Boris1990
26.08.15,16:48
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať ako to vlastne je v zákone, keď som odišiel v skúšobnej dobe po 3 dňoch, z práce pričom som bol zamestnaný na dobu neurčitú s vyradením, keď som to nenahlásil 20 dní od skončenia pracovného pomeru?

Doplňujúce informácie.
Zmluvu som mal na dobu neurčitú.
Zmluvu som odovzdal UPSVAR.
Príjem na vyradenie som tými tromi odpracovanými dňami neprekročil.
Po tých troch dňoch som nenahlásil 20 dní, že som v skúšobnej dobe odišiel. Moja chyba.
Dá sa na UPSVAR zaradiť hneď po skončení skúšobnej doby dodatočne alebo budem musieť platiť zdravotnú poisťovňu?
Za Vaše odpovede ďakujem.
Katy a R
26.08.15,15:14
Pre UPSVaR je dôležitý dátum skončenia PP. takto presne je to podľa zákona:
(1) Občan, ktorý sa uchádza na základe osobného podania písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade, v ktorého územnom obvode má trvalý pobyt, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa osobného podania žiadosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa podáva na tlačive, ktorého vzor určí ústredie.
..
(3) Ak občan požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnaniedo siedmich kalendárnych dní odo dňa
a) skončenia zamestnania, zaradí sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie odo dňa nasledujúceho po skončení zamestnania,
Boris1990
26.08.15,15:32
Ďakujem aj keď ma to úprimne hnevá lebo nechápem prečo je taký problém dodatočne dať prihlásenie. Nikomu by som tým neublížil. Toto mi príde len vyžadovanie výpalného od nášho štátu. Ak boháč nevyplatí mzdu v určený čas nemá žiaden postih. Ak ja nedám tlačivo na nezmyselný úrad som sankcionovaný. Hanbím sa za Slovensko. Aj keď uznávam svoju chybu.
veronikasad
26.08.15,15:39
kde si zobral 20 dní? Uveď dátum skončenia prac.pomeru a dátum prihlásenia na UP ...
Boris1990
26.08.15,15:41
Slečna/pani Veronika nerozumiem otázke môžete upresniť na čo sa ma pýtate? Ja som písal, že som 20 dní po skončení v skúšobnej dobe sa neprihlásil na UPSVAR.
veronikasad
26.08.15,15:45
Tak doplň tie dátumy. Ako píše Katy, ak by si sa zaevidoval do 7 kal. dní od skončenia prac.pomeru, zaevidujú ťa spätne od 1. dňa. Keďže si to neurobil, zaevidovali ťa až ododňa doručenia žiadosti a za 20 dní si musíš zaplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
Katy a R
26.08.15,17:40
Boris, zober to ako poučenie - už si nabudúce dáš pozor a splníš si povinnosti včas, ak chceš, aby za teba platil poistné štát.
no a keďže lepšie je učiť sa na cudzích chybách - možno to, že si tu zverejnil svoju skúsenosť - pomôže niekomu inému :)