Mibi79
02.09.15,09:42
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, lebo už si neviem sama pomôcť ani čo robiť.

Dňa 28.6.2015 sme mali celá rodina autonehodu (ja, môj manžel, dve deti 10r a 3r., a moja mamka).
Vyletel nám spoza zákruty motorkár a čelne do nás vrazil 140 km-rýchlosťou-odhad polície. Spôsobil nám totálnu škodu na osobnom aute Š Fabia combi. Boli sme zranení,- zlomeniny,pomliaždeniny. Liečbu máme ukončenú. Motorkár vďaka bohu tiež prežil a je z nemoc.doma.
Po preštudovaní viacerých debát na internet viem približne za čo nás môže poisť.odškodniť z PZP vinníka. Len mám dilemu či to zvládnem sama-ťahačky s poisť.alebo sa mám nechať zastupovať. Volala nám kopa fin.spoločností že nám pomôžu - bezplatne (to viem že určite nie. podmienky a odmenu si určia v zmluve). Viacerí sa nechávajú zastupovať právnikom,advokátom.
Neviem čo mám robiť. Lekár-chirurg nám už napísal bolestné, zatiaľ som nič neposielala ale všetko mám doma. Prosím Vás, má niekto skúsenosť?
Ďakujem
Peggynka
02.09.15,07:49
V ktorej poisťovni je vinník poistený?
Mibi79
02.09.15,07:50
Allianz Slov.poisťovňa
Peggynka
02.09.15,07:59
S nimi mám dobré skúsenosti,vyplatili seriózne.
Mibi79
02.09.15,08:17
Mne ide hlavne o to,či všetku tú ceremóniu okolo náhrad škôd zvládnem sama ako laik alebo je lepšie nechať sa zastupovať.
Peggynka
02.09.15,08:20
Ja by som zvládla sama a ak sa ti niečo nebude zdať,môžeš potom riešiť.Treba sa len pripraviť,mať všetky podklady.
lujza.j
02.09.15,09:49
Porobit si fotokopie zo vsetkeho....
kuravesele
02.09.15,10:07
určite radšej riešiť sama, nie sa spoliehať na niekoho...čo má iba vidinu zárobku.
Mibi79
02.09.15,10:17
Ibaže to niekedy nepostačuje, nakoľko poisťovne budú so mnou jednať ako s laikom a vymôžem len spodné minimum. Viem že s tými fin.inštitúciami jednajú na inej úrovni, nakoľko sa s danou poisťovnou dokážu aj súdiť, ja nie - nemám na to vedomosti ani nervy. Lenže problém č. 1 : ja osobne nepoznám žiadnu takú dôveryhodnú spoločnosť ktorej by som mohla veriť. :-( Asi tak.
Peggynka
02.09.15,10:39
Vždy sa pýtaj na zákon (nech ti ukážu,podľa čoho postupujú).Mne sa to osvedčilo :)
misoft
02.09.15,14:12
Mibi.... ak by takto poisťovňa jednala - stačí len povedať, že si svoje práva budeš riešiť súdom a že ich to vyjde omnoho drahšie. Okrem toho len stačí naznačiť, že "ohodnotíš" ich prístup i verejne a budú mať "skvelú" reklamu...
Neboj sa, ucuknú...
Peggynka
02.09.15,14:40
Presne toto som jej dala do SS :)