Lucianka 82
23.08.15,11:39
Ideme sa s manželom rozvádzať a celé naše manželstvo sme žili v dome s jeho rodičmi.Dom sme postupne rekonštruovali-investovali sme do domu naše spoločné peniaze.Dom bol a stále je majetok svokrovcov.Vždy sľúbili,že raz ten dom darujú synovi-manželovi-preto sme ho postupne prerábali a investovali do domu peniaze.No do dnešného dňa sa tak nestalo.Mám vôbec nejakú šancu,že po rozvode budem mať nárok na vyplatenie peňazí,nejakej časti peňazí,keď ten dom je vždy majetkom svokrovcov?
Lucianka 82
23.08.15,10:16
Predchádzajúcu som chcela vymazať,no neviem ako..bolo mi poradené to napísať inak,tak som napísala.Kľudne to spamuj.
veronikasad
23.08.15,10:19
misoft
23.08.15,10:27
Nevidím dôvod, aby som mazal. Dole na stránke Porada je Etiketa Porady a Návod. Pokiaľ niekto sa niekam registruje, musí odsúhlasiť určité pravidlá, ktoré by mal dodržiavať.
Pokiaľ sa toto nebude dodržiavať, o chvíľu tu bude X otázok k rovnakému problému od rovnakého užívateľa....
Pokiaľ sa nebudú dodržiavať pravidlá aspoň v prijateľnej miere... tak zbohom Porada... staneš sa Pokecom.... o ničom....
veronikasad
23.08.15,10:29
Dušan, nehraj sa na veľkého moderátora, Lucianka sa zaregistrovala pred dvomi dňami a ani dlhoroční poraďáci sa nedokážu po Richardových zmenách orientovať na tejto stránke ,,,
misoft
23.08.15,10:52
V jednoduchosti - ani 3x položená rovnaká otázka nezaručí 3x rýchlejšiu odpoveď....
A keďže nie som moderátorom, ktorý by dohliadal a upozornil dotyčnú na Etiketu a Návod - robím to svojim spôsobom, v rámci mne daných možností...
veronikasad
23.08.15,11:01
Duplicitné témy boli zmazané, tak zmaž prosím tento príspevok aj s komentármi ...Nehraj sa na dôležiteho, v témach o PC si užitočnejší.
misoft
23.08.15,11:23
Máš!
A) Vkladali ste spoločne (počas manželstva) svoje prostriedky do cudzieho majetku - protistrana sa takto obohatila.
B) Ak ste tam žili, istotne ste sa i podieľali na chode domácnosti... bežná údržba, nájomné, energie a pod. Toto si nárokovať späť nemôžete.
C) I keď sľúbili, že ten dom by darovali synovi - v prípade rozvodu by si naň nemala žiadny nárok - jedine na polovicu vynaložených prostriedkov zo spoločného. Dary do BSM nespadajú.
D) Najdôležitejšie.... máte doklady o tom, koľko a za čo ste investovali? Ak nie - je to slovo proti slovu.... Na všetko musia byť doklady a v prípade vyrovnania presne zdokladované...
Jakubec
24.08.15,05:34
Kedze ste vkladali peniaze do cudzieho majetku a nie do majetku patriacemu vylucne jednemu z manzelov, ide o bezdovodne obohatenie na strane svokrovcou a toto nema nic s BSM manzelov. Mozete bez ohladu na existenciu manzelstva od svokrovcov pozadovat vratenie bezdovodneho obohatenia, premlcacia doba je 2 roky, mate vy dokaznu povinnost a pokial ste zhodnotili nehnutelnost bez suhlasu majitela, je to jeho mozna obrana. Vztahy, ktore vznikli medzi Vami a svokrovcami sa nebudu vyporiadavat v ramci vyporiadania BSM na sude, kedze s tym nemaju nic spolocne. Ale pokial vyporiadate BSM dohodou, mate uplnu zmluvnu volnost do dohody zahrnut hocico, nejeden chlap je frajer, nehladiaci na drobne.