Daduľa
31.05.06,10:04
Staviame budovu-dodávateľsky. K 12.06.2006 má prebehnúť kolaudácia a otvorenie predajne 15.06.2006.
No uz teraz nakupujeme rohoze, do skladu rebrik, regály,kancelárske vybavenie, čistiace prostriedky, vedrá , do WC držiaky na toal.papier, davkovače na mydlo atd:.
Poradte ako to spravne zaúčtovať??
Alllena
31.05.06,08:07
Staviame budovu-dodávateľsky. K 12.06.2006 má prebehnúť kolaudácia a otvorenie predajne 15.06.2006.
No uz teraz nakupujeme rohoze, do skladu rebrik, regály,kancelárske vybavenie, čistiace prostriedky, vedrá , do WC držiaky na toal.papier, davkovače na mydlo atd:.
Poradte ako to spravne zaúčtovať??

Ak účtuješ sklady tak by som to dala na sklad a po kolaudácii do nákladov
Daduľa
31.05.06,08:36
Doteraz sme neúčtovali, ale teraz idem zacat A sposobom, takze aj ja som myslela ze zatial na sklad a po kolaudácii do nákladov.
Doteraz sme nakuapovali len rezijný material ako kancel.potreby, papier atd...a to som účtovala priamo do spotreby.
Este sa prosím vyjadrite!!!
Dik.
Bambi23
31.05.06,09:23
Tie nakupy su akoze tovar alebo rezijne naklady?
Ak tovar, tak by som to tiez dala na urcity cas do skladu, ale ak to budete pouzivat vy, teda pojde o rezijne naklady, tak priamo do spotreby. My mame v analytike podelenu 501 aj podla poschodi vo firme. Vedenie chce vediet, kto ako "hospodari" :)
Daduľa
31.05.06,09:40
Všetko sú režijné náklady, len boli nakúpené este pred otvorením predajne, pred kolaudáciou, tak som myslela, ze zatial by som to dala na sklad a po kolaudácii do spotreby. Ci myslíš, ze by som to mohla dat hned do nákladov???
Bambi23
31.05.06,09:51
Ja by som to dala hned do nakladov, ale na samostatnu analytiku, aby bolo zrejme kde to vsetko skonci :)
Na sklad by som to davala asi len vtedy, ak by bola kolaudacia napriklad az na buduci rok a robili sa nejake vacsie zasoby.