IIla
26.08.15,10:33
Dobrý deň,
úplne mi prestal fungovať program Malování: nedá sa spustiť ani zo zástupcu, ani cez Word Pad, ani cez mspaint.exe.
Mám Windows 8.1 a program mi nereaguje asi 2-3 dni. (Začala som namiesto neho používať PhotoScape.)
Vyhľadávala som podobné otázky na internete, dozvedela som sa akurát, ževraj sa tento program nedá odinštalovať (a znovu nainštalovať).
Nepomohlo vypnutie a zapnutie PC, antivírus zatiaľ nič nenašiel (kontrola v priečinku System32), "iba" nejaké chyby pri otváraní.
Viete niekto poradiť, ako znova "oživiť" program Malování?
ivka70
26.08.15,08:38
Preinstalovat.
Spusti opravu z instalacky windows.
misoft
26.08.15,10:52
A pri "spustení" ti vypíše i nejaký text, varovanie, oznam?
IIla
26.08.15,12:29
Nič, "v najlepšom" prípade mám na paneli úloh označený program Malování akoby bol spustený. Program sa ale neotvorí, ani sa neukáže žiadna chybová hláška. Skúsila som aj otvoriť obrázok v danom programe; ako som spomínala, skúsila som aj ďalšie možné spôsoby otvorenia... (Radu od ivky70 som zatiaľ neskúšala; som rada, že ostatné programy mi normálne fungujú; možno skúsim bud. týždeň, resp. keď vyfakturujem aktuálnu prácu, v prípade že tú inštalačku budem vedieť spustiť a ak neprídem na lepší spôsob. Ešteže sa dajú použiť aj iné programy na prácu s obrázkami...)
misoft
26.08.15,14:58
Tých je dosť a niektoré sú i lepšie, ako Maľovanie - Mne maľovanie nefunguje už rok (chybná knižnica) a tak to všetko robím v PicPick http://download.cnet.com/PicPick/3000-2192_4-75072925.html
Kabaka123
29.08.15,06:12
všetky sa dajú stiahnúť zo softmania.sk

náhrada za mspaint...

pant net
mtpaint
mypaint
neopaint
activepixels
imagestyles
lazpaint
Photofiltre studio
gimp
zoner calisto
aiosys
hornil stylepix
avancepaint
IIla
07.09.15,14:17
Vďaka. Program už funguje, aj keď je to záhada... :-) Na opravu systému totiž vraj nemám oprávnenie. Napriek tomu som ju skúsila spustiť... (tú čiastkovú, potom ako som si zálohovala dôležité súbory a programy). Keď som si spísala všetky programy, ktoré by som mala potom znovu preinštalovať, pri pohľade na MS Office a ESET som si to rozmyslela, opravu som zatvorila... A Malování funguje... :-)
IIla
07.09.15,14:19
Ďakujem za tip. PicPick však v bezplatnej verzii nie je na komerčné účely... Už je to však vyriešené. (Dúfam, že to vydrží.)