duduka
27.08.15,11:04
Som kadernicka na rodicoskej dovolenke, predtým som pracovala ako SZCO, ale nateraz mam zivnost pozastavenu.
Chcela by som zacat pracovat, zatial len brigadnicky alebo na dohodu.
Mala som informaciu, ze pri nejakom minimálnom zisku nemusi odvody platit ani brigadnik ani ten co brigadu umozni.
V soc. poistovni mi povedali, ze to sa tyka len studentov.

Takze moja otazka je, ci je v mojom pripade nejaka moznost prace bez povinnosti platenia odvodov .

Mozem teraz praci venovat tak 2 hodinky denne, za ten kratky cas nezarobim dost ani na výdavky suvisiace so zivnostou, ale na druhej strane by som si chcela udrzat aspon cast klienteli, preto by som potrebovala radu ako by to bolo mozne .

vopred dakujem..
veronikasad
27.08.15,09:06
čo rozumieš pod pojmom "brigádnik" ? Budeš pracovať vo svojom kaderníctve počas živnosti, ktorú máš pozastavenú ? Alebo u iného zamestnávatela ako dohodár ?
duduka
27.08.15,09:57
uz nemam kadrnictvo , nemalo pokracovatela tak zaniklo.
Ako brigadnik u niekoho iného, alebo ako dohodar, vôbec teraz neviem ake mam moznosti , preto som sem napisala.
veronikasad
27.08.15,16:41
Počas RD môžeš vykonávať prácu na dohodu, v tvojom prípade dohodu o pracovnej činnosti, s výkonom práce max. 10 hod. týždenne - bez dopadu na poberanie rod.príspevku. Výška príjmu nie je obmedzená. Príjem podlieha odvodom a daniam ...
Predpokladám, že si v SP prihlásená na dôch.poistenie ako poistenec štátu - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Pri práci na dohodu si povinná do 8 kal. dní sa z dôch.poistenia odhlásiť. A po ukončení práce sa nanovo prihlásiť.
duduka
27.08.15,21:06
Dakujem pekne, velmi mi tieto informacie pomohli v zorientovani sa a rozhoduti.

Este k tym odvodom, tie si budem ako dohodar platit z prijmu sama alebo ten zamestnavatel ma prihlasi do SP a odvody riesi on?

Stale sa motam okolo odvodov, ale to preto ze uz som raz na nevedomost doplatila riadnym nedoplatkom v SP.

Este raz vdaka..
veronikasad
28.08.15,06:31
Ak budeš pracovať na dphodu o prac.činnosti (musí byť uzatvorená písomne) odvody rieši zamestnávatel, časť ti stiahne z odmeny z dohody, zbytok uhrádza zamestnávatel. Prihlási ťa do SP aj ZP, tvojou povinnosťou je len odhlásiť sa z dôch.poistenia v SP.
duduka
31.08.15,13:23
Konecne v tom mam uplne jasno, uz sa len dohodut s buducim zamestnavatelom..

Este raz velmi pekne dakujem :)