Mato188
30.08.15,08:10
Ahojte,
Chcel by som si do bytu dat urobit klimatizaciu, pravdepodobne Professional od Daikinu. Chcel by som ju umiestnit do obyvacky, pricom tato ma standardny otvor pre dvere, ktore nie su ani nebudu osadene. Dvere do ostatnych izieb su takmer vzdy otvorene. Bol by som rad, aby bol klimatizovany cely byt na cca konstantnu teplotu, resp. +- 2 stupne by sa dalo akceptovat. Hlavna otazka - bolo by riesenie osadenia iba jednej vykonnejsej jednotky (povedzme 5kW) do obyvacky vyhovujuce mojim poziadavkam? Mate to niekto takto urobene a viete mi popisat, ako ste s tym spokojni? Nepochybujem o tom, ze idealne by bolo dat do kazdej miestnosti samostatnu (napriklad 2kW) jednotku, riesenie je to vsak nakladnejsie co sa tyka nakladov vstupnych aj prevadzkovych.
Dakujem za vecne a odborne odpovede, Mato.
buchač
30.08.15,06:24
Tých Professionalov je tam predsa viacero...
lujza.j
30.08.15,06:29
Myslis od daikinu:D
buchač
30.08.15,06:31
lujza.j (Dnes 09:29) Myslis od daikinu
=========================
Možno AJ Z Daikinu...;)
lujza.j
30.08.15,06:36
Ale on uz si vybral a aj zverejnil:Dlen preco si u nich neurobi profesional konzultación:D?sak to take logićno
ivka70
30.08.15,06:50
Moja skusenost: nebude stacit jedna na cely byt.
Ochladi trochu aj miestnosti s otvorenymi dverami, ale aby to bolo citit , musel by si v primarnej miestnosti - obyvacke - mat teplotu aspon o 10 stupnov nizsiu ako v mietnostiach, co uz by sa nedalo bezne vydrzat a zabezpecit cirkulaciu aspon ventilatormi, co asi nema zmysel.
Daj si spracovat projekt od profikov, asi skor viac vnutornych jednotiek s moznou jednou vonkajsou.
lujza.j
30.08.15,07:01
Hmm...naivne som si myslela,ze ak by som ju dala do chodby....ze ako tak vychladi:(
ivka70
30.08.15,07:11
Ako tak ano, ale je to len nepatrne ochledenie oproti povodnej miestnosti. Mam tak. Daikin v obyvacke a otvorene dver do spalne oproti nemu, je to vyrazny rozdiel.
Vsetko zavisi aj od metrov kubickych miestnosti, ale samostatne regulovat kazdu miestnost je neporovnatelne.
A v jednej praci sme mali takto na chodbe klimu, v zatemnenych mistnostiach s oknami na juh bolo napriek otvorenym dveram na chodbu s 22 stupnami nanevydrzanie.
lujza.j
30.08.15,07:54
Obyvka je u nas nepouzivana ...ale je blizo spalne....ale zase daleko od izby kde decko spi....potom jedine dat dva male" fukare" do kazdej izby....ale to si neviem predstavit....aby to fukalo tam kde spime....som roky proti...ale toto leto bolo brutalne...
ivka70
30.08.15,08:26
Daikin ma rezim, nocny, kedy kludne mozes mat klimu nad celom postele a citis len jemnucky vanok a ide velmi tichucko(iny smer fukania ako pri power mode).
Takze obavat sa toho vobec netreba, ked si zvyknete spravne regulovat teplotu (lebo aj nachladnut sa da v lete pri zle nastavenej klime) :)
peterkos2
30.08.15,08:28
Spálňu vychladíš cez deň,pred spaním vypneš.Zákazníkom neodporúčam púšťať počas spánku-keď sa "odkopeš",ráno nevstaneš
ivka70
30.08.15,08:33
Pri tych teplotach, ake boli tento rok a spalni otocenej na juh ci zapad, ti aj chladenie cely den v zateplenom tehlovom dome po vypnuti klimy sposobi do 2 hodin narast teploty tak, ze nezaspis.
lujza.j
30.08.15,08:38
Ja panelak zatepleny-zaduseny....tri izby na juh...kuch.obyv.sever...v splani uplne najhorsie a to z nej aj balkon....
Mato188
30.08.15,11:52
slecna/pani neviem co si kompenzujete, ale zjavne viete o teme hovno tak tu zbytocne nezaberajte priestor, to ze ja som si zatial len vytipoval nejaky konkretny model a pytam sa na fore na nazory neznamena, ze si sem pred realizaciou neprizvem odbornika na konzultaciu! napriek tomu si myslim, ze niet nad skusenosti rozumnych ludi ktori sa vedia vyjadrit a preto som sa zatial marne pokusal dopatrat k ucelenemu, rozumnemu nazoru cloveka ktory ma nejaku skusenost.
Mato188
30.08.15,11:57
vazeny pan "buchac", professional je jedna z modelovych rad vyrobcu Daikin, bol by som rad keby ste tu zo mna nerobili idiota - ma to opacny efekt a vyjadrovali sa ka veci, dakujem.
Mato188
30.08.15,12:08
dakujem Vam za vecny nazor ivka70, pozeram ze to tu nie je samozrejmost... takze sa da skonstatovat, ze u vas problemom nebol nedostatocny vykon klimatizacnej jednotky, ale je to problem z dovodu nedostatocneho prudenia vzduchu? v tom pripade ste ma naklonili k riseniu multisplit, resp. niekolko singlesplitov
dmc
30.08.15,17:02
Z mojej osobnej skusenosti klimatizacia ktora ma iba jednu vnútornu jednotku - nevychladi k spokojnosti viacero miestnosti (aj ked bude mat vacsi vykon). Pouzivam doma klimatizaciu umiestnenu v obvyvacke a aj ked necham otvorene dvere do ostatnych izieb - klesne teplota aj v druhych izbach avsak podla mna nedostatocne a oproti izbe kde je umiestnena klimatizacia (vnutorna jednotka) je to "neporovnatelne". Zo skusenosti by som teraz volil klimatizaciu ktora ma dve vnutor. jednotky alebo dve samostatne klimatizacie.
buchač
30.08.15,17:23
Mato188 (Dnes 14:57) vazeny pan "buchac", professional je jedna z modelovych rad vyrobcu Daikin, bol by som rad keby ste tu zo mna nerobili idiota - ma to opacny efekt a vyjadrovali sa ka veci, dakujem.
=================================

Vážený - nevážený mudrlant !

Práve preto, že sa jedná o modelovú radu, KTORÁ MÁ VIAC typových označení, tak práve preto som spomenul nasledovné :

buchač (Dnes 09:24) Tých Professionalov je tam predsa viacero...

Čiže typy:

http://www.topklima.sk/eshop/?50,en_klimatiz%E1cia-daikin-professional-ftxs25-rxs25
http://www.topklima.sk/eshop/?407,en_daikin-professional-super-heat-fvxs25f-rxl25m3
http://www.topklima.sk/eshop/?59,en_klimatiz%E1cia-daikin-professional-fvxs25f-rxs25l
http://www.topklima.sk/eshop/?51,en_klimatiz%E1cia-daikin-professional-ftxs35-rxs35
http://www.topklima.sk/eshop/?408,en_daikin-professional-super-heat-fvxs35f-rxl35m3
...atď...nebudem lúskať celú ponuku.

---------------------------------------------------

Vážený Mato188 !

Na budúce by bolo dobré zvážiť slová a vyjadrovať sa k samotnému meritu veci ako takej a nemudrovať zbytočne.

Ono tie doplňujúce príspevky nie sú len tak, na parádu.

CAPISCI ?

Mimochodom...Ja z nikoho nerobím idiota...poniektorí si vystačia aj sami, ako v tej samoobsluhe.
lacotinka
30.08.15,20:30
ja som dal pred cca 3 týždňami do predizby
z nej :
- kuchyňa bez dverí
- detská,spálňa,obývačka s dverami

1, ivka silno trepe o 10 stupňovom rozdiele v miestnostiach (iba do 2-2,5 metre pred jednotkou je ozaj chladno)

2, dverami sa dá regulovať prednostné chladenie
3, byt má asi 76 m2 / klíma je 12 - to bude tuším do 4 kW

4, všetci "odborníci" , čo tu mudrujete, pokiaľ
- neviete to čo o aerodynamike
- netušíte, že táto klíma vie fúknuť 400-500 m3/hodinu (čo je okolo 3x objemu vzduchu v byte)
Kašlite na to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mironov61
01.09.15,09:03
Ahoj,

u mňa doma klimatizácia daikin RXN-25LV namontovaná v obývačke. v tých najvyšších tohoročných teplotách nastavená na 24 stupňov. 2 ks stolný ventilátor s priemerom vrtule cca 22 cm. jeden fúka ochladený vzduch z obývačky do haly a druhý z haly do spálne. spálňa s oknom na západ, od 15,00 až do západu, slnko v priamom prenose. na okne vonkajšia žalúzia od 15,00 zatiahnutá. v spálni prijateľných 27 stupňov v tých najvyšších teplotách tj 37 stupňov. klimatizácia zapínaná od 13,00 a vypínaná o 02,00. som spokojný.
misoft
01.09.15,14:57