JAJA11
27.08.15,11:50
dostali sme dnes upomienku od ZSE, spolu s penále a vyhrážkou že nás odpoja.... zaplatili sme faktúru o 4 dni neskôr......
v čase keď vystavovali upomienku bola už faktúra uhradená......
Hnevá ma, že vystavili faktúru 3, ale poslali ju až 7. a k nám prišla 10. augusta. na jej úhradu bolo len 7 dní a ja som bola v tom čase na dovolenke .... ak by ju boli poslali hneď ako ju vystavili, bola by prišla včas do firmy a ja by som ju mohla uhradiť pred dovolenkou....... oni požadujú, aby sme na faktúre uvádzali dátum splatnosti v závislosti od doručenia faktúry, na ich strane už toto nedodržiavajú......
najlepšie bolo to, že na informačnej linke mi neboli ochotní povedať, či vedú faktúru ako uhradenú alebo nie, pretože nie som konateľka.......
ide len o 3 EURá :-), ale potrebovala som sa vyrozprávať.... keby sme mi mohli takto penalizovať našich odberateľov...... no čo už..... vždy boli rovní a rovnejší a aj medzi podnikateľmi......
buchač
27.08.15,10:00
Upomienku nerieš...neodpoja pre takú malú banalitu a ak sa jedná len o prvý prípad.
Ale toto je už iná káva


oni požadujú, aby sme na faktúre uvádzali dátum splatnosti v závislosti od doručenia faktúry, na ich strane už toto nedodržiavajú......

Čo bráni zodpovednému pracovníkovi napísať nejaký liebebrif na danú tému ?

Ja som sa tak raz realizoval v poisťovni kvôli pomalej likvidácii škodovej udalosti.
Pondelok bol list podaný do podateľne (osobne oproti pečiatke a číslu)...v stredu ma volala nejaká pracovníčka s tým, že love sú na ceste. V piatok cinkla SMS a love boli na účte....;)
JAJA11
27.08.15,10:21
priznám sa, som lenivá, vyjadrila som sa len na zákaznickej linke, kde ma odkázal, že mám dať návrh na lepší prístup k zákaznikovi ..... len nech si žijú a prajem im, aby im utiekli všetci zákazníci.... sprostredkovateľské firmy sú ďaleko ústretovejšie .....
ak by sa ZSE pozreli do evidencie platieb, zistili by, že faktúry uhrádzam hneď po ich doručení, omnoho skôr ako je ich splatnosť..... už na základe toho by mohli vedieť, že sa niečo muselo stať, ak je faktúra neuhradená načas...... myslím, že by nemalo byť problém softwerovo spracovať a rozdeliť nezaplatenie faktúr na opakované a náhodné (za určitý časový interval) ..... vyhli by sa strate zákazníkov.... aj toto môže byť dôvod na zmenu dodávateľa...... ak je zákazník disciplínovaný, nemali by ho bez rozmyslu trestať pri jednorázovom zlyhaní a aj to nie jeho, ale ich vinou.....
lubko6394
27.08.15,11:42
Ja som ich riešil pred časom. EL aj PL. Stačí dať súhlas s inkasom a poslať im. Poslal som, a čakal že budú stŕhať - nestrhli. Prišla SMS že meškám. Tak 2 x banka. Následne 3x SMS - že neuhradené.
Celý fígeľ bol v tom, že oni si sami sebe stanovili si, že na spracovanie súhlasu majú mesiac a poctivo čakali kým ten mesiac uplynie ( v systéme súhlas mali, ale neaktívny). Tá 3. neuhradená bola až po tom termíne keď už mal súhlas naostro platiť, lenže oni si sami sebe si vystavili faktúru dva dni pred ostrou platnosťou súhlasu. Nemôžem doslovne napísať čo všetko sa odo mňa dozvedeli na zákazníckej linke lebo to etiketa Porady nedovoľuje. Na linke mi tvrdili najskôr že faktúru poslali - lobogo nič neposlali len ten ročný rozpis záloh a finito. Na otázku prečo som nedostal od nich odpoveď na súhlas s inkasom v znení :" Ďakujeme za dôveru, Váš súhlas s inkasom začneme realizovať dňa xx.yy.zz a preto Vás prosíme platby do tohto termínu uhradte doterajším spôsobom. " mi odpovedané nebolo, ich Ďalšia otázka bola či mám ešte niečo s čím by mi mohli pomôcť. Ale to z tých telefónnych liniek poznáte určite aj Vy.
misoft
27.08.15,11:45
Poznámočka k tomu. Neviem, ako to má ZSE, ale u VSE sa dá odkontrolovať všetko, len sa zaregistrovať na ich stránke na WEB centrum. A potom máš úplný prehľad o všetkom - odber, platby, archív faktúr.... Dokonca i to, či spotreba vrástla, alebo klesla za dané obdobie.
lubko6394
27.08.15,12:00
To funguje aj tu u ZSE. Problémom je vedieť kedy sa mám pozrieť. Ale presne toto je problémov všetkých veľkých hráčov. Elektrina, plyn, pevná linka aj mobil. Vystavia faktúru, dajú si splatnosť 14 dní a pošlú obyčajnou poštou týždeň po vystavení. Za 2 dni po splatnosti, niektorí už v deň splatnosti urgujú. Ak ide o trvalé platby problém vzniká 1 x za rok pri vyúčtovaní. Oni žiaden doklad o tom, že čosi poslali a ja som prevzal nemajú a napriek tomu si podľa zákona naúčtujú penále. Ale ombudsmanku trápi len to či zadržaní grázli majú pohodu a či nepotrebujú Wifi a menúčko z najbližšej picérky.
misoft
27.08.15,14:22
A práve preto ja sa pre istotu vždy pozriem..... na web....