zuzik
27.10.04,14:40
Chcela by som sa spýtať či pri PN dlhodobej vypláca zamestnávateľ náhradu straty zárobku počas PN, keď PN vznikla pri autohavárii, alebo to vypláca Soc.poisťovňa v úrazovom príplatku. Miera zodpovednosti ešte nie je určená nakoľko nie je ukončené vyšetrovanie nehody. ďakujem zuzik
maria56
27.10.04,12:55
Jedná sa o pracovný úraz?
zuzik
28.10.04,09:13
Áno jedná sa o pracovný úraz
maria56
29.10.04,07:59
V roku 2004 náš zamestnanec mal pracovný úraz.My, ako zamestnávateľ sme mu vyplácali prvých 10 dní náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti. V Sociálnej poisťovni si uplatnil výplatu nemocenského a úrazového príplatku.Nič iné sme mu nevyplácali.

Chcela by som upozorniť, že do 3 dní odo dňa, keď sa o pracovnom úraze zamestnávateľ dozvedel je potrebné do Sociálnej poisťovne oznámiť na predpísanom tlačive " Oznámenie o poistnej udalosti ", že sa stal pracovný úraz .
Do 8 dní odo dňa kedy sa zamestnávateľ o pracovnom úraze dozvedel sa Sociálnej poisťovni predkladá " Záznam o úraze " ,a zápisnicu o prejednaní škody .Sociálnej poisťovni som ešte predkladala kópiu tlačiva IIa - žiadosť o náhradu príjmu opatrenú odtlačkom pečiatky zamestnávateľa, podpisom zodpovedného zamestnanca, s vyjadrením, že originál sa nachádza u zamestnávateľa.Je to pre nich potvrdenie o vyplatení náhrady príjmu za prvých 10 dní dočasnej pracovnej neschopnosti.

Po ukončení nemoci si sám zamestnanec môže uplatniť v Sociálne poisťovni napr.náhradu nákladov spojenú s liečením / musí predložiť cestovné lístky, potvrdenky o poplatkoch u lekára, potvrdenie o doplatkoch za lieky a pod ./......

Záznam o úraze sme posielali aj Inšpektorátu práce.

Pekný deň
vladan
29.10.04,08:11
podľa mojich informácii treba Záznam o úraze posielať aj na zdravotnú poisťovnu, v ktorej je "urazený" zamestnanec poistený. Jedno vyhotovenie by ste mali mať založené ako zamestnávateľ a jedno by ste mali poskytnúť aj zamestnancovi. Toť vsjo :-)
Janca
29.10.04,09:26
Vie mi niekto povedat, pod cim su zaclenene inspektoraty prace. Daju sa zistit cez net, alebo kde mam v mieste bydliska hladat na ich kontakt ? Dik
maria56
29.10.04,10:30
Áno Vladan, súhlasím. O zasielaní " Záznamu o úraze " zdravotnej poisťovni v ktorej je " urazený "zamestnanec poistený som zabudla napísať .
vladan
29.10.04,10:49
Vie mi niekto povedat, pod cim su zaclenene inspektoraty prace. Daju sa zistit cez net, alebo kde mam v mieste bydliska hladat na ich kontakt ? Diktu je link:
http://icop.safework.gov.sk/nip/home.php?action=kip

... všetko je na webe:D
zuzik
03.11.04,06:21
Ďakujem za radu. Zuzik
Livia2
13.04.05,08:33
Bude niekto tak dobrý a priloží mi zápisnicu z odškodnenia pracovného úrazu? Alebo dajte radu, čo všetko tam má byť uvedené.

Vopred ďakujem.
Bionda
14.04.05,07:28
O vypisovaní všetkých náležitostí na vštky úrady,plný súhlas s MARIA56, na 100% viď môj príspevok "problem s PN", je to tak.
Aj čo sa týka vyplácania.
Socialke sa zasiela aspoň v NR na dve miesta a tj.Odboru úrazového poist. a aj Kancelárii riaditeľa pobočky SP. Tlačivo pre SP nájdete na stránke SP.
TatianaM
02.05.05,12:08
Zuzik, ako si pochodila s tou autohavariou? Lebo aj ja mam autohavariu ako pracovny uraz. Na vine ale bol nas pracovnik. Neviem ako mam odskodnit tento pracovny uraz?
Pomoz ak vies, dakujem
ivet
02.05.05,12:19
Zamestnavateľ prepláca iba prvých 10 dní PN, všetko ostatné ide cez SP. Veď načo by potom bol poistený na úrazové poistenie?
TatianaM
02.05.05,12:43
To mi je jasne. Ale na urazovy priplatokv SP odo mna ziadaju zapis z odskodnenia pracovneho urazu. Ja ho uz mam napisany, ale neviem urcit percento odškodnenia a tiez ci mozem dat zapis na SP ak este nie je pripad na policii uzatvoreny.