luckeysoon
26.08.15,08:55
Dobry den,

chcem si na seba prepisat osobny automobil, ktory je momentalne pisany na moju mamu. Aj PZP je pisane na nu. Od 1. septembra zacnem byt SZCO a rad by som toto auto vyuzival ako sukromne auto v podnikani (nezaradene v majetku).

Chcem sa spytat, je potrebne aby teraz mama isla zrusit svoju poistku PZP a aby som si ja isiel otvorit novu poistku PZP napisanu na seba este pred samotnym prepisom auta?

Alebo mozu byt poistky (PZP aj havarijna) nadalej napisane na mamu a ide len o to ze samotne auto je positene...??

Dakujem velmi pekne za odpoved
misoft
26.08.15,11:00
https://www.netfinancie.sk/postup-pri-predaji-vozidla/

Jednoducho - prepis na teba a + ty uzatvoríš na seba PZP. Po prepise matka oznámi poisťovni stav - vozidlo predané a prevedené, PZP sa ruší - dostane alikvótnu časť späť.
Havarijná môže byť i na matku (ale je to neštandardné, ale často výhodné).
bettylou
26.08.15,11:23
tú:confused: alikvotnu čiastku treba žiadať? som davala prepis, v júli a ešte nič
misoft
26.08.15,11:25
Mali by poslať. To isté platí i pri vyradení vozidla....
Syn teraz nedávno kúpil jazdenku - zaplatil si PZP, bývalý mal PZP - a do mesiaca dostal späť. Podľa toho, aká poisťovňa, niektoré do mesiaca, niektoré dlhšie....
Katy a R
26.08.15,11:25
bez PZP na seba auto veru "neprepíšeš" ;) Takže kópiu návrhu PZP so sebou - policajti potrebujú vidieť a odpíšu si čísieko ;).

mama si zruší až potom (doloží doklad s dátumom odhlásenia)
Katy a R
26.08.15,11:29
- ale požiadať samozrejme treba ! (číslo účtu si poslala?? -len preistotu pýtam)
misoft
26.08.15,11:38
Pravda - ja som to myslel tak (a často sa to i robí) - bývalý príde, oznámi ukončenie PZP a "prachy na tento účet....." Oni si to i tak musia poznačiť.
pavol38
16.09.15,14:00
Najjednoduchšie riešenie by bolo vypovedať pzp a uzavrieť nové už na seba. Ak sa zmení majiteľ auta musíš zmeniť aj poistku, s tým sa nedá nič robiť.

Ak nevieš ako na to, tu je vzor výpovede: https://www.poistenie.sk/vypoved-povinneho-zmluvneho-poistenia-zodpovednosti-vozidla-dalsie-sposoby-zrusenia-pzp

Mne sa hodil :)