dobrava
27.08.15,08:39
Dobrý deň, chcem sa spýtať na osobné skúsenosti dovolenkujúcich v Turecku. Chceme ísť do Turecka v polovici septembra, nie sme nijako nároční /stačí 4-hviezdičkový hotel/, hlavne pre deti aby bolo viacej atrakcií. Keďže nevydržíme dlho na jednom mieste, je tu možnosť požičiavať si auto? A hlavne: aké je Turecko z hľadiska bezpečnosti? /nemám záujem o komentáre typu:´nikde to nemáš bezpečné, atď./.
buchač
27.08.15,06:51
A hlavne: aké je Turecko z hľadiska bezpečnosti? /nemám záujem o komentáre typu:´nikde to nemáš bezpečné, atď./.

....a just začnem týmto..."NIKDE to nemáš bezpečné !" ;)
Príkladne Miami je jednou z najvychyrenejšou dovolenkovou lokalitou a aj tak je to jedno z dosť nebezpečných miest. Ak sa jeden zatúla tam, kde nemá...nuž proste smola.
----------------------------------------
Turecko samotné má jednu z najväčších armád na svete a tá má okrem iného aj na starosť bezpečnosť dovolenkových rezortov.
Takže v podstate sa nemôže stať niečo podobné, ako sa stalo pred časom v Tunise. ALE ....
-----------------------------------------
Osobne som nebol, no pred dvoma týždňami sa moji mladí vrátili z dovolenky v Turecku...boli spokojní so všetkým.
ivka70
27.08.15,07:00
Problemy v Turecku su miestne a su velmi daleko od turistickych centier.

Tazke ani pozicanie auta a vylety na vlastnu past by nemali byt problem.

Otazka je, ci bude na Turecko stacit 4* hotel - ci budete s tym spokojni.
Najdite si na konkretny hotel referencie na strankach s recenziami, aby ste vedeli, do coho idete.
ivka70
27.08.15,07:01
Odporucam, nepisat do otazok poznamky typu: nemam zaujem o .... ak nemas zaujem, odignoruj take odpovede, takymito poznamkami len provokujes odpovedajucich, ktori bud neodpovedia alebo odpovedia tak, ako si si prave nezelala ....
Alexande
26.11.15,12:01
pred piatimi rokmi sa mi tam páčilo, ale v momentálnej situácii by som nejazdil nikam ...
misomiso
26.11.15,12:26
Napriklad v mojom pripade nejde ani tak o bezpecnost, lebo chodim po celom svete, takze riziku sa nevyhnem. Napriklad z Pariza som sa vratil dve dni pred tymi poslednymi utokmi.

Teraz po najnovsich udalostiach ide ale u mna o moralny princip. Celkom som stratil chut na turecku kuchynu, takze som prestal chodit k Turkovi, ktory mimochodom varil vzdy dobre. Nemem chut ani kupovat turecke vyrobky a ani tam chodit na dovolenku a tym im prispievat na ich armadny rozpocet.
misoft
26.11.15,16:31
mimotemy
Si teda zabil......
"Nemem chut ani kupovat turecke vyrobky a ani tam chodit na dovolenku a tym im prispievat na ich armadny rozpocet. "
Potom by si nemal kupovať ani slovenské výrobky, ani na Slovensku dovolenkovať - tiež prispievaš na armádny rozpočet, to sa týka potom všetkých krajín...
Myslím, že na Mesiaci ešte armádu nemajú - tak tam môžeš utrácať... ak sa tam dostaneš a budeš mať dosť kyslíku na dýchanie....
buchač
26.11.15,18:42
misomiso
Napriklad v mojom pripade nejde ani tak o bezpecnost, lebo chodim po celom svete, takze riziku sa nevyhnem. Napriklad z Pariza som sa vratil dve dni pred tymi poslednymi utokmi.

Teraz po najnovsich udalostiach ide ale u mna o moralny princip. Celkom som stratil chut na turecku kuchynu, takze som prestal chodit k Turkovi, ktory mimochodom varil vzdy dobre. Nemem chut ani kupovat turecke vyrobky a ani tam chodit na dovolenku a tym im prispievat na ich armadny rozpocet.
=========================
Servítky ostali v skrinke...takže :


Toto je príspevok na zaplakanie, alebo na smiech....alebo svedčí o mentálnej zaostalosti dotyčného.

Morálny princíp je tu spomínaný ?
Kuwa...dotyčný sa chváli, že chodí hore dole po svete...Čína pre neho raj na zemi. Zaujímavé, že nespomenie morálku v súvislosti s touto krajinou, kde sú iné podmienky na život...anektovanie Tchajvanu, prenasledovanie dalajlámu...

Kuwa...keď po celom svete, tak určite bol aj v USA. Ale asi nemá problém tlačiť do hlavy hamburger, lebo henten štát je morálny až do het...

Kúúúva...ale hlavne, že má problém najesť sa na nejakom salaši ( nie ešte aj dovolenkovať) , lebo aj Slovensko je morálne padlé ....

Myslím si, že najbližšia lekáreň by mohla náležitým produktom po predchádzajúcom vyšetrení u patričného lekára aj nejak pomôcť.

....a ja du blejt velebnosti...
buchač
26.11.15,20:48
misomiso
27.11.15,09:07
Iste ste si vsimli, ze na prispevky niektorych clenov nereagujem a ani teraz nemam dovod to porusit. Iba vecny komentar pre ostatnych, aby sa nenechali pomylit. K ziadnej anexii Taiwanu nikdy nedoslo ani omylom, prave naopak, Taiwan sa "odstiepil" v podstate akokeby teraz Zahorie vyhlasilo samostatnost. Cina to doteraz mocensky neriesila. Hoci sa im to samozrejme nikdy nepacilo, tak kvoli tomu, aby zbytocne nepreliali krv tak to zatial ticho akceptuju. Prave preto stale mozememe hovorit o Taiwane ako o state, inak by sme nemohli.

Poznamka pre Misoft - aktivity Armady SK su mi tiez nie vsetky sympaticke, ale aspon nezostrelujeme lietadla, ktore sa na 17 s. ocitnu nad nasim uzemim, a hlavne nie tie, ktore bojuju proti IS.
buchač
27.11.15,09:14
misomiso (Dnes 10:07) Iste ste si vsimli, ze na prispevky niektorych clenov nereagujem a ani teraz nemam dovod to porusit.
===========================

Iste ste si všimli,že na príspevky poniektorých "prispievateľov" zareagujem.
Ono je občas potrebné na hlúposti aj občas zareagovať, nakoľko tie veci od veci je potrebné hneď v zárodku potláčať.

Ako príklad je vyššie uvedený príspevok cestovateľa, ktorý si dáva kvapky MMS do hlavy a tá sóda mu už šumí z nosa von.
Peggynka
27.11.15,09:19
Som si spomenula na toto (možno Rusi zabudli): http://www.military.wz.cz/zaujimav/kal007/kal007.htm
misomiso
27.11.15,10:09
Rusi nezabudli, dokonca ja sa na to dobre pamatam, ale toto porovnavat absolutne nemozes a to z dvoch dovodov.

1. Stalo sa to pocas existencie ZSSR. To, ze to bol zlocinny komunisticky rezim, o tom nikto dnes nepochybuje. A teda taketo spravanie by nemalo byt v ziadnom pripade prikladom pre tych, ktori sa dnes povazuju za hlasatelov demokracie a slobody.

2. Islo sice o civilne liedadlo, no dnes uz nik nepopiera, ze tam mali Americania instalovane sledovacie a spionazne zariadenia. Naproti tomu bolo vseobecne zname, ze Ruske lietadlo nijako nemalo v umysle ohrozit Turecko, prave naopak, malo pomoct potlacit spolocneho nepriatela (ak je teda pravda, ze USA, a dalsie staty Nato bojuju proti IS a nie naopak...)
buchač
27.11.15,13:11
:D :D :D :D :D

Pomsta je sladká, všakže milý hodnotiteľ...