Macka
31.05.06,13:15
Môže mi niekto skúsený poradiť ako mám vystaviť dobropis v r.2006 , ktorý sa týka fa z roku 2005 v MRP-DOS? Jedná sa o reklamáciu tovaru.Problém je v tom, že keď sa nastavím na dobropis ,program sa ma spýta ku ktorej fa, lenže program mi neukáže faktúry vystavené v minulom roku, takže dobropis nemôžem priradiť?
Poráďáci poradíte?
Ďakujeeeeeeeeeeem.
Zoltán Kovács
31.05.06,11:20
Môže mi niekto skúsený poradiť ako mám vystaviť dobropis v r.2006 , ktorý sa týka fa z roku 2005 v MRP-DOS? Jedná sa o reklamáciu tovaru.Problém je v tom, že keď sa nastavím na dobropis ,program sa ma spýta ku ktorej fa, lenže program mi neukáže faktúry vystavené v minulom roku, takže dobropis nemôžem priradiť?
Poráďáci poradíte?
Ďakujeeeeeeeeeeem.

Dobropis tiež možeš vystaviť ako riadna faktúra, ale s mínusovými položkami. V texte uveď odvolávku na reklamáciu odberateľa. Pri tlači si môžeš vybrať aký doklad má tlačiť (faktúru, dobropis,ťarchopis).
Tá faktúra na ktorú sa vzťahuje reklamácia bola aj v roku uplne uhradená? Ak nie potom by ti to malo zobraziť aj v roku 2006. Keď sa uhradila v plnej výške v roku 2005, tak to ani nebude zobrazovať.
Macka
31.05.06,12:03
Ďakujem za promptnú odpoveď.Faktúra bola v roku 2005 aj zaplatená preto sa mi už v knihe pohľadávok neukazuje.Aj ja som to považovala za riešenie , a len si ma v tom utvrdil /a/.
Ešte raz dík.
Aleen
31.05.06,12:42
Stačí, ak si urobíš faktúru s mínusovou položkou. V texte sa odvoláš na č.fa z minulého roku.
Aleen