eSKo-man
02.09.15,08:05
Zdravím vás poradcovia.
Mal by som záujem začať podnikať na internete, vytvoriť virtuálnu peňaženku. Ľudia si budú vkladať peniaze a budú mať možnosť hrať medzi sebou, ja za takúto službu budem brať menšiu čiastku za využitie služby.
Niečo podobné ako poker a mnohé iné kasína na internete.
Vedeli by ste mi prosím poradiť, čo všetko na takýto typ podnikania treba?

Vopred ďakujem...
ivka70
02.09.15,06:20
V prvom rade potrebujes velmi dobre poznat Zakon o hazardnych hrach
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-hazardnych-hrach/
a vlastnit licenciu
http://www.fontionnel.sk/licencia-na-prevadzkovanie-hazardnych-hier/

A potom dalsie zakony ohladom podnikania, danove zakona atd, atd.
(Ked to vsetko preluskas, chut ta prejde, pozri si najma, aky musis mat kapital, ak chces hazardne hry prevadzkovat)
eSKo-man
02.09.15,06:45
Citujem "Hazardné hry sú definované ako hry, v ktorých hráč môže získať výhru po zaplatení vkladu a splnení vopred známych výherných podmienok. Výsledok takejto hry závisí od náhody alebo od neznámeho výsledku neovplyvniteľnej okolnosti alebo udalosti."

Toto nebude neovplyvniteľná okolnosť, hráč bude hrať proti inému hráčovi a je na jeho schopnostiach, či vyhrá alebo prehrá.

Ďakujem za odpoveď, pomohlo mi to.
sosak
02.09.15,06:54
eSKo-man :budú mať možnosť hrať medzi sebou
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------,
Je to hazardná hra a za predaj služby to chceš schovať.
bodliak
02.09.15,07:02
A akú hru budú hrať ?
ivka70
02.09.15,07:09
Povodny text otazky bol: Mal by som záujem začať podnikať na internete, vytvoriť virtuálnu peňaženku. Ľudia si budú vkladať peniaze a budú mať možnosť hrať medzi sebou. Niečo podobné ako poker a mnohé iné kasína na internete.
eSKo-man
02.09.15,11:13
Nie je to hra, ktorú ponúkam... Hrať budú rôzne PC hry. To s čím chcem podnikať je len služba pre rýchlejšiu, efektívnu a prehľadnú výmenu kreditov. To čo budú hrať je na nich. Je to na ich dohode o čo si zahrajú a čo konkrétne budú hrať. Istým spôsobom to je len sprostredkovanie, kde budú spisovať zmluvu medzi nimi, kde bude spomínaná čiastka, ktorú treba zaplatiť za využitie služby a ďalšie informácie ako dátum a čas odohrania ich vybratej hry, o koľko kreditov budú hrať, ich mená a podobne...

V zákonoch sa nevyznám...je vyslovene zakázané, keď sa traja ľudia stretnú, z nich dvaja odložia tretiemu peniaze, dajme tomu sa idú pretláčať a ten kto z nich vyhrá má celý vklad a ten tretí si za odmenu nechá istú čiastku? Trošku po lopate vysvetlené :)
Chobot
02.09.15,11:46
Keď to spravia sem tam medzi kamarátmi, tak je to OK. Ale keď ten tretí si pravidelne ponecháva "istú čiastku" od cudzích ľudí, tak už ide o podnikanie.

Podľa tohto ty chceš podnikať v oblasti platobného styku - prevod peňazí od jedného subjektu druhému. Na to zase potrebuješ povolenie od NBS. Pozri zákon o bankách.

Ak sa nevyznáš v zákonoch, zabudni na takého nelegálne podnikateľské aktivity.

A úprimne - skutočne si veríš, že by ti ľudia odovzdali do "úschovy" nejaké peniaze, aby si ich ty medzi nimi vysporiadal? Ak už niekde na nete hrajú, tak tá stránka zabezpečuje aj vysporiadanie platieb medzi nimi. A ak nie, tak stále majú iné možnosti (Viamo a pod.).

A ako by si zabezpečil dôveryhodnosť tvojej aktivity? Ako budeš vedieť, kto od koho koľko vyhral? Kto koľko prehral? Vieš konkrétne s ktorými stránkami chceš spolupracovať? Máš na to dostatočné IT vybavenie?
eSKo-man
03.09.15,06:54
Potrebujem to teda vymyslieť, tak aby to bolo, čo sa týka zákona a podnikania jednoduché. Vlastné prevody a podobne nepripadajú do úvahy, jedine ak by bola možnosť využiť externé služby, ale ktoré? Existuje niečo také?

Premýšľam, čo keby za využívanie môjho portálu a všetkých ponúkaných služieb platili na isté obdobie a na konci v určitom dátume by boli vyhlásení výhercovia...tvoril by sa ligový rebríček a kto skončí na prvých miestach vyhráva. Súťaž ako v iných reálnych ligách, turnajoch a podobne...

Chobot mám programátora, ktorý mi dokáže urobiť, čo len chcem, potrebujem to len domyslieť v rámci zákona. V podstate mi ide o vytvorenie virtuálnej ligy alebo rôznych turnajov v rôznych PC hrách, tak ako to funguje reálne v takom hokeji napríklad...
marleau
07.09.15,14:28
Čo keby si si našiel normálnu, najlepšie manuálnu robotu? Alebo ty pracujúcimi pohŕdaš? Ja viem ako dobre zarobiť, aj tisícku denne.
taiko
07.09.15,14:31
tak to chcem aj ja vediet :)
ivka70
07.09.15,16:15
Stale sa snazis za nieco schovat hazardne hry - lebo ide o stale o isty druh stavkovania a vyberu vyhier, mozes to opisom zakryvat ako chces ...
misoft
07.09.15,16:19
Veď nech to skúsi..... Poruší pár zákonov, prídu štátne kontrolné orgány, potom prídu "zelené orgány", čierny orgán mu zahrá na >orgán< a bude bručať....
bodliak
07.09.15,16:33
Tisicku coho ?
marleau
07.09.15,16:35
xxxxeur
Oliwa
07.09.15,19:29
no predsa tisícku peňazí... :D
marleau
08.09.15,04:55
aj tu je cenzúra? len po tých kresťanov sa nikto nezastane....