habdakovaJ
24.08.15,12:35
Od 1. 9. 2015 budeme Spojená škola s tromi organizačnými zložkami ZŠ, MŠ a Gymnázium a neviem, či existuje tlačivo na nahlásenie takejto zmeny, čo treba ešte urobiť, aby bolo všetko v súlade so zákonom o ochrane os. údajov? Je nutné prerábať aj Bezpečnostný projekt? Je nutné znovu vystaviť poučenia oprávnených osôb na základe nového názvu prevádzkovateľa? A čo informačné systémy, je nutné ich prepísať? Ďakujem za odbornú odpoveď.
Ing. Ľubomír Janoška
26.08.15,06:53
Dobrý deň,
bude treba venovať pozornosť hlavne evidencii informačných systémov, pretože jednotlivé organizačné zložky vašej školy sa budú riadiť nielen spoločnými, ale aj osobitnými právnymi úpravami a preto bude treba rozlíšiť rôzne právne základy jednotlivých informačných systémov. Rovnako budete musieť v poučeniach oprávnených osôb rozlíšiť práva a povinnosti primárne podľa organizačnej jednotky (MŠ, ZŠ, SŠ) a následne podľa kompetencií. Nepíšete o právnej forme zriaďovateľa, ak nie ste súkromná alebo cirkevná škola, tak máte povinnosti z infozákona, ktoré sú protirečivé voči ochrane osobných údajov a všetko komplikujú.
Ak ste posielali na Úrad registráciu alebo oznámenie niektorého IS, treba poslať oznámenie o zmene prevádzkovateľa, prípadne počtu oprávnených osôb a podobne. Čo sa týka BP, ide o dve otázky - právne nástupníctvo a obsah BP. Ak je zlúčená škola právnym nástupcom školy, ktorá si dala vypracovať BP, tak má právo ho používať. Ale vecné zmeny súvisiace so zlúčením sa mohli premietnuť do podmienok spracúvania osobných údajov, čo by bolo dôvodom na prepracovanie BP.
habdakovaJ
26.08.15,07:50
Ďakujem za Vašu odpoveď a chcem sa ešte opýtať, že akým spôsobom sa táto zmena v názve školy( sme právny subjekt, štátna škola) a IČO nahlasuje, a či existuje nejaké špeciálne tlačivo alebo formulár, a kde ho nájdem. Na stránke ÚOOÚ som nič také nenašla.
A ešte, či BP budem prerábať ja, keď som zodpovedná osoba, alebo si treba objednať firmu.
A čo máte na mysli s tými komplikáciami, ak sa dá presnejšie. Ďakujem Vám ešte raz za rady, fakt mám hlavu v smútku, Gymnázium, ktoré ide pod naše krídla nemalo ani zodpovednú osobu ...:(