luckeysoon
01.09.15,17:56
Dobry den. Mam na Vas 2 otazky:

1. Od 1.9. zacinam byt SZCO a mam schvaleny prispevok na zacatie podnikania. Ten by vsak mal na ucet dorazit az v priebehu mesiaca. Ja vsak potrebujem z uctu (na ktorom mam momentalne 0€) kupit notebook a preto si tam chcem previest 1000€ z mojho osobneho uctu (osobny vklad). Podla toho co som sa docital, tato operacia predstavuje pre mna prijem neovplyvnujuci zaklad dane. Chcem sa od jula buduceho roka este vyhnut plateniu odvodov do SP a preto by som sa v tomto roku rad zmestil do hranice 4944€. A konecne k otazke :) predstavuje ta hranica 4944€ len sumu prijmov OVPLYVNUJUCE zaklad dane alebo sa mi do tej sumy zapocitava uz aj spominany osobny vklad a tym padom mozem zarobit uz len 3944€?

2. Planujem v podnikani vyuzivat sukromne auto a vyplnat si cestovne prikazy. Z akeho uctu mam tankovat benzin?? Z osobneho alebo z uctu ktory mam nahlaseny k zivnosti??


Dakujem velmi pekne za odpovede :)
veronikasad
01.09.15,16:03
Do limitu pre posúdenie povinnej registrácie v SP sa zahrňaju POZD, súvisiace s podnikaním, vrátane vyčerpanej dotácie z UP (ak budeš viesť účto. Keď si uplatníš paušálne výdavky, POZD je celá dotácia z UP)
luckeysoon
01.09.15,16:11
Takze osobny vklad sa tam nezapocitava. Dakujem za info. Este co sa tyka toho ucta. V pripade ze cerpam prispevok musim viest jednoduche ucto alebo staci danova evidencia?
veronikasad
01.09.15,16:16
Pozri do zmluvy s UP.
Consultix
01.09.15,21:46
K otazke c. 2:
Benzin tankujes ako sukromna osoba/nepodnikatel. Takze mozes kludne zo sukromneho uctu, nakolko do nakladov si to uplatnis cez cestovny prikaz.
Mozes ale tankovat aj z podnikatelskeho uctu, ale tieto nakupy nebudu ovplyvnovat zaklad dane, budu NNZD.
luckeysoon
02.09.15,05:16
Ale blocky si odkladat kazdopadne musim nie? Pokial si chcem uplatnovat nahradu za odjazdene km + nahradu za PHM...
Consultix
02.09.15,19:14
Kvoli odjazdenym km (pausalna nahrada) nie. V pripade preplatenia PHL mozes vychadzat aj z priemernej ceny zverejnenej SU SR za dany mesiac.
veronikasad
02.09.15,19:15
Consultix, nesúhlasím s tvojou odpoveďou ...
Consultix
02.09.15,19:24
Veronika kludne :) Len to prosim upresni :) Aj ked sipim, na co narazas :)
luckeysoon
14.09.15,07:40
V zmluve mam nasledovne:

"Pre potreby dokladovania použitia príspevku vedie príjemca príspevku riadnu evidenciu -účtovníctvo, zoznam oprávnených účtovných dokladov o použití príspevku v časovom slede, ku ktorému predkladá fotokópie účtovných dokladov o čerpaní poskytnutého príspevku a k nahliadnutiu aj ich originály, ktoré preukazujú skutočne vynaložené oprávnené výdavky v súlade s podnikateľským zámerom a kalkuláciou predpokladaných nákladov."

Spada pod tento bod aj danova evidencia alebo to uz je JÚ?

Dakujem