kempeska
24.08.15,17:33
Pred rokom som si prenajala byt .Prenajímateľ sa dušoval že môžem v ňom bývať dlhodobo.Nedaval mi lístok na zaplatenie nájomného s tým ,že ja mu mám peniaze posielať na účet a on všetko vyplatí ...hoci na obhliadke bytu rozprával úplne inak ,SIPO mi jednoducho do schránky nechodilo.Zrazu som na nástenke zbadala ,že byt je v dražbe ....mám mu daľej platiť nájom ???aj ked sa byt draží ??kam idú moje peniaze ..stretnutie s ním je nemožné stále ma klame že príde vtedy a vtedy...už si hľadám druhý nájom ...
Tweety
24.08.15,15:38
Dobre robíš, že si hľadáš iný prenájom.Zrejme neplatí nájomné, tak ide byt do dražby a možno aj prenájom robí nelegáne.
dmc
24.08.15,17:26
Postupuj presne podľa zmluvy ktorú máš ...... určite oboma stranami podpísanú a ktorá je v sulade z Občianskym zákonníkom prípadne zo Zákonom o kratkodobom najme. Pokiaľ máš v zmluve uvedené že v prípade dlžoby majiteľa bytu nemusíš platiť nájom - tak ho neplať (paráda). Predpokladám že aj vyučtovanie bolo v poriadku (ved načo)

Čisto teoreticky - dlhy majiteľa bytu su problémom majiteľa a nie teba. Žiadne zákonné ustanovenie ťa neoprávnuje "neplatiť" dohodnutý nájom v zmluve.

Prakticky - hladal by som si iný nájom.