Kabaka123
23.08.15,18:55
Keď router bliká je dobre, keď svieti stále je zle. Vypozorovali sme, že keď nám zamrzne prehliadač (aktuálna verzia mozilly, vyskúšané aj pri nižších verziách), tak svieti stále. V čom môže byť problém? Morálne zastaralý router? (Nie je nový, kúpený cez bazos - už ho máme asi 3 roky a fungoval, len v poslednom čase hapruje...)

DOPLNENIE - zabudla som na technické parametre routra...,

OS - Win XP
router - mobilný od O2
FF verzia - najaktuálnejšia... 40.03
rozšírenia /doplnky/ adblock plus - to sme mali aj predtým a FF fungovala

technické paremetre ROUTER
Huawei Broadband Mobile E1752 HSPA USB Stick

Ešte by som chcela vedieť odpoveď na túto moju otázku, nakoľko stále ešte nebola zodpovedaná

http://www.porada.sk/t251003-ako-natrovalo-nastavit-hspa-pripojenie.html
misoft
23.08.15,17:22
Upresniť. Router? OS? Parametre pripojenia - LAN, WiFi? Parametre stroja? FF - verzia? Aké doplnky (addony) v ňom? Pretože to nemusí byť len router....
Kabaka123
24.08.15,06:25
FF verzia najaktuálnejšia 40. 0
misoft
24.08.15,11:26
Už je 40.0.2 :D
Ak tomu vyššie..... prehliadač "zamrzne" - nie celkom správne... len zastane v načítavaní stránky.... dáta neprichádzajú, čaká....
Vyzerá to na router..... a ak je 3-ročný... tak je to veľmi pravdepodobné... odišiel.... resp. odchádza.
Mnse sa to tiež stávalo na 5-ročnom routeri.... pripojilo, potom odpájalo, DNS servery nevedelo nájsť... IP adresy neprideľovalo. Výsledok - router bol "odpálený"... kúpil som nový (so zľavou u providera ako starý zákazník a zatiaľ maká 2 roky bez chýb.... Zožeň si router v riadnom obchode, dnes sa pohybujú ceny okolo 30€ + 2 roky záruka. Nastav všetky údaje zo starého a len prehoď káble. Ak treba, len MAC adresu na O2 nahlás...
Kabaka123
25.08.15,05:22
router je určite viac ako 3 ročný, to len my ho máme 3 roky, ok aj som si myslela, že to bude v ňom... k tomu mrznutiu... možno to nie je celkom špecifický názov.... ide o to, že zamrzne aj kurzor, /teda nevykazuje not responding.../, máš pravdu, bude to v tom načitávaní stránok....nefunguje ani mäkký ctrl+alt+del, len tvrdý RESET
misoft
25.08.15,07:37
No responding - neodpovedá = procesor je zahltený požiadavkou na pripojenie - je v smyčke... Skús si dočasne zohnať iný router a vyskúšať to s nim, či sa to bude opakovať....
Kabaka123
25.08.15,08:25
doplnila som info...