Matej1987
24.08.15,08:50
Zdravím Vás.

Počítač sa mi nainfokoval vírusom, predpokladám, že adware, alebo malware, keďže sa z určitých slov na stránkach stávajú linky, aj z tých, z ktorých by sa rozhodne stávať nemali. Navyše mi všetky nezabezpečené stránky (bez https) núti FireFox otvárať cez Flash a neustále sú načítávané. Nainštaloval som si aj Malwarebytes, ktorý odstránil dosť veľa škodlivých vírusov, ale nepomohlo to. Vedeli by ste mi s odstránením tohto vírusu poradiť?

Za všetky Vaše rady vopred ďakuje

Matej
Kabaka123
24.08.15,09:01
čo doplnky v prehliadači? nie je tam niečo čo by nemalo byť? alebo v zozname programov? nejaká utilita ktorá sa nainštalovala spolu s programom... čo predchádzalo infikovaniu? čo bod obnovy? je problém len s prehliadačom, alebo sa pc správa neštandardne aj inde? máš aktuálnu verziu MF? aj aktuálne zásuvné moduly? nevykazujú zraniteľnosť?
Matej1987
24.08.15,10:40
Firefox je aktuálny. Zásuvné moduly tam nie sú žiadne tie, ktoré by nemali byť. Utility tiež nie sú žiadne. Malwarebytes detekoval aj napadnutie kľúčových súborv Windwsu umiestnenie HKLM, žiadne C:/, D:/ a pod. Zrejme to pôjde na low-level format, alebo úplné zrušenie partície.
sosak
24.08.15,10:42
Formátovať disk a nainštalovať operačný systém nanovo, sú napadnuté registre.
Matej1987
24.08.15,10:55
Aj ja to vidím jedine na tento spôsob riešenia
misoft
24.08.15,11:46
Ak detekoval MB i napadnuté registre - tak jedine reinštal....