liviag
02.09.15,15:47
So susedom sme spolocne dali vybetonovat vodomernu sachtu, do ktorej si obaja osadime svoje vodomerne zostavy (pridu ich osadit z vodarni). Teraz, ked som to tam bola skontrolovat, som zistila, ze sused uz ma "hodinu" namontovanu, je tam priprava pre 2. pripojku a moja vodomerna rura co trci vo vzduchu v sachte. Teraz chcem dat ziadost na vodarne ohladom pripojenia a pytaju odo mna suhlas vlastnika sachty... nie je mi velmi po voli s nim jednat - so susedom, sachtu budovali jeho znami a doslova na cierno.. on je uz napojeny a teraz odo mna pytaju suhlas. Ja som za tu sachtu dala polovicne peniaze na ruku (vydavkovy doklad na meno mam).. ako postupovat? Kde by sa malo vlastnictvo sachty zapisat? Nejde mi teraz len o ten suhlas, ale chcem figurovat ako spolumajitel tej sachty.
buchač
02.09.15,14:50
§ 4
Vodovodné prípojky a kanalizačné prípojky
...
(6) Vlastníkom vodovodnej prípojky alebo vlastníkom kanalizačnej prípojky je osoba, ktorá zriadila prípojku na svoje náklady, a to spôsobom určeným prevádzkovateľom verejného vodovodu alebo verejnej kanalizácie. Ak je vlastník nehnuteľnosti vlastníkom vodovodnej prípojky alebo vlastníkom kanalizačnej prípojky, prechádza pri zmene vlastníctva nehnuteľnosti vlastníctvo vodovodnej prípojky alebo vlastníctvo kanalizačnej prípojky na nového vlastníka nehnuteľnosti.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-442
---------------------------------------------

...a teraz buď múdra ...
Si alebo nie si vlastník ?
Kde je tá šachta ? Na ktorom pozemku ?
Ak na susedovom, tak len prípojku zapísať ako vecné bremeno do katastra nehnuteľností.
Ale ako tak dedukujem, tak sa so susedom zídete na súde...lebo na vecné bremeno je potrebný súhlas a myslím si, že dobrovoľne to nepôjde.
----------------------------------------------

Otázočka na záver :

Čo Ťa/vás viedlo k tomu, že ste si nezriadili vlastnú šachtu ?

Osobne by som šiel do zriadenia vlastnej šachty a súvisiach pripojení...a keďže máš tie výdavkové doklady, tak domáhať sa ich vrátenia...a trebárs aj na súde.
Peggynka
02.09.15,14:59
A od neho nepýtali vodárne súhlas,keď je šachta načierno?
liviag
02.09.15,15:43
jeeezis, dufam ze ma len strasis.. mne stacila aj mala sachta, plastova, ja tam nemam kanalizaciu, len vodovodnu pripojku, len merac a ruru. Majitelom pozemku je SPF, jedna sa o krajnicu cesty a majitelom je SPF.
liviag
02.09.15,15:44
zajtra tam idem, tak uvidim cim sa preukazal on
liviag
02.09.15,15:44
nemozem napisat nieco ako dohodu o spolocnom vybudovani a uzivani sachty?
buchač
02.09.15,15:52
Prečo by som Ťa mal strašiť ?
To je hnusná a tvrdá realita.

Napísať môžeš všetko...to nie je predsa problém, papier znesie veľa. Horšie je to ale potom s dodržiavaním dohody.
Ak sa vyskytne nejaká (povedzme technická) závada, kto bude financovať odstránenie ?
------------------------------
Ako vravím...už v začiatku ste mali ísť na vlastné triko a nie nejaké spoluonačiny...to nerobí dobrotu ani v niektorých rodinách a nie ešte medzi susedmi.

Ale rob/te ako myslíš, ako vyhovuje vám...
arizona
02.09.15,15:54
Spytaj sa na Vodarnach,ci by akceptovali zapis dvoch vlastnikov. Ak nie,zostava druha moznost,tj.zriadit a dat riadne zapisat vecne bremeno na susedov LV.
Pises,ze sused nemal namietky,aj si platila polovicu nakladov,takze sused by mal suhlasit. Ak nie,ziadaj naspat peniaze a daj si vybudovat svoju sachtu.

Aj ked teraz so susedom dobre vychadzate,nikdy nevies,co prinesie buducnost. Preto je vhodnejsie,mat radsej svoje vlastne pripojky ,sachty a pod.
liviag
02.09.15,16:23
na vodarnach vedeli od zaciatku ze to budeme realizovat spolu. Len teraz, ked chcem vodomernu zostavu, tak si mam ziadat o neho suhlas.
liviag
02.09.15,16:23
ano, uvidim zajtra ako to dokazem poriesit na vodarnach aj so spolumajitelom .
arizona
02.09.15,18:40
tak im prines, co ti v tom brani,ak je len v tom problem?
liviag
03.09.15,13:26
ze mame rozdielne pripojky, jeho je o dost drahsia, pripojenie k bodu napojenia vodarni stoji o 300% viac ako moja klasicka pripojka, samozrejme odo mna pyta polovicu, a takisto ze suhlas mi podpise, ked mu zaplatim.. dalsie peniaze.. proste so mnou vybabral
buchač
03.09.15,13:39
To máš ako ponaučenie...do takýchto spoločných akciíí ani za svet.
Teraz vyplakávaš...ale pred pripojením ste si mysleli, že ušetríte...
Takže trt a dva klince.

Ten zvyšok (viď moje príspevky) je zbytočne opakovať.
---------------------------------------------

Nejdete náhodou ešte aj spoločne budovať plot ....? ;)
Potom zadaj novú tému..."Sused so mnou vybabral pri stavbe plota"...lebo teraz Ťa dojesexoval teda tiež.
liviag
03.09.15,13:43
plot nie, medzi nami je este 100 metrov - 3. parcela :) takze na seba ani nedovidime
buchač
03.09.15,13:55
liviag (Dnes 16:43) plot nie, medzi nami je este 100 metrov - 3. parcela takze na seba ani nedovidime
=============================

Tak TÝMTO si teda dojesexovala mňa ... a úplne !!!
misoft
03.09.15,14:05
...a napokon sa zistí, že šachta je na pozemku tretej osoby... no guláš dokonalý....
liviag
03.09.15,16:05
aj kysle uhorky, presne tak, je to pozemok SR. nepatri ani mne ani jemu. Ale uz coskoro vyskoci dalsi problem, to zase uvarime gulas.. ti z vodarni tam dnes so mnou boli, stale urgovali tym aby sme sa dohodli, co som skusala, neda sa, vodarne pochybili tiez tym, ze sachtu kopali cigani za rekes vodky a cigarety, ten sused nevedel preukazat vlastnictvo, ale aj tak mu tu sachtu zapisali ako jeho vlastnictvo.. hadat sa nebudem, ja nie som konfliktny clovek, ja rovno strielam.. hotovo.. a dnes ten moj "skoro-sused" prisiel s dalsou perlou.. s elektrikou
buchač
03.09.15,16:14
Zastreľ ho....;) :D :D :D