vlado2015
27.08.15,13:48
Zamestnanec VŠ, ktorý je odmeňovaný podľa zákona č. 553/2003 Zz. končí PP a odchádza do dôchodku pričom si požiadal o vyplatenie odchodného. Moja otázka je či sa na výpočet používa priemerný zárobok za predchádzajúci štvrťrok alebo sa vychádza z naposledy upravovaného (aktuálneho) funkčného platu, ktorého výška sa vynásobí podľa nárokov zo ZP resp. dodatočnej úpravy kolektívnou zmluvou ? Neviem nájsť jednoznačnú odpoveď resp. z toho čo som prečítal si nie som istý.
avalik
27.08.15,14:12
Odpoved mas v § 29 ods. 2) zakona 553/2003.
vlado2015
27.08.15,17:24
Ten paragraf som si samozrejme prečítal už aj ja predtým len z neho mi to nie je úplne jasné predpokladám ale, že mám teda vychádzať z funkčného platu a nie počítať priemer, správne ? Len jedna vec mi na tom nesedí, výpočet podľa priemeru sa mi zdá spravodlivejší pretože ak mám vychádzať z aktuálneho funkčného platu zamestnávateľ ho môže účelovo znížiť v posledný mesiac a tým tak znížiť aj celkové odchodné (najmä osobným príplatkom, ktorý je nenárokovatelnou zložkou mzdy a odôvodnenie si podľa mňa môže ľahko nájsť)
avalik
27.08.15,17:45
Je to tam predsa jasne napisane, nepocitas priemer! A ci je to spravodlive? No rovnako ako OP moze znizit, moze ho aj zvysit.