roman.korec
26.08.15,10:30
Zdravim,
Pracujeme s manzelkou v istej spolocnosti ktora ma cca 40 zamestnancov.
Jedna nasa kolegyna pozvala na svoju oslavu narodenin urcity uzsi okruh kolegov. Medzi pozvanymi som aj ja, ale nieje tam moja zena.
Skuste sa vzit do mojej situacie. Je vhodne aby ste isli na take posedenie bez svojej polovicky?
lujza.j
26.08.15,08:33
Ak medzi pozvanymi nie je tvoja zena tak co riesis....."sem povedal bez žen"bohušu:D
Prepac co mas so zenou pupocnu snuru....
arizona
26.08.15,08:33
A preco nie? Ved ani ostatnych kolegov nepozyva s manzelmi.
mondes
26.08.15,08:33
Otázne je, prečo nepozvala aj tvoju manželku. Veď je to normálne, že ak si ženatý, tak automaticky sa ráta aj manželka. Ibaže by sa tá kolegyňa o teba nejako špeciálne zaujímala a padlo by jej vhod, že budeš tam sám. Ale to vieš len ty posúdiť, či to môže byť takto.
ivka70
26.08.15,08:37
Ak robi oslavu v uzkom kruhu kolegov a manzelka je v sirsom kruhu a ani ostatni kolegovia, ktori nemaju manzelky vo firme tam manzelky mat nebudu, nevidim ziadny dovod na to nejst tam kvoli tomu, ze manzelka pozvana nebola.
Kolegyna nerobi rozdiely medzi tebou a inym kolegom, praveze by ich robila, ak by tvoju manzelku pozvala len kvoli tomu, ze pozvala teba a ona pracuje v tej istej firme (a nebola v plane na pozvanie).
lujza.j
26.08.15,08:39
:eek:
Tweety
26.08.15,08:41
Ak máš s tým problém(polovička by robila doma harmatanec) že by si šiel bez manželky, tak radšej nechoď. Kedže manželka nebola pozvaná, nepatrí sa tam prísť s ňou. Takže buď bez nej alebo vôbec ale to si musíš rozhodnúť sám.
mondes
26.08.15,08:43
Čo sa čuduješ? :) A nestáva sa to? By si sa čudovala. Reagovala som takto preto, lebo pri predstave, že sme ako kolegovia partia a viem, že poniektorí sú manželia, tak pozvem obidvoch, či? Pre mňa by bolo dosť trápne pozvať iba jedného z manželov. No, ale možno má na to tá pozývajúca svoje dôvody. Možno jeho manželku nemá rada. :)
arizona
26.08.15,08:44
Ak si pozyva iba zopar blizkych kolegov na oslavu svojich narodenin,preco by mala pozyvat aj ich partnerov? To sa nerobi
lujza.j
26.08.15,08:46
Trochu vela konspiracii....je mi to smiesne ....ak niekto chce tak zahne....hotovo bodka:D
mondes
26.08.15,08:51
Arizona, ale tu ide o jednu firmu, o jeden tím kolegov. Nepoviem, kebyže manželka pracuje v inej firme. A zase 40 zamestnancov to nie je až tak veľa. To sa musia stretávať každý s každým..... No, možno je tak, ako píšete vy. Možno som len domýšľava. :)
roman.korec
26.08.15,08:55
Proste moja manzelka nebola pozvana rovnako ako ostatni nepozvani kolegovia. Zrejme sa s nepozvanymi na tolko nepozna aby ich pozyvala. Urcite nepozvala moju zenu kvoli tomu ze ma tam chce balit. To viem na 9879.6%
Tweety
26.08.15,08:57
tak potom aký máš problém? Žiadny, choď a bav sa slušne ako ženatý muž.
mondes
26.08.15,09:00
No, v tom prípade ak to manželke nebude vadiť tak tam choď, nevidím iný dôvod, prečo by si tam nešiel, samozrejme ak tam chceš ísť.
lujza.j
26.08.15,09:04
Vztahy su odôvere..ci nie.....alebo manzelstvo je uz vezenie....pomoc:D
roman.korec
26.08.15,09:24
Upresnim to este. Moja manzelka nema tu kolegynu rada (neviem ci kolegyna ma rada moju zenu). Teraz otazka znie trochu inak. Ist na to posedenie aj ked si to moja zena nepraje, alebo sa zachovat sposobom "ano, milacik ako povies", proste nekonfliktnejsi ustupi?
evuš
26.08.15,09:28
To si mal povedať hneď :D
Tweety
26.08.15,09:28
bol si pozvaný, tak by nebolo slušné neprísť len preto, že si to tvoja polovička nepraje len preto, že ju nemá rada, či si pod papučou? Ak áno, potom je to o inom
terezamaria
26.08.15,09:37
Ty nepotrebuješ odpoveď od poraďákov, dáš si ju určite aj sám a bude dobrá /tá odpoveď/.....ak nechceš ísť proti rozhodnutiu manželky, zostaň doma...... ak nemáš problém ísť sám na oslavu, aj keď ona nesúhlasí, aby si išiel, tak choď......len Ty vieš, čo bude po oslave.....či výčitky, či tichá domácnosť alebo normálka to prehltne a ide sa ďalej.
Tweety
26.08.15,09:39
asi chce aby sme to rozlúskli zaňho, a on sa potom vyhovorí, že on nechcel, to my sme chceli.....
Kabaka123
26.08.15,09:47
:):):)
mondes
26.08.15,10:00
Vedela som, že v tom niečo bude, keď pozvala len teba. Škoda, že mi nikto neveril. :(........ :D:D
Tweety
26.08.15,10:07
roman, tak ako si sa rozhodol?
bettylou
26.08.15,10:11
Priama otázka priama odpoveď Áno, je to vhodné
bettylou
26.08.15,10:13
šak to je... si zavolajú...
buchač
26.08.15,10:13
Pracujeme s manzelkou v istej spolocnosti ktora ma cca 40 zamestnancov.
Jedna nasa kolegyna pozvala na svoju oslavu narodenin urcity uzsi okruh kolegov. Medzi pozvanymi som aj ja, ale nieje tam moja zena.
Skuste sa vzit do mojej situacie. Je vhodne aby ste isli na take posedenie bez svojej polovicky?

roman.korec (Dnes 12:24) Upresnim to este. Moja manzelka nema tu kolegynu rada (neviem ci kolegyna ma rada moju zenu). Teraz otazka znie trochu inak. Ist na to posedenie aj ked si to moja zena nepraje, alebo sa zachovat sposobom "ano, milacik ako povies", proste nekonfliktnejsi ustupi?

Add. 1 - v živote by som nepracoval s manželkou v tej istej spoločnosti, firme, atď...NEEXISTUJE !

Add. 2 - otázka znie inak.
Ako by to bolo v opačnom garde ? Manželka by bola pozvaná na nejakú akciu a Ty nie ?
Ako by sa asi situácia vyvíjala...to by som bol aj zvedavý. Tiež by si pýtala od Teba súhlas ?

Add. 3 - k samotnej otázke by som sa snáď vyjadril asi tak, že aj jeden a aj druhý z partnerov by mal mať (nazvem) určitú voľnosť.
...a aby jeden rozhodoval za druhého, vyjadroval súhlas s tým alebo oným...nuž sorry, to smeruje len k jednému.

Tvoja manželka je v podstate skrytý žiarlivec a Ty budeš čochvíľa na reťazi sťa pitbull uviazaný.

P.S.:
Moja 1/2 mala pravidelné párty v zamestnaní...ja zasa pravidelné výjazdy za svojimi koníčkami, ktoré (podotýkam) trvali aj viac dní.
bettylou
26.08.15,10:17
telo rečí už by ma aj chuť prešla, len to že si sa opýtal dáva najavo, že tam ísť nechceš, čo riešiš štatistiku??
Tweety
26.08.15,10:18
ako vieš, že nechce ísť?
korela
26.08.15,10:25
Sledujem debatu, v prvom rade je zaujímavé, že tu odpovedali iba ženy, po druhé, ak ju tvoja žena nemá v láske, vie, resp. cíti prečo. Ženské tykadlá sa málokedy mýlia. To, že si si ty istý na 9879,6% (:-) ), ešte neznamená, že oslávenkyňa nemá nejaký zámer. Si pracovne závislý od pozývajúcejj osoby? Ak nie, jednej oslavy sa zriecť môžeš. Vždy lepšie, ako si to doma rozhádzať. Tieto veci sa radi časom načítavajú a neskôr vyčítajú. A ja to nenazývam byť pod papučou. Papuču mu môže totiž natiahnuť aj oslávenkyňa.
Manželstvo nie je väzenie, každý vzťah je o dôvere, talianske príslovie - Bez dôvery niet rodiny.
Okrem toho každý psychológ vám povie, že pri každom osobnom stretnutí muža a ženy automaticky vstupuje aj sexuálno. Jednoducho proťajšky, plus - mínus. Mne oponovať nemusíte, to sú slová psychológov, a ako by ste to necítili nakoniec aj vy samy, že je to tak. A funguje to stále, až do posledného vydýchnutia.
Inak tvoju dilemu mohla za teba vyriešiť práve oslávenkyňa, keď zostavovala zoznam pozvaných. A vieš vôbec zostavu pozvaných?
Niekedy je lepšie sa zachovať racionálne, ako emotívne, brať ohľad na cudzieho.
Neviem, koľko máš rokov, ale ak sa ti s manželkou žije dobre a chcete spolu dožiť, nestojí nič za to, aby ste si starobu neužívali spolu.
roman.korec
26.08.15,10:42
Jasné že chcem ísť. Len potom sa mi nechce riešiť to ticho doma. Je to také vydieranie. Chcel som naozaj urobiť taký prieskum ako by sa v mojej situácii zachoval iný človek. Ale zisťujem že konkrétne pre moju situáciu nikdy nedostanem odpoveď pretože nedokážem poopisovať všetky detaily ktoré na to majú vplyv. To by bolo pomaly na tri biblie. ďakujem pekne za vaše názory rozhodnem sa čo najsprávnejšie :-)
arizona
26.08.15,10:45
@mondes ja chapem, ze ide o jednu firmu. Aj ked firma ma 40 zamestnancov, oslavenkyna nepozyva vsetkych,ale chcela pozvat iba zopar,s ktorymi mozno viac spolupracuje,alebo sa iba jednoducho lepsie kamarati. S nimi si chce posiediet na svojej oslave...nechapem, preco by mala iba zo slusnosti pozvat aj manzelku svojho kolegu,len preto, ze robia v jednej firme. Podla mna, manzelka by to mala tak chapat, ze nie je pozvana, lebo nie je s oslavenkynou az taka blizka kamoska. Ja osobne na tom nic zle nevidim..a ak sa manzel kvoli tomu citi neprijemne, nech radesj zostane doma.
korela
26.08.15,10:49
Hej, čas je najväčší priateľ, ten raz tvoje rozhodnutia vyhodnotí správne.
Ach, mužská logika.
Tweety
26.08.15,10:51
jedno ja mu hovorí za a druhé proti, tak má dilemu
evuš
26.08.15,10:56
Ak si to nechceš rozhádzať s manželkou tak zostaň doma a kolegyni zagratuluj a ospravedlň sa, že na oslavu neprídeš....
bettylou
26.08.15,11:27
tweety, Majka, keby chcel ísť tak ide :)
Tweety
26.08.15,11:32
veď on práve že chce, pozri koment 13,42
viktorviktor
26.08.15,12:07
to nieje o tvojej účasti, ale o manželke, keď sa hnevám ja nepôjdeš ani ty a možno o kolegini - počkaj však ti ukážem, zváž ktoré odozvy lepšie zvládneš
stormcatcher
26.08.15,12:37
.......už len to je blbé, keď pozvem kolegu na oslavu narodenín, a nepozvem jeho manželku, ktorá tam pracuje s ním..........
mondes
26.08.15,13:04
No nie? I ja vravím. .....konečne ma niekto podržal. :D
kopretinka
26.08.15,13:13
to je dobrá blbosť......manželka ja taká istá kolegyňa ako tých ostatných 39. prečo by mala pozývať akurát ju a nie tých ostatných,ktorých nepozvala?
kopretinka
26.08.15,13:14
korela,ako vieš,či tá kolegyňa nie je náhodou lesba?
stormcatcher
26.08.15,13:18
napr., že jeho manželka je jej kolegyňa?
kopretinka
26.08.15,13:22
aj tí ostatní sú jej kolegovia,pečo ich tiež nepozvala? Lebo si prečítaj hore zadanie otázky,kto bol pozvaný.
stormcatcher
26.08.15,14:21
..ak robím v kolektíve 40-ich ľudí, nemusia mi byť všetci tak blízky aby som ich pozval na oslavy. Pozvem 10 najlepších priateľov, a ak niektorým tam robia aj manželky, automaticky aj tie pozvem. Ak máme medzi sebou nejaké spory, účasť na oslave odmietnu a tým pádom je evidentné, že manžel sa zúčastní bez nej. To je OK
buchač
26.08.15,14:22
korela (Dnes 13:25) Sledujem debatu, v prvom rade je zaujímavé, že tu odpovedali iba ženy, po druhé,
==================================
Hm...a ja som potom čo ?
Kaleráb ???
http://www.porada.sk/t270904-je-vhodne-ist-na-posedenie-bez-manzelky.html#post2761770
lacotinka
26.08.15,14:24
Ad 3,
"" aj jeden a aj druhý z partnerov by mal mať (nazvem) určitú voľnosť ""
doplním :
aj jeden a aj druhý z partnerov by mal mať rozum (najlepšie vlastný :D :D )
lacotinka
26.08.15,14:28
Mendés !!!
" A zase 40 zamestnancov to nie je až tak veľa "
Skús zacvakať posedenie pre 40 kolegov, alebo pre 4-6

Zistíš, že je to VEĽKÝ rozdiel
buchač
26.08.15,14:30
roman.korec (Dnes 13:42) Jasné že chcem ísť. Len potom sa mi nechce riešiť to ticho doma. Je to také vydieranie. Chcel som naozaj urobiť taký prieskum ako by sa v mojej situácii zachoval iný človek. Ale zisťujem že konkrétne pre moju situáciu nikdy nedostanem odpoveď pretože nedokážem poopisovať všetky detaily ktoré na to majú vplyv. To by bolo pomaly na tri biblie. ďakujem pekne za vaše názory rozhodnem sa čo najsprávnejšie :-)
=======================================

Začni písať štvtú bibliu...tú svoju. Len bacha na to, aby Ťa žena nevymákla...lebo bude zle-nedobre.
-------------------------------------------------------

Som sa zamyslel (ale bolí to), že čo by si robil, ak by si nemal k dispo internet...veď donedávna predsa nebol.

Koho by si oslovil s takýmto "problémom" a či dilemou ?
lacotinka
26.08.15,14:35
CHOLERA sem o 13,25 BOHOROVNE drbla :

"" Okrem toho každý psychológ vám povie, že pri každom osobnom stretnutí muža a ženy automaticky vstupuje aj sexuálno. Jednoducho proťajšky, plus - mínus. Mne oponovať nemusíte, to sú slová psychológov, a ako by ste to necítili nakoniec aj vy samy, že je to tak. A funguje to stále, až do posledného vydýchnutia. ""
- ak by 1 pszchológ povedal, že "nie", NESMIE sa použiť , že "každý"
- už vidím 84 ročnú babku s 2 barlami ako jej funguje to "sexuálno do posledného vydýchnutia"
PS
Polla mňa to je IBA u veľa / väčšiny chlapov :
"sexuálno do posledného vydýchnutia"
(a ňékerí by najraččej vydýchli na nej = fúúúúúj )
Tweety
26.08.15,14:36
trhal by sedmikrásku
lacotinka
26.08.15,14:40
TRT a tri orechy
(( 7krásku ošklbávajú baby :
príde/nepríde , príde/nepríde ,príde/nepríde ,
(chalani poťahujú "oné" hore dolu :
príde/nepríde ,príde/nepríde ,príde/nepríde ,
(už NEMUSÍ !!!!!!!!!!!!! :D :D ) ))
Dal by si vyveštiť !!
korela
26.08.15,14:40
Tak sex. orientáciu v tomto prípade asi netreba riešiť, vylúčené nie je nič u nikoho z prítomných. Oslávenkyňa nech je čo chce, mala dodržať spoločenskú etiketu, umiestnenie pri stole, ak robí teplé pohostenie, obed, večeru. Je možné, že v rodine je už napätie i tak. Načo je to dobré.
Škoda, že nenapísal, koľko ľudí je pozvaných, a koľko má rokov a pod. Kto pracoval, každému je jasné, že vždy ide vzťahy. On tam chce ísť i tak práve na tých 9879.6%.
Tu je možností asi toľko, ako pri písaní divadelnej hry. Od komédie po drámu. Po návrate aj opera aj so sopránom. Bez špagáta.
korela
26.08.15,14:45
Som rada, že sa pripojili aj muži.
lacotinka
26.08.15,14:50
Korec je borec
(akurát trochu predposratý :D :D )
Jarka 1
26.08.15,14:50
Celé je to o tom, že dve ženské si za rukojemníka zobrali chlapa. Jedna druhej chce ukázať, ktorá má viac navrch. Len ty poznáš dôvody, prečo tvoja manželka nemá rada kolegyňu. Len ty vieš, ako by sa rozhodla tvoja manželka, keby bola situácia opačne. Len ty vieš, ako sa na základe toho treba rozhodnúť.
lacotinka
26.08.15,15:06
Z tehoto CHOLERYNHO :
"" Oslávenkyňa nech si je, čo chce ona ... ale ak robí teplé pohostenie , večeru pre hostí""

ma napallo :
Čo môže žena najrýchlejšie pripraviť mužovi na večeru ???
teplú
čiernu
sladkú
elis85
26.08.15,15:40
Keď to chceš rozročiť a možno nejakú zbaliť, tak pre teba to vhodné bude :)
expeeert
26.08.15,16:32
Tak to vyrieš šalamúnsky - zo slušnosti tam choď, ale nezdrž sa dlho... Manželke povieš že tam zo slušnosti pôjdeš ale nebudeš dlho a na oslave povieš že máš ešte nejaké povinnosti a musíš už ísť.:)
buchač
26.08.15,16:38
NAJLEPŠIA ODPOVEĎ !!!
lujza.j
26.08.15,18:26
Neviem si predstavit,ze by som mala takyto "problem".....to ako chce zadavatel povedat,ze nechodi s chalanmi na pivko..alebo taak...?!
maped
26.08.15,18:44
áno najlepšia odpoveď-súhlas
taiko
26.08.15,19:16
1. Ak je Tvoja zena OK a Tvoje umysly ciste tak nenastane ziadny problem
2. Ak Tvoja zena nie je OK a Tvoje umysly su ciste a Ty nepojdes, tak nic nevyriesis, lebo podobna dilema sa bude opakovat
3. Ak Tvoja zena nie je OK a Tvoje umysly su ciste a Ty pojdes, nic moc nepokazis, prave naopak mozes sa dostat blizsie k situacii, ze tvoja zena bude raz OK.
4. Ak je Tvoja zena OK a Tvoje umysly su akesi zakalene ( ;)) a pojdes, tak ides na tenky lad a musis byt pripraveny zniest dosledky.
5. Ak Tvoja zena nie je OK a Tvoje umysly nie su ciste, tak ides na tenky lad a musis byt pripraveny zniest dosledky.
6. Ak chces riesit, ci mala byt pozvana aj Tvoja zena, tak si nezasluzis, aby si bol pozvany Ty a radsej ostan doma. Pozyvatel Teba pozval z nejakeho dovodu a podobne z nejakeho dovodu nepozval Tvoju zenu a nie je na Tebe tie dovody skumat a posudzovat.
Nepises vsak, ako sa k celej veci stavia Tvoja zena.
buchač
26.08.15,19:20
Kuwa....to si tak napísal.... až sa mi oči skrížili a okuliare zahmlili...;) :D
taiko
26.08.15,19:26
Co robis? Vsak pekne systematicky :D
lujza.j
26.08.15,19:42
Fajne si to....:D
evuš
26.08.15,19:44
Tai má asi skúsenosti :D
Kabaka123
27.08.15,03:56
bingo... to je TREFA ... 100 bodov
promont maja
27.08.15,04:22
.. ako ostať v manželstve a nikoho nezabiť = jeden zo seminárov pre manželské páry .. tento týždeň mnou objavené a veru dobréé .. pastor, hudobník Mark Gungor ..

.. upútavka:

https://www.youtube.com/watch?v=SUmCRrKYwBQ

.. zvyšok: klikni si dolu na you tube a máš tam ďalšie ( s titulami = CZ) ..
taiko
27.08.15,05:08
ake skusenosti. Moja carnica je OK a ja mam umysly vzdy ciste :D. Obcan neuviedol vsetky info, tak som musel vsetky moznosti rozobrat :D
bjuty smis
27.08.15,06:01
je to výborné...

len manželka nech o tom nevie...
buchač
27.08.15,07:52
Rieši, lebo nie kompletný...

Bez rady ani na krok !
Osobne by som sa HANBIL položiť takúto otázku niekomu...a o internete ani nevravím.

Lenže komu niet rady, tomu nieto pomoci.
kopretinka
27.08.15,07:57
:D dobréééééééé......
lujza.j
27.08.15,08:25
Tai...len aby...zé..odpovie si na tvoje moznosti a zistí,ze je v rici:D....ze jeho "carnica"neny ok:---
lujza.j
27.08.15,08:33
Ze by som mala robit s chlapom v jednej firme...pomoc:eek:...nikdy...aj ked sa to nehovori.....a tato ..."dilema" tak bud som ja divna....alebo fungujem v inom vztahu...alebo....neviem:Duff...ine problemy su problemy...nie totok....
taiko
27.08.15,09:12
:D:D:D
ivka70
27.08.15,09:27
Osobne si myslim, ze takymto postupom naserie aj manzelku aj kolegynu .... :)
JAJA11
27.08.15,09:32
správna odpoveď, pretože v otázke chýba veľa informácii....
ja by som potrebovala vedieť do akej miery sú si blízky zadávateľ otázky s oslávenkyňou (nemyslím intímne, ale pracovne :-) ) a ako s jeho manželkou.... ak manželka nie je pracovne v spojení s oslávenkyňou a ona nevolala ani ostatných kolegov v manželkinej blízkosti, tak by to malo byť v poriadku, ak sa oslavy zúčastní.... ak sú v tom však iné dôvody, pre ktoré sa zadávateľ otázky pýta či má ísť alebo nie (možno zabudol uviesť aj ďalšie podstatné dôvody), tak si musí sám spočítať o čo mu ide.....
inak je bežné, že zamestnanci oslavujú spolu svoje narodeniny v rámci pracovného kolektívu a nevolajú aj partnerov.... v tom nevidím nič zlé.....
ešte by ma zaujímalo, či oslávenkyňa pozvala všetkých 40 kolegov, okrem jeho manželky..... to by bol dôvod na nezúčastnení sa oslavy..... ale inak nevidím dôvod......
Terezia13
27.08.15,09:57
doma s tým nemáme problémy, manžel má priateľov (ktorých aj ja poznám), zavolajú ho na "gulášpárty", tak ide, vždy mi to povie včas, záleží to len od vzťahu a dôvery, tam niet čo riešiť cudzími osobami, každá rodina a vzťahy sú iné
JAJA11
27.08.15,12:01
prečo tvoja manželka nemá rada kolegyňu? je to také všeobecné, ale má na to dôvod? ak prejavuje kolegyňa o teba záujem alebo ty sa o nej vždy vyjadruješ v superlatívoch, tak sa manželke nečuduj.... každá žena chce byť pre toho svojho jediná najlepšia, nie jedna z mnohých ...... ak sú tvoje vzťahy s kolegyňou v medziach slušnosti a manželka nemá dôvod žiarliť, tak choď a dokáž jej, že nemá dôvod žiarliť..... inak ak ti na manželke záleží, tak nepôjdeš....
Tweety
27.08.15,12:09
inak ak ti na manželke záleží, tak nepôjdeš.... JAJA11

to myslíš vážne?všetci, čo idú na oslavy bez partnerov sú tí, čo im na nich nezáležíi, či ako si to myslela?
kopretinka
27.08.15,12:12
JAJA,aj si si to po sebe prečítala? dobre si to dokrútila!
kopretinka
27.08.15,12:17
JAJA,keby si aj čítala predtým,ako niečo napíšeš,tak by si to o tých 40 vedela
buchač
27.08.15,14:16
ivka70 (Dnes 12:27) Osobne si myslim, ze takymto postupom naserie aj manzelku aj kolegynu ....
=========================

...a serie ???? ;) :D :D :D