grafit01
03.09.15,11:58
Konica Minolta 1350W (laserová tlačiareň) si zo zásobníka nezoberie papier. Pokúsi sa o to, ale akosi sa jej asi vyšmykne. Skúsi to ešte raz, a ak sa to tiež nepodarí, tak sa prepne do poruchy. Stane sa to tak 10 zlých pokusov a 2 dobré. Čo je s tým? Vopred ďakujem.
misoft
03.09.15,10:06
V zásobníkoch sú často vymedzovacie zarážky na vyrovnanie papiera, stačí, aby bol na tesno a podávač nie je schopný papier vtiahuť. Musí tam byť malá vôľa. Ak je to prvé vloženie papiera do zásobníka - skontroluj, či tam nie sú cudzie prvky, ktoré tomu bránia.
Kabaka123
03.09.15,11:04
a ja ešte odporúčam mechanicky prečistiť... niekedy aj to pomôže... nám tiež v robote tlačiareň niekedy odmietala ťahať papier...niekedy bol špinavý valec niekedy cudzie prvky... ako hovori misoft.... alebo je veľa papiera....my sme mali v robote takú tlačiareň, ktorá vykazovala, že nemá papier a pritom papier mala.... museli sme jej dať viac...
Stevo5
03.09.15,14:48
Niekedy je nutné po dlhšom používaní tlačiareň znovu nastaviť. Mne robila tlačiareň tiež tento problém s "nebraním" papiera. Zaniesol som ju do servisu, bolo treba nastaviť mechaniku a odvtedy bola v poriadku.
Takže ako vidíš možných riešení tvojich problémov je viac, musíš zistiť postupne vylučovacou metódou kde je chyba na tvojej tlačiarni.
misoft
03.09.15,15:16
Ako bolo písané, príčin môže byť X. Mne napr. moja HP pravidelne vzpriečila papier, všetko som prezrel, skontroloval a nič som nenašiel. Po rozobratí (do skrutky) som zistil, že na malom gumenom válčeku podávača papiera je namotaný tenký kus obalu z balíka papiera z celofánu (či čo to bolo) a preto to papier nezobralo - šmýkalo sa to.
Skontrolovať preto i tie gumené válčeky, prípadne ich očistiť jemne liehom - potom by sa papier neprešmykoval pri podávaní...
dmc
03.09.15,19:37
Kedze trosku fusujem a do servisovania tlaciarni odporucam vybrat zasobnik papiera a o spodnej strany sa zvecsa nachádza "gumeny" valček ktorý po prítlaku podávača zásobníka papiera otačaním zabezpečuje posun papiera. Tato guma po case zvykne stvrdnut alebo sa nanu nalepi "bordel" - Idealne je liehom alebo nejakym alkoholom riadne ocistit tento gumeny valcek - pripadne ho smirglom zdrsnit.
Kabaka123
04.09.15,05:57
presne tak...
Kabaka123
04.09.15,06:00
presne tak... niekedy...treba zase premazať...
grafit01
04.09.15,08:43
Vyzerá, že som to vyriešil. Poutieral som liehom to gumové "koliečko", čo zachytáva papier zo zásobníka. Teraz to ide na každý jeden raz (ako nová). Má iba jeden nedostatok. Mám v nej už repasovaný toner, a cez prostriedok strany netlačí tak natmavo, ako po okrajoch, ako by mala. Dobre robila iba s origin. tonerom. Chyba je asi v neporiadnosti užívateľov, lebo tlačia s tonerom až kým ho "nezoderú z kože" a potom ho odovzdajú na repas. V návode je: "Vymeniť toner pri vyčarpaní na 5%". Riešením asi bude pri výmene kúpiť nový origin. nie repasovaný, lenže orig. je raz tak drahý. Ešte uvidím.
kn-alka
04.09.15,08:58
a skúsil si potriasť tonerom, aby sa prášok "rozložil" rovnomerne ? :D
grafit01
04.09.15,09:15
triasol som tonerom ako prvé. Nula bodov. Ten šedý pás nemám cez stred iba ja. Kamarát od kedy má repasovaný toner, tiež má svetlejšiu oblasť.
kn-alka
04.09.15,09:33
neviem, ja osobne som problém s repasovaným tonerom nikdy nemala
grafit01
04.09.15,09:57
Pri tlačenom texte to ani nespozoruješ. Ale keď potrebujem predlohu na plošný spoj, vtedy to zbadáš.
misoft
04.09.15,10:03
Veď som to i vyššie poznamenal - vyčistenie podávača...
Ale s tonerom ti veľm neporadím, skús skontrolovať válec, či nie je náhodou "chytený".
Stevo5
05.09.15,12:50
Skúsil si zmeniť "dodávateľa" repasovaného toneru?
grafit01
05.09.15,15:53
Neskúsil. Vymenil som ju v obchode, kde som tlačiareň pôvodne kúpil. Nenapadlo ma venovať sa tomu až tak moc, keď napokon kvalitu každého dodávateľa zistím, až keď sa najprv "popálim". Pritom by stačilo iba dodržiavať návod na obsluhu, a nezodrať valec s kože.