Miška170988
27.08.15,13:10
Dobrý deň,
prosím o radu. Firma kúpila na konci januára 2015 auto 042,343/321, zaradenie 022/042. Následne sme v máji na toto auto získali od VW FS úver 221/479. Zmenil sa teda vlastník vozidla. Potrebovala by som poradiť či je potrebné auto vyradiť a následne znova zaradiť na základe úveru a či môže nejako ovplyvniť odpisy, či to má nejaký dopad na daň z príjmu? Úver sme získali na základe žiadosti o prevod finančných prostriedkov na náš účet, faktúru za auto sme nevystavovali, teda k predaju nedošlo. Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
27.08.15,11:20
NIe, MV nevyradíš. Úver nijako neovplyvní ani náklady na používanie MV, teda ani odpisy.
Miška170988
27.08.15,11:23
Ďakujem veľmi pekne. Ešte sa chcem opýtať či som použila správne účet 518 na prepis vozidla už keď sa menil vlastník. Keď sme ho kupovali a prihlasovali to som zahrnula na 042, ale ten ďalší prepis už podľa mňa nie je súčasťou obstarania. Či sa mýlim?
Sarlotka
27.08.15,15:58
aky prepis vozidla? vozidlo bola a je vase nie? kto je vlastnikov v technickom preukaze? vy máte len uver, ktory je kryty autom, teda v pripade nesplacanie uveru by na zaklade predpokladam zmluvy o zabezpečovacom prevode prava auto následne "prepadlo" uverovej spoločnosti...
Consultix
27.08.15,18:12
Hura, dalsi z mojich oblubenych legislativnych paradoxov!
Vozidlo, na ktore ste dostali uver, je Vasim majetkom. Ste vastnikom vozidla. Vozidlo je ale predmetom zmluvy o zabezpecovacom prave, na zaklade ktorej rucite tymto autom za uver a veritel (leasingovka) ma prednostnu pohladavku. Ste vlastnikom vozidla. Zostavate vlastnikom vozidla. Nevyradujete, nepredavate, len z akehosi zazraku zapise dopravny inspektorat nepravdivy udaj do Osvedcenia o evidencii vozidla: Zevraj vlastnikom je veritel a Ty si len drzitel. Ono to ale vobec nie je pravda...
PS: V prispevku je aj odpoved na otazku: Nevyradujete, nepredavate. Pre pripad, ak by to niekto chcel "ominusovat" :)
Tweety
27.08.15,18:13
tak, tak vlastník v TP je úverová spoločnosť
Miška170988
28.08.15,07:58
Ďakujem veľmi pekne. Áno, v TP je vlastník úverová spoločnosť zapísaná a firma je držiteľom vozidla a preto sa zase platil poplatok na DI. Ďakujem ešte raz za radu :-)