ecc
24.08.15,17:02
Ahojte. S bratom mame zdedenu nehnutelost, ide o chatu. Ja som vlastnikom polovice, on vlastnikom druhej polovice. Brat ma nedoplatok na odvodoch a udelenu exekuciu. Exekucia sa tyka aj jeho polovicneho podielu na chate. Chatu mu chcem darovat.

Zaujima ma, ze ci mozem moj podiel tejto chaty prepisat na jeho zenu, ak polovicny podiel z jeho strany je blokovany exekutorom. Je mozne, aby som svoju polovicu prepisal alebo vdaka exekucii je zablokovany cely majetok, teda cela chata, hm?

Dakuje za radu.
Mária27
24.08.15,15:05
exekúcia môže byť len na jeho majetok, svoj podiel môžeš scudziť
ecc
24.08.15,15:11
Takze blokovany exekutorom je lenjeho majetok, teda polovica. Ja teda prevediem svoju polovicu na jeho zenu, pretoze previest to na neho z dovodu aktualnej exekucie je nezmysel. Len to som chcel, dakujem pekne.
Mária27
24.08.15,16:20
ale získajú to do BSM a taký majetok exekútor môže postihnúť - bude to aj jeho majetok
ecc
24.08.15,16:29
Aha. A deti plnolete este nie su, take na ne to previet nejde. No nic, v takom pripade to necham zatial pisane na seba, nech si chatu uziva aj nadalej a ked sa zbavi exekucie, tak mu to potom darujem a prepisem.
MarcoM
24.08.15,17:56
Aj maloletý môžu nadobudnúť majetok. Je ale nutné, aby takýto úkon bol schválený súdom a maloletý mal určeného kolízneho opatrovníka. Nie je to až tak náročné, skôr zdĺhavejšie.
bodliak
24.08.15,18:26
Aj dar ? Dar patri obdarovanemu...
misoft
24.08.15,18:33
Aj dar.... patrí to obdarovanému (decku), ale ono ešte nemôže vykonávať niektoré právne úkony - tak poručník, opatrovník, zákonný zástupca ho v tomto zastupujú.
Mária27
24.08.15,18:44
Bodliak, máš pravdu, dar by nešiel do BSM. Ale zas je tu riziko rozvodu, že to bratovi nezostane. Užívať si môžu aj cudzie - napr. ako výpožičku (bezplatne) na nejakých 10 - 20 rokov.