slovakiamail
25.08.15,21:05
Ahoj,

na zaklade zmluvy o dielo podla Obch. zakonnika som vykonal ako nepodnikatel dielo pre spolocnost.

nevyplatili mi doplatok.

Ziadal som ho na sude, sud vydal platobny rozkaz, spolocnost namietala a teraz sa na zaklade splocnosti zmenil sud z okresneho u nas na okresny u spolocnosti - su z ineho kraja.

Tamojsi sud sa pyta ci suhlasim s pojednavanim bez nariadenia pojednavania alebo sa prava na verejne prejednanie veci vzdavam?

Spis obsahuje vsetky potrebne nalezitosti.

1. Ked sa vzdam, bude rozsudok rychlejsie?
2. ked sa vzdam, a prehram, co nepredpokladam ale keby nahodou, mozem sa odvolat na kraj?
3. ked sa vzdam, sud rozhodne bez mojej i pritomnosti druhej strany?

dakujem pekne.
Mária27
25.08.15,19:35
1 ano
2 ano
3 ano - aj tí musia súhlasiť

Bol si poučený, že vzdanie sa platí aj pre odvolacie konanie. Súd rozhodne na základe listinných dôkazov - máš ich dobré?

občiansky súdny poriadok

§ 115a
(1) Na prejednanie veci samej nie je potrebné nariaďovať pojednávanie, ak to nie je v rozpore s požiadavkou verejného záujmu a ak možno vo veci rozhodnúť len na základe listinných dôkazov predložených účastníkmi a účastníci s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia alebo sa výslovne práva na verejné prejednanie veci vzdali.
(2) Pojednávanie nie je potrebné nariaďovať ani v drobných sporoch.
(3) Súhlas účastníkov s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania alebo výslovné vzdanie sa práva na prejednanie veci sa vzťahuje aj na odvolacie konanie. O tejto skutočnosti musia byť účastníci konania poučení.
slovakiamail
26.08.15,04:14
"vzdanie sa platí aj pre odvolacie konanie"

To znamená, že keď sa prípadne odvolam tak tam sa tiež automaticky vzdám pojednávania na kraji?

Dakujem.

M
Mária27
26.08.15,06:16
je to v poslednej vete
slovakiamail
26.08.15,08:56
ok, a ked sa ja vzdam a splocnost sa nevzda, tak pojednavanie bude bezne, ok?

dakujem.
Mária27
26.08.15,09:57
jasne - je tam množné číslo: účastníci s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia