norika001
25.08.15,11:08
Prosím vas potrebujem poradiť v jednej veci s exekutorom. ide o to, že moj sused sa sťažoval na vec "XY",po zdlhavom reišení,neriešení mi prisiel príkaz na úpravu veci "XY" ,kde je uvedený oprávnený mestská časť bratilsva...,povinný som ja..s úpravou som suhlasila urobila,ale pán sused je stále nespokojný-samozrejme (večne nespokojný). v praxi to znamená ,že to čo si sused zmyslí,mi exekutor nakáže urobiť! jednoducho len preto,že sused to tak chce,moje argumenty ani práva zjavne nikoho nezujímaju. na otázku prečo to nekonzultuje s niekym s uradu mestská časť...ktorá je uvedená ako opravnený,mi pán exekutor odpovie,že "sused musí byť spokojný"..no problém je ten ,že on spokojný nebude nikdy kým tak ja bývam,vymýšla si absurdne podmienky a dovody...takže chcem len vedieť je v tomto štáte normálne ,aby jeden sused takto za podpory exekutora do nekonečna rozkazoval HOCIČO svojmu susedovi. moj názor je taký ze aj ked bol povodný sťažovatel sused,ale dany exekutor má uvedeneho ako opravneneho,mestku časť...,takže není to o tom,že mestská časť má byť spokojná??? a nie psychopatýcký sused? koho teda zastupuje?? dakujem
avalik
25.08.15,09:23
Exekucny poriadok

§ 2
(1) Exekútor je štátom určenou a splnomocnenou osobou na vykonávanie núteného výkonu exekučných titulov (ďalej len „exekučná činnosť“).
(2) Ak tak ustanoví tento zákon, exekútor môže vykonávať aj ďalšiu činnosť.
§ 3
Exekútor vykonáva exekučnú činnosť nestranne a nezávisle. Pri výkone svojej činnosti je viazaný len Ústavou Slovenskej republiky, ústavnými zákonmi, medzinárodnými zmluvami podľa čl. 7 ods. 2 a 5 Ústavy Slovenskej republiky, zákonmi, inými všeobecne záväznými právnymi predpismi vydanými na ich vykonanie a rozhodnutím súdu vydaným v exekučnom konaní.

§ 29
Exekúciu vykoná ten exekútor, ktorého v návrhu na vykonanie exekúcie označí oprávnený (§ 38) a ktorého jej vykonaním poverí súd, ak osobitný predpis3f) alebo tento zákon neustanovuje inak.

§ 63
(4) Ak podkladom na exekúciu je exekučný titul, v ktorom sa ukladá iná povinnosť než zaplatenie peňažnej sumy, spôsob vykonania exekúcie sa spravuje povahou uloženej povinnosti. Možno ju vykonať
a) vyprataním,
b) odobratím alebo zničením veci na náklady povinného,
c) rozdelením spoločnej veci,
d) uskutočnením prác a výkonov.
§ 64
Spôsob vykonania exekúcie určí exekútor, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 167 a 172). Spôsob vykonania exekúcie určí exekútor tak, aby bol primeraný vymáhanej povinnosti a aby hodnota zabezpečeného majetku povinného zodpovedala hodnote vymáhanej povinnosti.



Kedze nepises o aku konkretnu upravu veci ide, tazko sa vyjadit k tomu ci sused ma pravo alebo nie do exekucie hovorit.
ivka70
25.08.15,09:29
A co ti hococo prikazuje? skus upresnit, ab ysa dalo vyjadrit
norika001
25.08.15,09:31
no mna skor zaujíma jeho veta "sused musí byť spokojný"...takže takto to funguje?? čo tam po mojich právach,ked je sused nespokojný???..
ivka70
25.08.15,09:34
ak si ako suseda nejako zasiahla do jeho vlastnickych prav, ma pravo dozadovat sa napravy az do svojej spokojnosti .. napis, co si mu urobila, inak sa rozumnejsiu odpoved nedozvies ....
norika001
25.08.15,09:39
ako dám odpoved,aby to nebol koment v tomto odseku,ale k mojmu prispevku,nejak sa v tom nevyznám...
norika001
25.08.15,09:42
a nie do jeho práv nijako nezasahujem,to on do mojich jednucho sa mu nepáči to moj plot..a ked píšem nepáči myslim to doslova,jedoducho mu je škaredy a on sa na nho nemieni pozerať..
buchač
25.08.15,09:51
---------------------------------------------
Exekútor prikazuje ?

Exekútor predsa vykonáva rozhodnutie súdu, pokiaľ tak neučiní povinný.
ivka70
25.08.15,09:53
dopln do otazky, tebe ju zatial dovoli doplnat
norika001
25.08.15,10:02
ved preto sa tu pýtam....ano exekutor ide k susedovy,ten mu povie takto sa mi to nepáči chcem aby urobila toto,tamto,hentamto...exekutor pride ku mne a prikáže mi urobiť toto,tamto,hentamto...keby to nebolo divne nepýtam sa.
buchač
25.08.15,10:11
Furt nechápem...

Susedovi sa nepáči plot ?
Dal to na súd a ten rozhodol v Tvoj neprospech ?
Ako rozhodol ? Ako znie rozsudok ?
Exekútor ale koná ?
Akým spôsobom koná ?
Má nejaký papier zo súdu ?

Aké sú odpovede na otázky ?
norika001
25.08.15,10:20
ano nepáči..povodne išlo o to,že som kvoli nemu na ten plot dala taký plát z umelej hmoty..ten vraj robi neviem aky hluk..tuto skutočnosť nikto nebol overiť a zo sudu mi prišlo že ho mám odstrániť,odstránila som,ani to nikto neprišiel pozrieť a teda ani ikto nevedel,že je už davno preč,napriek tomu mi prisiel exekucný príkaz...ked argumentujem,že problem bol uz odstranený,tak jednoducho sused neni spokojný ,lebo mi na tom plote ostali nejaké malé časti z tej umeliny (cca 3x3cm),podla neho to je škarede a ON NENI SPOKOJNÝ..a exekutor kona tak ako som spomýnala vyšiie..sused povie,ja mám skákať..osobne si myslim že daneho exekutora štve,že vlastne nemá čo riešiť a teda zo mna nič nedostane,tak sa snaží na niečom zarobiť..jednoducho nechápem jeho správaniu,ako by sa v tom vyžíval..okrem toho aj tie zostatky su už preč,ale teraz je ten plot už len škaredý..a susedovy sa nepáči..ano je to presne tak jak píšem..
norika001
25.08.15,10:23
a stále teda neviem,či kona správne kedže sused ako oprávnený uvedený neni
avalik
25.08.15,10:29
Napis presne vyrok sudu co sa ma exekuciou dosiahnut.
norika001
25.08.15,10:32
"uchytenie platových častí,aby nevibrovali,a nesposobovali hluk"... ja som to odstránila úplne...čiže tam už žiadna plastová časť neni..
avalik
25.08.15,10:32
Alebo napis sud a spisovu znacku, najdeme si to a budeme v obraze.
buchač
25.08.15,10:45
norika001 (Dnes 13:20) ano nepáči..povodne išlo o to,že som kvoli nemu na ten plot dala taký plát z umelej hmoty..ten vraj robi neviem aky hluk..tuto skutočnosť nikto nebol overiť a zo sudu mi prišlo že ho mám odstrániť,odstránila som,ani to nikto neprišiel pozrieť a teda ani ikto nevedel,že je už davno preč,napriek tomu mi prisiel exekucný príkaz...ked argumentujem,že problem bol uz odstranený,tak jednoducho sused neni spokojný ,lebo mi na tom plote ostali nejaké malé časti z tej umeliny (cca 3x3cm),podla neho to je škarede a ON NENI SPOKOJNÝ..a exekutor kona tak ako som spomýnala vyšiie..sused povie,ja mám skákať..osobne si myslim že daneho exekutora štve,že vlastne nemá čo riešiť a teda zo mna nič nedostane,tak sa snaží na niečom zarobiť..jednoducho nechápem jeho správaniu,ako by sa v tom vyžíval..okrem toho aj tie zostatky su už preč,ale teraz je ten plot už len škaredý..a susedovy sa nepáči..ano je to presne tak jak píšem..

Vzhľadom k uvedenému ?

Domáhaj sa svojho práva tzv. zapieracou žalobou.

Prečítaj viac
http://www.etrend.sk/business-guide-situacie/chranim-si-majetok.html
avalik
25.08.15,11:14
tak ked si to vsetko odstranila a ostal len povodny plot co po tebe este exekutor vyzaduje?
norika001
25.08.15,13:20
no ako píšem "jemu sa nepáči" ,lebo po tom odstánení ostal škaredý, a on na neho nebude pozerať! do slova jeho slová...najprv,že ho mám očistiť,potom ze ho mám ošmirglovať,teraz namalovať..ked som sa pýtyla či sa v tejto trapošine vyžíva,exek. mi povedal "sused musí byť spokojný"...viete ja mám tiež len jedny nervy a myslím ,že mi najbiššie prasknú...
buchač
25.08.15,13:33
norika001 (Dnes 16:20) no ako píšem "jemu sa nepáči" ,lebo po tom odstánení ostal škaredý, a on na neho nebude pozerať! do slova jeho slová...najprv,že ho mám očistiť,potom ze ho mám ošmirglovať,teraz namalovať..ked som sa pýtyla či sa v tejto trapošine vyžíva,exek. mi povedal "sused musí byť spokojný"...viete ja mám tiež len jedny nervy a myslím ,že mi najbiššie prasknú...
===============================

Teraz nemyslím ten plot...ten mi je ukradnutý.

Lebo ja osobne toto za "problém" veru nepovažujem.

------------------------------------------------


Lebo ak by to tak fakt bolo, ako píšeš, tak exekútor na také niečo nemá právo. Nevraviac už aj o tom, že by ťahal do prdele aj sused a aj exekútor.
norika001
25.08.15,14:05
no ale on to inak nechce uzavireť,najnovšie mi povedal,že na to zavolá nejakeho odborníka čo to urobí za mna a vypýta si nemalu sumu....hej som nenormálna a nemám čo robiť tak si vymýšlam absurdne príbehy...
norika001
25.08.15,14:09
tak mi teda poradte čo mám robiť aby "ťahal do prdele aj sused a aj exekútor" ?? ked ocividne ako píšete je to nenormálne!
avalik
26.08.15,19:07
Oponuj u exekutora rozsudkom sudu - mala si zabezpecit aby plastove casti nevibrovali a nesposobovali hluk - ich odstranenim si to splnila, v rozsudku nemas urcene aby "bol sused spokojny" alebo aby sa mu plot "pacil".