benko21
31.08.15,13:56
Ahoj. Mam v najme garaz. Ma el. rozvody, ale ked ze to bola novostavba dlho sa cakalo kym elektrikari dotiahli hlavny privod energie. Po vsetkych reviziach ma majitel papiere k pripojeniu elektromerov.na distribucii mi bolo povedane ze musim uhradit poplatok za zapojenie elektromeru.Vie mi niekto povedat kto to ma platit? Najomnik alebo vlastnik garazi?
kopretinka
31.08.15,12:20
vlastník
Peggynka
31.08.15,12:31
Podľa dohody,ale praktickejšie to bude,ak to zaplatí vlastník (pre budúcnosť).
Consultix
01.09.15,22:26
Pripojovaci poplatok plati vzdy prvy odberatel elektrickej energie. Po liberalizacii trhu s el. energiou je rozdelena distribucia a dodavka elektriny. Postup je taky, ze ak sa chces stat odberatelom, tak najprv musi vzniknut zmluva o pripojeni do distribucnej sustavy s prevadzkovatelom siete (Zapadoslovenska distribucna, SSE-distribucia, Vychodoslovenska distribucna). Ak sa jedna o nove odberne miesto, alebo o odberne miesto, kde po preruseni odberu nebola uzavreta zmluva o dodavke urcitu dobu (u ZSE viac ako rok) plati sa pripojovaci poplatok. Ten plati buduci odberatel, nakolko ten poziadal o pripojenie odberneho miesta.
Po uzavreti zmluvy o pripojeni do distribucnej sustavy, splneni technickych podmienok, zaplateni poplatku a nasledneho potvrdenia stavu od distribucie mozes poziadat lubovolneho dodavatela o uzavretie zmluvy o dodavke. Nasledne dodavatel poziada distribuciu o montaz a elektromeru a dockas sa konecne elektriny :)
Samozrejme to, kto bude odberatelom, je vecou dohody medzi prenajimatelom a najomcom. Pripadne mozes byt prvym odberatelom Ty a prenajimatel Ti bude refundovat naklady na pripojenie forou zlavy z najmu, alebo priamym preplatenim...
Consultix
01.09.15,22:28
Dnes to uz nie je uplne pravda, dokonca samotna distribucia nie vzdy si ziada suhlas vlastnika s pripojenim noveho odberneho miesta.
Peggynka
02.09.15,03:51
Praktickejšie bude,keď to bude na majiteľa a ten zúčtuje podľa fa nájomcovi.
lacotinka
02.09.15,04:56
Lebo keby mal pripojovaciu zmluvu nájomník
a odíde
tak zas treba novú pripojovaciu zmluvu :D :D
buchač
02.09.15,05:45
Peggynka (Dnes 06:51) Praktickejšie bude,keď to bude na majiteľa a ten zúčtuje podľa fa nájomcovi.
==============================

Praktickejšie ???

...a nie náhodou hlavne logické ???

Veď nájomník predsa nemá potrebné podklady na zapojenie...či ?
Peggynka
02.09.15,05:52
Teraz pripoja aj nájomcovi...musí predložiť nájomnú zmluvu :)
lacotinka
02.09.15,05:57
mne je to jenno
šag si to pripájajte aj 4 razy :D

PS1
a po roku iný nájomník , inú = novú zmluvu (nájomnú aj pripojovaci)
a po roku iný nájomník , inú = novú zmluvu (nájomnú aj pripojovaci)
a po roku iný nájomník , inú = novú zmluvu (nájomnú aj pripojovaci)
a po roku iný nájomník , inú = novú zmluvu (nájomnú aj pripojovaci)

PS2
Len to robte kontinuálne, lebo odpojiť pripojiť hodiny je cca 50 evri
buchač
02.09.15,06:00
Len dilino by nechal pripojiť nájomcu na svoju nehnuteľnosť....;)
lacotinka
02.09.15,06:00
" buchač (Dnes 08:45)
...a nie náhodou hlavne logické ???

Veď nájomník predsa nemá potrebné podklady na zapojenie...či ? "

Buchy.
Logické je používať správne termity =
pripojenie NIE je zapojenie
buchač
02.09.15,06:21
lacotinka (Dnes 09:00)
Buchy.
Logické je používať správne termity =
pripojenie NIE je zapojenie
===========================

Dig šun more...nebuď jak korela...;) :D