porfin
31.05.06,15:33
Prepáčte, že otravujem.... neviem nájsť nič o tom ako sa má postupovať po ukončení VŠ.Kde , kam a do koľko dní sa prihlásiť?
Určite som to tu niekde videla , ale nie a nie to nájsť.

Pekne prosím o link.
ĎAKUJEM
KvetkaK
31.05.06,13:54
Ide o to ci ten dotycny ide pracovat alebo nie. Preppokladam ze zamestnat sa este nejde, tak sa musi ist prihlasit len na urad prace. Myslim ze do 3dni, najlepsie co najskor.
press
31.05.06,14:30
na urad prace do 7 dni - po dni kedy mal dotycny statnice.
Viki
06.06.06,08:53
Prosím Vás a aké sú postihy, ak sa študent neprihlási do 7 dní na UP a ani sa nezamestná?
ivet.b
06.06.06,09:02
Postihy nie su ziadne, nie je povinnost hlasit sa na urade prace. Je to tvoja volba, ak chces dostavat podporu a aby stat za teba platil zdravotne poistenie.
Len za obdobie, kedy nebudes evidovany na urade prace ako nezamestnany, si budes musiet doplatit zdravotne odvody.
Chobot
06.06.06,09:16
Postihy nie su ziadne, nie je povinnost hlasit sa na urade prace. Je to tvoja volba, ak chces dostavat podporu a aby stat za teba platil zdravotne poistenie.
Len za obdobie, kedy nebudes evidovany na urade prace ako nezamestnany, si budes musiet doplatit zdravotne odvody.

A ešte doplním, že toto obdobie sa mu nebude zarátavať do odpracovaných rokov. Teraz možno nad tým mávne rukou, ale môže mu to niekedy chýbať.

Napr. ja som sa neprihlásil načas a pred 3 rokmi, keď som podľa veku mal mať nárok na 25 dní dovolenky, tak som nárok nemal, lebo mi chýbalo 5 dní do 15 odpracovaných rokov. Tak som ten nárok získal až v ďalšom roku.
Viki
06.06.06,09:24
Ďakujem Vám Ivet a Chobot za odpovede.
Takže už je to "zabité" lebo 7 dní je dnes.
Pekný deň :)
Barbara
06.06.06,09:28
Ďakujem Vám Ivet a Chobot za odpovede.
Takže už je to "zabité" lebo 7 dní je dnes.
Pekný deň :)

notak honem na UP ješte sa to stihne, keď je dnes 7. deň!!!!