nomacik
27.08.15,17:45
Prosím ešte predsa o usmernenie: Ak bude mať v januári opravné štátnice, tak dovtedy nie je už študentom a nemôže pokračovať v dohode o BPŠ. Alebo sa mýlim?
ďakujem pekne
Mária27
27.08.15,16:28
avalik
27.08.15,18:17
Zakon o vysokych skolach

§ 65
Riadne skončenie štúdia
(1) Štúdium sa riadne skončí absolvovaním štúdia podľa príslušného študijného programu. Dňom skončenia štúdia je deň, keď je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu.
nomacik
27.08.15,18:21
Takze, aj ked uz nebude chodit do skoly stale moze pracovat na dohodu o BPS, kym uspesne neurobi statnice?
ivka70
27.08.15,18:30
Studenudentom bude najviac do konca akademickeho roka, kedy mal urobit riadne statnice.
Na opravne sa moze prihlasit do 3 rokov od skoncenia tohto posledneho akademickeho skolskeho roka. Ak sa prihlasi az o 3 roky - mal by byt este 3 roky studentom?
Od septembra uz studentom nie je a teda ani na dobps pracovat nemoze.
Riadi sa par. 66 Zakona o VS bod b). http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-131
nomacik
27.08.15,18:33
Dakujem pekne za pomoc
avalik
27.08.15,19:01
Ano, ak uz neprekrocil stand. dlzku studia o dva roky. Ak neprekrocil, tak aj ked nebude chodit do skoly na prednasky ostava studentom a je povinny zaplatit skolne.
avalik
27.08.15,19:04
Ano, ale je potrebne citat aj odvolavku

§ 66
Iné skončenie štúdia
(1) Okrem riadneho skončenia štúdia sa štúdium skončí

b) neskončením štúdia v termíne určenom podľa § 65 ods. 2,

§ 65
(2) Štúdium podľa študijného programu nesmie presiahnuť jeho štandardnú dĺžku [§ 51 ods. 4 písm. h)] o viac ako dva roky.

Takze ak neprekrocil stand. dlzku studia a neprerusil studium stale ma statut studenta.
ivka70
28.08.15,06:02
Skor ty buy si si mala docitat spravny paragraf, tou 65 tu uplne zbytocne zavadzas. Ta je o riadnom skonceni VS studia, ktore ale nebolo (neurobil statnice).
Ten clovek ide na opravne statnice = ma ukonceny rocnik, lebo inak by ho na riadne statnice nepustili, len nespravil statnice.
Teda do skoly chodit nebude, a plati v par. 66 v bode 2

b) podľa odseku 1 písm. b) koniec akademického roka, v ktorom mal študent skončiť vysokoškolské štúdium,
avalik
28.08.15,06:38
Skoncit studium ma do dvoch rokov po standardnej dlzke studia ... citovala som v komentari
ivka70
28.08.15,08:40
Nemas pravdu, pleties do toho nieco uplne ine .... toto sa netyka opravnych statnic.
avalik
28.08.15,08:54
K statniciam patri aj moznost zucastnit sa na opravnom termine ... vyplyva to zo studijnych poriadkov ... ak sa opr. terminu nezucastni tak termin skoncenia vysokoskolskeho studia nastane dva roky po standardnej dlzke studia, ak opravne statnice urobi/neurobi, statut studenta skonci dnom opravnych statnic ... podstatny je doklad zo skoly a v nom uvedeny dovod a datum skoncenia studia - riadne skoncenie alebo ine skoncenie, ktore je v zakone uvedene.
ivka70
28.08.15,10:11
Toto by platilo, keby opakoval rocnik, za co by musel aj platit. ale on nepotrebuje opakovat rocnik, lebo ma vsetky kredity uzavrete, inak by ho nepustili k riadnym statniciam, ktore neurobil.
avalik
28.08.15,10:20
Na skoncenie studijneho programu je potrebne aj vykonat statnice, a opravna statnica patri k statnici, tak ako opravna skuska ku skuske ... zakon nehovori, ze s,tudent prestavy byt sttudentom ak neurobi statnice na 1. termin ... zakon hovori, ze ...Dňom skončenia štúdia je deň, keď je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu. ... opravna statnica sluzi na umoznenie riadneho skoncenia studia.

Podla teba dnom neuspesnej statnice dostane vyhadzov - prestane byt studentom ... na zaklade coho potom moze vykonat opravnu statnicu ak uz nie je studentom skoly? Len tak si pride, ze ja chcem robit opravnu statnicu vyskusajte ma a dajte mi diplom? Nie, takto to nefunguje. Pokial student neprerusi studium ostava studentom, a plati si dalsi skolsky rok, pretoze prekrocil standardnu dlzku studia.
avalik
28.08.15,10:37
Nech ti donesie zo skoly potvrdenie o statute studenta alebo potvrdenie o ukonceni/preruseni studia ... a dopln to, prosim ta, sem nech je to jasne aj ostatnym.
Viktor Mrážik
29.06.17,17:43
Dobry den, mam podobnu otazku: mame dohodara ktory dnesnym dnom nespravil riadny termin statnic. Otazka je ci zajtrajskom straca statut studenta alebo ho ma az do opravneho terminu statnic. Pytam sa este raz pretoze sa tu objavuju rozne nazory na tuto temu. Dakujem.
veronikasad
29.06.17,18:18
Založ si novú temu