katkam
31.05.06,12:18
prosím Vás, aká je predkontácia: odvod na úrad soc. vecí a rodiny za neplnenie si zamestnávania invalidných občanov?
Dakujem
:confused:
Tweety
31.05.06,10:22
prosím Vás, aká je predkontácia: odvod na úrad soc. vecí a rodiny za neplnenie si zamestnávania invalidných občanov?
Dakujem
:confused: Takýto 538 AE/379. Úhrada odvodu 379/211,221.
KEJKA
31.05.06,17:10
nesúhlasím
správne 548 / 379

pod váhou argumentov škrtám............
ale naozaj mám zafixovaný účet 548 (opatrenie sa mi nechce hľadať - sorry)
andrej_rv
31.05.06,17:46
prosím Vás, aká je predkontácia: odvod na úrad soc. vecí a rodiny za neplnenie si zamestnávania invalidných občanov?
Dakujem
:confused:Vychádzajúc zo znenia § 67 ods. 1 Postupov účtovania v PÚ pre podnikateľov:

"§ 67 - Účtovná skupina 53 - Dane a poplatky
1) V tejto účtovnej skupine sa účtujú dane, odvody a obdobné platby charakteru nákladov..."
by som sa priklonil tiež skôr k účtovaniu na účet 538.
Možno aj z toho dôvodu, že v Postupoch účtovania pre nepodnikateľské organizácie sa v § 44 Dane a poplatky v ods. 2) priamo uvádza:
(2) Na účte 538 – Ostatné dane a poplatky sa účtuje aj vrátenie rozdielu daní za minulé roky s výnimkou dane z príjmov, ak o tieto rozdiely daní už nemožno zvýšiť hodnotu dlhodobého hmotného majetku a dlhodobého nehmotného majetku, zásob, pohľadávok a podobne. Ďalej sa tu účtujú rozdiely spotrebnej dane vzťahujúcej sa na vlastnú spotrebu vybraných výrobkov podľa osobitných predpisov.32) Na tomto účte sa účtuje aj odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, ktorý je zamestnávateľ povinný odviesť podľa osobitného predpisu."
(Znenie odseku 2 pre účtovnú skupinu 53 je v oboch Opatreniach - pre podnikateľov i pre nepodnikateľské subjekty - až na poslednú vetu druhého predpisu v podstate identické..)
Tweety
31.05.06,18:25
nesúhlasím
správne 548 / 379

pod váhou argumentov škrtám............
ale naozaj mám zafixovaný účet 548 (opatrenie sa mi nechce hľadať - sorry)
Aj v postupoch účtovania od Cenigovej je použitý účet 538.
Kvietocek
12.06.09,08:32
A kedy mam povinnost to platit?
babi2
12.06.09,09:36
Pozri Zákon o službách zamestnanosti