Monika1993
25.08.15,14:46
Mám so zamestnávateľom uzatvorenú pr. zmluvu na dobu neurčitú ,s určeným počtom hodín 46 hod.mesačne a zároveň dohodu o vykonaní práce s určenou dobou, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať a to v rozsahu spolu max. 350 hod....vykonávam pritom len jednu činnosť a oných 46 hod. mám platených ako na zmluvu a zbytok ako dohodu ...no už mám dávno prečerpaných tých 350 hodín...neporušuje zamestávateľ ustanovenia zákonníka práce? Ak ano,aké dôsledky voči nemu možno vyvodiť ?
Ďakujem za každú odpoveď
Tweety
25.08.15,12:47
§ 226 ZP (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce. Dohodu o vykonaní práce možno uzatvoriť najviac na 12 mesiacov.

Ak už máš prečerpaný počet hodín a naďalej pracuješ na DoVP, porušuje sa tým uvedený § ZP.

PS prečo máš v otázke súbežný PP? Nie je to súbežný PP. Dohody nie sú PP.
veronikasad
25.08.15,13:37
PZ aj dohoda sú na výkon rovnakého druhu práce ?
Monika1993
25.08.15,13:59
ano, PZ aj dohoda sú na výkon rovnakého druhu práce
Tweety
25.08.15,14:04
porušili ste ZP, Dohoda nemôže byť na rovnaký druh práce ako je na PZ
Tweety
25.08.15,14:05
a určite ide pri dohode o opakovanú činnosť, takže ďalšie porušenie ZP, IP by iste mal výhrady
Monika1993
25.08.15,17:14
ďakujem za info ..myslela som,že sa jedná o súbežný prac. pomer ..prejednám vec so zamestnávateľom ,prípadne sa obrátim na IP
veronikasad
25.08.15,17:18
Z akého dôvodu to zamestnávatel rieši týmto spôsobom ? Veď odvody sú rovnaké, na nich nič neušetrí ... Alebo chce šetriť na stravných lístkoch a náhrade mzdy za dovolenku ?
Ronyxx
28.08.15,11:35
ja myslím, že je to správne uvedené - súbežný PP. Pracovný pomer uzavretý na základe pracovnej zmluvy, alebo aj pracovný pomer uzavretý na základe dohody o vyk. práce ... Možno sa mýlim. Ale dohoda by nemala byť u toho istého zamestnávateľa uzavretá na rovnaký druh činnosti ako má uvedené v zmluve.
avalik
28.08.15,11:38
Dohoda nie je pracovny pomer.