Zuzana Repiská
31.08.15,15:59
Ahojte,dnes som bola prekvapena miestnym obecnym oznamom,kde vyhlasovali ze je zakazany volny pohyb so psom na uzemi obecnych priestorov aby sme sa zdrziavali na vlastnom pozemku.Porusenie tohto zakazu vraj bude pokutovane vo vyske 65 eur.Chcemsa opytat co je toto za zakon?to akoze vobec nemozem teraz chodit vencit svojho psa?kriste pane ,so psom chodievam neustale na voditku ,sme zohraty milujeme canicross a cez dedinu len prechadzam ked chcem snimi niekam ist.Nikomu tym neublizujeme,ako to ze takyto zakon vobec existuje?prosim vysvetlite mi to ,dost som s toho rozcarovana,drzat zaprahoveho psa len na vlastnom pozemku a nedovolit si ist ho dostatocne vybehat,mne to pripada ako hrozne obmedzovanie.dakujem vopred za odpoved.
ivka70
31.08.15,14:10
Predpokladam, ze ide o vseobecne zavazne nariadenie mesta, hovoriace o volnom pohybe psa, nie majitela so psom.
psa na voditku mozes vencit, kolkokrat chces, len bez voditka ho nesmies pustat na volno. aj v BA napr. su urcene len nejake miesta, kde je mozny volny pohyb psa.

PS: chod si prestudovat na miestny urad to vseobecne zavazne nariadenie, pripadne pozri, ci ho nemate na webovej stranke obce, mesta
Peggynka
31.08.15,15:17
Zákon 282/2002 Z.z. v §2 ods.7 písm.c):
c) voľným pohybom psa je pohyb psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov; za voľný pohyb psa sa nepovažuje pohyb zvláštneho psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, ak je na základe výcviku ovládaný osobou, ktorá ho vedie.
Ak chováš psov,mala by si tento zákon ovládať :):
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-podmienkach-drzania-psov/
misomiso
31.08.15,18:45
Mna zaujalo to "hrozne obmedzovanie". Mna napriklad dost obmedzuju rychlostne limity na cestach, v Nemecku jazdim 200 km/h a tiez tym nikomu neublizujem. Dalej neviem, co uz moze byt vacsie obmedzovanie, ako 500 buzeracnych zakonov ktore musi dodrziavat kazdy, aj ten najmensi zivnostnik a tiez platenie dani statu, ktorey ich iba rozdeluje vybranym investorom ako stimuly na zaklade klientelizmu. No - bohuzial "obmedzovanie" je obrovska dan civilizacie....

Ano :-) mozete ma minuskovat, ja to dobre viem ze pisem komentar a nie odpoved. Budem v tom pokracovat, tymto vyjadrujem protest proti tomu, ze Porada je prespekulovana a neprehladna. Uz som to riesil aj s Richardom, inak mam pocit (nech ma Richard opravi, ak sa mylim), ze to sam vie a tiez mam pocit, ze mame spolu celkom kamaradsky vztah, ale napriek tomu tymto novym pravidlam sa nemienim podvolit.

Ine by to bolo, keby to boli sice komplikovane, ake aspon dotianhute. To ale nie je. Nikdy nevidite posledny komentar kvoli tomu, ze pribudaju na roznych miestach a su zbalene, odpovede nie su zoradene podla datumu (a to dokonca ani v pripade ze maju zatial vsetky 0 bodovy neutralny status a pod.

Cize len na vysvetlenie, mozete ma tu edukovat kolko chcete, v mojom pripade to nebude mat efekt. Proste pisem ako na staru Poradu, zlava doprava, odhora dole a nenecham sa rusit tymi nezmyslami.