georgino
31.05.06,11:39
mam PCI kartu na doplnene USB porty. ked do jedneho z nich zapojim USB kluc cez predlzovaci USB kabel, tak mi nenajde kluc a pise No drivers are installed for this device. Ked to pripojim do povodnych 1.1 USB portov na compe, tak vpohode facha. Mam XP. kde je zrada? dik
M3G
09.06.06,17:21
Píšeš cez predlžovací kábel. Je to kábel 1-1 alebo je to rozbočovač USB?

Pri predlžovačke 1-1 je niekedy problém s dĺžkou kábla, niektoré zariadenia neberú dlhší ako 2metrový kábel.


Ak je to rozbočovač, a nejakého novšieho typu, treba mať naištalovaný service pack 2, ten by si mal s tým poradiť.
georgino
10.06.06,06:11
Je to predlzovaci kabel 2.0 , ma dlzku 1.8 metra. V tom by nemal byt problem.Skor myslim, ze ta PCI karta s 5 vyvodmi na USB si to nevie najst.Lebo cez USB co su na zakl. doske vpohode facha, ale su to len 1.1 tak to je pomale a to nechcem.Preto som si vlastne kupil PCI kartu s rozsirujucimi USb portmi.
service pack 2 mam. Bude to nejaka haluz...hmmmmm
Ale aj tak dakujem
M3G
10.06.06,09:41
Som nepochopil úplne otázku. V tvojom prípade potrebuješ inštalovať originálne inštalačky k pci karte. Ale to si predpokladám urobil...
Skús dať odobrať pôvodné ovladače. V biose pozapínať resp. povypínať všetky usb. Daj ju do iného PCI slotu. Inštaluj pôvodné ovladače.
georgino
10.06.06,18:31
no ale mne tie usb porty na PCI karte funguju, tj ked priamo na ne pripojim USB kluc tak normalne facha, iba ked ten kluc pripojim cez ten predlzovak tak ho nenacita....
takze ovladace b ymali byt ok, ale no neviem teda, mozno ne
M3G
10.06.06,18:44
Tak to bude asi iba v tom predlžováku.

Buď má problémy s USB 2.0 alebo s USB 1.1 alebo ten kľúč to proste nezvláda s tým káblom.

Treba to vyskúšať aj s predlžovákom na inom PC. Ako prvé by som však naištaloval nové ovládače na pci kartu.

Ešte doplnenie:
Ten predlžovák je univerzálny?
Lebo pokiaľ je to nejaký iný napr. predlžovák dodávaný s IRDA zariadením, nemusí to pracovať poriadne s ostatnými zariadeniami.
miro_c
11.06.06,07:25
Problém môže byť ešte aj s "hrúbkou" predlžovacieho kábla. V poslednej dobe sa začali objavovať tenké USB káble, ktoré majú jednotlivé "fúzy" konektora príliš blízko a navzájom sa ovplyvňujú (skôr by som povedal, že je to z hľadiska elektroniky dané odporom vodiča závislého od jeho hrúbky). Zo začiatku som toto tvrdenie ani ja nebral vážne, až kým mi to kamarát neukázal priamo v praxi. Kúpil si HP LaserJet a prepojil ju s PC cez USB (tenkým káblom) a tlačiareň síce systém rozpoznal, ale nevedel tlačiť. Po výmene kábla za klasický "hrubší" tlačiareň šlape bez problémov.

Takže odporúčam vyskúšať aj iný predlžovací kábel.
georgino
11.06.06,20:20
an oje univerzalny, bol kupovany zvlast...tak on sice na 1.1 ide ale na tej PCI 2.2 nejde. vyskusam ho teda este pripojit na iny comp cez 2.2 a ak pojde, tak bude chyba v PCI, teda ovladace pravdepodobne...
alušik
12.06.06,05:06
Mala som problém s tlačiarňou HP - inštaláciou, stále mi to vypisovalo, že nevie nájsť na originálnom CD nejaký ovládač, no a nakoniec to skončilo problémy skončili, keď sme kúpili ten "hrubší" kábel.