manzel72
26.08.15,10:15
Dobrý deň,
chcem sa spýtať: manželka má na seba niekoľko exekúcií v dôsledku viacerých pôžičiek s nebankoviek aj s banky, ktoré zobrala na seba /jednu zobrala aj na mňa, keď sfalšovala moj podpis/ bez toho, že by som o tom bol vedel, vyhýba sa ich splácaniu, nereaguje na žiadne výzvy. Je nemajetná, účty na Slovensku má zablokované, ale oficiálne pracuje v Rakúsku na živnosť, kde dostava peniaze od agentúry v hotovosti. Prečo exekútor nesiahne na jej mzdu. Sme manželia, ale nežijeme spolu, lebo odo mňa odišla aj so synom. Som bezradný, lebo neviem ako ďalej postupovať, ako ju donútiť aby splácala dlhy ktoré spôsobila. Ja niečo splácam aj za ňu, snažím sa situáciu nejako riešiť, ale už nemám ani sily, ani financie na to aby som to zvládol sám. Bojím sa o budúcnosť čo bude ďalej. Ďakujem za radu.
arizona
26.08.15,08:37
Aj ked je to komplikovanejsie vymahat zo zahranicia,exekutor to moze urobit. Nahlas mu,ze ma zivnost v AT,nech sa on zariadi.
A co najskor sa rozved a vyries BSM. Nech si manzelka za svoje dlhy zodpoveda sama. Ak sfalsovala tvoj podpis,mozes ju udat za podvod...

http://hnporadna.hnonline.sk/poradca-156/vymahat-dlh-sa-da-aj-za-hranicami-346152
misoft
26.08.15,10:57