charakter
27.08.15,11:11
Je možné dovolať sa na súde neplatnosti právneho úkonu (či už relatívnej alebo absolútnej neplatnosti) konkrétne kúpnej zmluvy, ak jeden z účastníkov kúpnej zmluvy (v tomto prípade predávajúci) zomrie?
ivka70
27.08.15,09:17
Kedy bola uzavreta zmluva?
Prebehol uz zapis do katastra?
charakter
27.08.15,09:19
Zmluva bola uzavretá pred 2 rokmi a prebehol už aj zápis do katastra.
ivka70
27.08.15,09:22
A aky by mal byt dovod neplatnosti?
Mária27
27.08.15,09:23
Dedičia nastupujú do práv a povinností vlastníka.
charakter
27.08.15,09:25
Dôvodom by mohla byť neurčitosť a nezrozumiteľnosť.
ivka70
27.08.15,09:33
To si toho vela nepovedal ...ale ak to kataster uznal za korektne a zapisal, asi o neurcitosti a nezrozumitelnosti nemoze byt velmi rec ....
charakter
27.08.15,10:29
v podstate je to jedno, aký je dôvod neplatnosti zmluvy ... dôležité je zistiť, či je vôbec možné domáhať sa toho na súde, ak jeden z účastníkov zmluvy zomrie
charakter
27.08.15,10:33
Dedičia sú teda zodpovední zato, čo spôsobil ich právny predchodca ?
Mária27
27.08.15,10:42
sú jeho právnymi nástupcami
charakter
27.08.15,11:30
OK, vďaka.
dmc
27.08.15,12:50
A ked sa zmluva podpisovala tak bola určitá a zrozumitelná ??? (Všeličo by som pochopil - skryté vady , uvedenie nepravdivých informácii o stave alebo zlození materiálu stavby alebo zle uvedené rozmery.....ale neurčitosť a nezrozumitelnosť ???? po dvoch rokoch ?? Zda sa ze ste nekúpil dobre a teraz hladáte nejaký dôvod.

Áno na toto ste sa nepytal a moja odpoved nieje kostruktívna ale niektoré veci neviem pochopiť. (Asi ma rodičia zle vychovali)
charakter
28.08.15,06:17
Vážný pán "dmc" keďže nepoznáte problém a jeho detaily a nemáte odpoveď na položenú otázku, tak nehľadajte zbytočne problém tam, kde nie je (bo si niekto môže myslieť, že Vás vychovali na "úrovni") :-)
arizona
28.08.15,11:02
keby si panovi dmc,ale aj ostatnym poradakom napisal zrozumitelne o co sa jedna,urcite by ti vedeli konkretne poradit. Ale kedze si dotaraz nic zrozumitelne nenapisal,necakaj ani normalnu,hodnovernu radu a odpoved. Ako sa hovori"nememu dietatu ani vlastna mat nerozumie..."
charakter
30.08.15,19:08
Otázka je položená jednoznačne, len akoby som Vás charakterizoval vážená pani alebo slečna Arizona - "menej chápaví" jedinci sa potrebujú zbytočne vŕtať v niečom, čo pre odpoveď na otázku nie je vôbec podstatné. Takže ak nemáte napísať stručnú a jasnú odpoveď alebo radu na zadanú tému, bolo by snáď lepšie keby ostanete radšej tým "nemým dieťaťom", ako ste sa nazvala :-)
lacotinka
30.08.15,20:20
Kedže si papuľnatý / až sprostý
a chceš stručnú odpoveď na " Je možné dovolať sa "
ak si ty tou nezomretou druhou stranou, tak ťažko
ak nie si, tak sotva
charakter
31.08.15,03:49
Len na okraj lacotinka - prvá časť odpovede je už všetkým známa a tým čo potrebovali poradiť pomohla, nakoľko ju napísala Mária27. Druhú časť odpovede si nechajte pre seba a pre svoju "poslušnú a múdru polovičku", pani alebo slečna primitívna :-)
dmc
31.08.15,06:23
mozete si mysliet co len chcete -mate na to narok - presne tak ako si ja mozem povedat (napisat) svoj nazor. To ze sa Vam nepaci je uz VAS PROBLEM.
A nazvat Arizonu "menejchapavou" ...... zda sa ze vase ego prevysuje Vas intelekt a pokial ste nedostali odpoved podla Vaseho ocakavania tak prskate na vsetky strany. Prijemny den.... aj Vam.
lacotinka
31.08.15,06:54
očuj charakter, zas na verejnom fóre by si nemal byť taký BEZCHARAKTERNÝ =
prečo TY chceš rozhodovať ?? :D , komu ja mám písať,
keď ja ťa tvoje hovadiny nechám písať slobodne
charakter
31.08.15,07:08
Takže ešte raz a po lopate, najmä pre všetkých "nadmieru zakomplexovaných a neprskavých intelektuálov na úrovni". Ak nemáte písať vecne a rozumne, tak "ukájať si svoje libido" môžete aj na iných fórach a nie na porade. Je to prinajmenšom trápne :-)
charakter
31.08.15,07:17
Charakterových vlastností (okrem iného aj chápavosť) sa vám do vienka zrejme moc neušlo :-)
lacotinka
31.08.15,07:29
Ale ušla sa mi
a dosť
ale jednoducho nemám rád :
- blbcov
- nafúkaných machrov
- slépky
- "ženy z domácnosti" , čo sa sprosto vyjadrujú v odborných veciach
a pod
PS
Takže podľa tvojich textov chápem s mojou chápavosťou, že patríš medzi nich
charakter
31.08.15,07:56
Potvrdila sa skúška správnosti - neušlo sa Ti z nich ani za mak, ale Ty zato nemôžeš. Takže nezúfaj, veď slniečko aj na také "inteligentné individuá" ako si Ty svieti rovnako :-)