Gonzalez
03.09.15,00:47
Dobrý deň prajem, tak v skratkosti popíšem situáciu . V roku 2014 som pracoval na trvalý pracovný pomer od februára do konca mája ( musel by som to pozrieť v zmluve presne som si už neni istý ale buď do konca apríla alebo mája . ) V júni 16. som sa presťahoval do prahy kde som pracoval najprv na dohodu, s tým ale že mi zamestnávatel platil odvody do zdrav. poistovne tu v cr a do socialnej poistovne . Pracoval som necelý mesiac a potom som bol v podstate 2 mesiace nezamestnaný (nehlásil som sa na žiadny úrad ako nezamestnaný ) . V auguste som nastúpil opäť do práce ale na dohodu o provedení práce . tj odvody som si mal platiť sám . Pracoval som tam do 17.decembra . A teraz by som rád vedel ako to je s tým daňovým priznaním . Mám ho podať tu v čr alebo na sk ? ( doteraz ho podané nemám :/ ) . Keď som sa bol na finančnom úrade tu v prahe opýtať ako to je, tak si ofotila nájomnú zmluvu a zaregistrovala ma tam ( zatiaľ som si ale prechodný pobyt tu v čr nenahlasoval ja sám ) . Povedala mi však že nemám podmienku podať daňové priznanie do 31.3.2015 . Som si vedomý toho že som to podať asi mal, ale predsa by som rád vedel od niekoho kto sa do toho vyzná čo robiť ? Ja sa do toho absolútne nevyznám preto prosím o rady . Ďakujem a pekný deň prajem . ( Momentálne stále pracujem v Prahe )
avalik
03.09.15,04:11
Ak si bol od 16. juna do konca roka v Prahe (mas najomnu zmluvu na cele toto obdobie), si slobodny, tak si viac ako 183 dni usadeny v CR a teda ti vznikla danova rezidencia v CR. Danove priznanie z celosvetovych prijmov si mal podat tam (zalezi ale podla vysky prijmov)

Kedze v otazke neuvadzas vysku prijmov, neviem sa vyjadrit ci si mal povinnost podat DP na SK.
Gonzalez
03.09.15,06:33
Doplnim teda ... Tu najomnu zmluvu som tam asi zaplietol chybne, pre upresnenie ju mam od marca 2015 . Od toho 16.juna 2014 som bol na ubytovni do marca 2015 . Predpokladam ale asi ze to je jedno podstatne je mat doklad o nepretrzitom pobyte tu ci sa mylim ? ( ak ano potvrdenie z ubytovne bude stacit ? Ak nejake davaju teda to neviem ) No a k tym prijmom, ak si to zhruba vypocitam od toho juna do konca roka som zarobil cca 115 000 czk .