mariska7
29.08.15,22:28
Dobri den kupil som auto za 7 tisic euro. Dohodli sme sa s predavajucim ze zaplatim 5 tisic euro na ruku a 2 tisic zaplatim do konca augusta. 500 zom zaplatil hned druhi mesiac ale potom odisli my injektory na motore co my stalo opravu 1200 euro plus vymena oleja 180 euro . Na aute sa zistilo dalsie vady do 400 euro sruba. Auto do nevyplatenia zostava na mene predavajuceho. Ale teraz utorok by sa mal vratit auto predavajucemu alebo neviem na co mam pravo. Kvoly injektorom som nevedel zaPlatit zvisnu sumu vsetky moje peniaze som dal do opravu motora. Kupnopredajna zmluva je pisani len medzi namy . Ako sa postupuje v takich pripadoch. Ci mam pravo na vratenie peniazi co som zaplatil za auto a na opravu vynalozene peniaze som stratil alebo mam pravo tie peniaze zapocitat do ceny auta alebo stratil som vsetko. Ani peniaze ani auto. Dakujem
jsf
10.09.15,06:53
Chcelo by to aj vidiet tu zmluvu, takto sa zle radi. Ci bolo auto do doby prevodu vlastnictva vypozicane alebo na zaklade akeho vztahu ste ho vlastne uzivali.
misoft
10.09.15,13:41
Hmmmm.... odišli injektory.... predávajúci ti náhodou nezatajil vadu na motore? V takom prípade je zmluva od počiatku neplatná.
A keďže je neplatná - musíte si vrátiť predmety zmluvy - t.z. ty jemu auto, on tebe všetky peniaze + to čo si vrazil do opravy ním zatajenej závady predmetu kúpy.
mariska7
29.09.15,16:24
Dakujem ale ja by som to auto chlep ponechat a zaplatit zvysnu sumu. Ja len chem dosiahnut cas ked som uz peniaze vrazil dobopravu.mislim ze som zaplatil vyse 70 percent dohodnutej ceny a plus oprava tak ze volajake prav uz mam na toto auto..
misoft
29.09.15,17:38
Nuž vyzvi oného dotyčného, že ti zatajil stav, ktorý si nemohol zistiť bežnou prehliadkou a on o tom pravdepodobne vedel. Keďže si musel vozidlo na vlastné náklady po ňom opraviť, takže splatka nemohla byť vykonaná. Zároveň ho oboznam, že požaduješ zľavu z kúpnej ceny (pre zatajenie skutočného technického stavu) a nech to potom považuje to nezaplatenie ako tá zľava.
Upozorni ho, že ak nesúhlasí s takým to postupom, vozidlo mu vrátiš a budeš požadovať zaplatené prostriedky a k tomu i prostriedky, vyplatené na odstránenie technickej závady - opravu motora.