Schmidtova
01.09.15,11:35
Prepravná firma nám doviezla tovar z Čiech na základe objednávky /to je jediný doklad/ ktorý k dodanému tovaru mám k dispozícii. na obj. nie je uvedené ani IČ DPH našej firmy. Keď som sa zháňala po daňovom doklade t.j. faktúre bolo mi povedané že oni fa.nerobia. Na predmetnej objednávke bola vyčíslená naša slovenská DPH 20%. Teraz neviem či máme nárok na DPH kedže naše IČ DPH nie je tam uvedené. Ďakujem

Presne takto som si to aj myslela ale teraz surfujem po internete a natrafila som na zásielkový predaj §6 Citujem za zásielkový predaj sa považuje predaj tovaru,ktorý zahr.osoba prepraví alebo dá prepraviť na svoj účet do tuzemska kupujúcemu ktorý nemá pridelené IČ DPH.
Je možné že to IČ DPH neuviedli nárokom a že sú oni držiteľmi osvedčenia ako zahr.osoba a stávajú sa platiteľmi. keď prekročia ročný limit objednávok 35 tis.EUR. Dodávky ktoré budú dodávané po vydaní osvedčenia DÚ budú zdaňované platnou DPH v SR.a za miesto dodania sa bude považovať SR v zmysle § 14 odst.1 zz.o DPH Už neviem či myslím dobre alebo nie. .
kuravesele
01.09.15,11:14
Žiadajte opakovane o vystavenie FA s Vašou IČ DPH, a ak sú oni platcovia DPH , tak má byť FA vystavená bez DPH a vy to samozdaníte.