bunny86
24.08.15,13:37
Majitel s.r.o. sa v tomto roku rozhodol prefakturovat cast nakladov za spotrebovany plyn za minule roky 2012 a 2013 inej firme. Zmluva o tejto prefakturacii bola uzatvorena taktiez v tomto roku. Chcem sa spytat ci je to v poriadku, kedze prefakturacia sa tyka nakladov minulych obdobi, alebo bude treba podavat dodatocne danove priznanie za rok 2013?
Consultix
25.08.15,10:04
Ak na druhej strane mu prejde to, ze podpisal retroaktivnu zmluvu (so spatnou ucinnostou), tak by to malo byt naklad toho obdobia, ktoreho sa to tyka, teda roku 2012, 2013.
Otazkou ale je, ze na zaklade coho urci objem, ktory bude refakturovat? Ma podruzny plynomer, podla stavu ktoreho urci spotrebovany objem? Ak nie, tak musi najst iny hodnoverny sposob preukazania spotreby k tomu, aby sa to nepovazovalo za podnikanie v plynarenstve a aby to bolo na strane odberatela uznatelnym danovym vydavkom.
bunny86
25.08.15,10:16
Nie nejde o podnikanie s plynom, tam sa plati najom aj naklady suvisiace s najmom, akurat sa zistilo, ze nasa firma zaplatila za plyn viac nez mala, preto chce tu cast refakturovat druhej firme, ktora si v budove prenajima priestory.
Mne len islo o to, ci ja teraz musim spätne podat dodatocne danove priznanie, za rok 2013? Alebo je v poriadku, ked v tomto roku ponizim naklady (pripadne tu fakturu za rafakutraciu zuctujem na ucet 648)?
Consultix
25.08.15,10:30
Ja to vidim na DDP 2013, kedze su to naklady tykajuce sa toho obdobia.