zumiz
03.09.15,13:18
S dcérou bývam v dome priatela,neviem s nou poradit,je agresívna,robi nam všetkym zo života peklo.V marci mala 18,študuje,a ked som na ňu zavolala policiu,povedali,že tu je zabývaná,že ju nemôžem odstahovat.Mám ešte mladšiu dcéru,ktorá kvôli nej odišla k môjmu ex,lebo sa jej bojí...s priatelom máme 4-roč.syna o ktorého mám strach.Dceru ma v starostlivosti môj ex,ale odmieta sa k nemu nastahovat.Čo mám robiť?Dakujem za každú radu.
misoft
03.09.15,11:51
@zumiz - píšeš - bývam v dome priateľa.... teda nie si majiteľkou domu. Takže ani nemôžeš niekomu zrušiť trvalý pobyt. To môže jedine vlastník/majiteľ!
lacotinka
03.09.15,12:14
Aj vydedukované fakty :
- zumiz býva u priateľa
- má s ním syna
- zumiz má aj 18r. dcéru
- nerozumie si s ňou
- býva s ňou,hoci ju súd zveril otcovi = ex
- zumiz má aj druhú dcéru
- tá je zverená jej
- ale kvôli nezverenej odišla zverená k otcovi = ex
(treba dúfať, že ex je ex = ten istý )
- a nezverená nechce odísť.
PS1
Síce nerozumiem prečo mala nezverená trvalý pobyt (inak by jej nemala čo zrušiť) u priateľa - zumiz
PS2
osemnástka je asi frustrovaná :
zverená otcovi
asi zle bolo
odišla potom k materi
asi im zle robila, lebo
tá ju teraz vyhadzuje

PS3
Jediný pokus :
1 vydýchať sa
2 nespomenúť minulosť
3 sadnúť si spolu
4 vecne sa porozprávať
čo / koho / ako tlačí
čo / kto / ako si predstavuje

PS4
Ak niektorá z nich poruší niečo z 1 až 4 treba sedenie BEZ REČÍ do 5 sekúnd skončiť
PS5
Pokus neopakovať, kým obe nebudú mať pocit, že sú na to pripravené !!
ivka70
03.09.15,12:29
Ty ju nemozes odstahovat, ale tvoj priatel moze.
Staci zbalit kufre a postavit ich pred dom a vymenit zamok.

Ona nema z jeho domom nic spolocne, ani policia nemoze jeho nutit, aby ju u seba ubytovaval.
Katy a R
03.09.15,12:45
ak si ako rodič nevieš poradiť s dcérou - tak sa treba obrátiť na odborníkov. ty a bývalý manžel ste v prvom rade zodpovední - no a môžte požiadať o spoluprácu aj školu - špeciálny pedagóg, prípadne lekár, ak treba tak psychológa, .. a iných ( myslím, že ty vieš najlepšie, ktorým smerom ...)
je to tvoje dieťa - už aké je, také je - ale vyhodiť ju z domu je riešením?? Kto jej pomôže, ak nie vlastná matka ?
zumiz
03.09.15,13:10
Už sme skúsali všetko-psichologa,psichiatra........mala aj soc.kuratorku-do 18 rokov,nič nepomohlo.zacala kradnut z domu peniaze,ex,starkemu,babke........tisícky€,trval í pobyt jej zrušil priatel,vymenil zámok a volal policiu,ktorý tvrdili,že je tu zabývana,že ju nemôze vyhodit..vraj jedine súdom
ivka70
03.09.15,13:13
To je co za pojem zabyvana?
Naco volal on policiu?
To mu ju policajti nanutili pustit do domu?
Najblizsieho bezdomovca u neho nechceli ubytovat?
Nerozumiem, o co by sa mal sudit?
Ma ona s nim najomnu zmluvu, prispieva na byvanie?
buchač
03.09.15,13:13
zumiz (Dnes 16:10) Už sme skúsali všetko-psichologa,psichiatra
==============================

...a už jej aj niekto skúsil pridrbať ???

Pochybujem....
ivka70
03.09.15,13:15
Skusila by som napriklad odniest jej veci k otcovi, vymenit zamky a odist (na tyzden niekam na dovolenku).
Ak by skusila za ten cas dostat sa do domu nasilim, tak trestne oznamenie ....
zumiz
03.09.15,13:16
Vymeni zámok,volal políciu,tvrdilu,že je tu zabývana,ze ju nemôze vyhodit,jedine sudom...zrušil jej aj trvaly pobyt
Katy a R
03.09.15,13:17
nuž tak to je veru vážne - a do školy chodí riadne? .. treba skúsiť postup (od milana) PS3 - už má 18, hádam už aj trošku rozumu ..
Nie každé dieťa sa vie vysporiadať s rozvodom rodičov
zumiz
03.09.15,13:22
Dom som prepísala,na priatela,nepomohlo...vymenil zámok,volal políciu,vraj junemôže vyhodit,jedine súdom..Ťaha sa to uz 4 roky,psicholôg,psichiater,soc.kurátor..vyskúsal a som všetko,nepomohlo nič.okradla celú rodinu,ex,starkych...tisíce €,nikto ju už nechce
arizona
03.09.15,13:22
Buchy,100bodovy suhlas.
zumiz
03.09.15,13:24
Ano,priatel zrusil,vymenil zamok,volal políciu,tvrdili,ze ju nemôze vystahovať,jedine súdom
Katy a R
03.09.15,13:28
juraj, ja si myslím, že už vyskúšali - len dakedy to neskutočne zhorší situáciu ( ale každé dieťa je iné)
misoft
03.09.15,13:43
Blbosť od polície - zákon pojem zabývanie NEPOZNÁ. Pozná len trvalý pobyt a prechodný pobyt. Okrem toho - ak nie je jej otcom, nemá ani povinnosť ju tam "držať" - je pre neho úplne cudzia osoba.
Zavolať ešte raz políciu (on) a nahlásiť neoprávnené vniknutie a užívanie cudzieho majetku.
Ak by sa opäť oháňali tým smiešnym pojmom, nech citujú presný paragraf presného zákona. Inak - podať podnet na Inšpekciu MV - príslušníci PZ konajú v ropore so zákonom - nútia majiteľa nehnuteľnosti ubytovať cudziu osobu - niekedy sa to volá i zneužitie právomoci verejného činiteľa.
A keď to chcú súdne - podať na 18-ročnú pipku TO.
zumiz
03.09.15,14:01
Keby som odišla a vymenila zamky,rozbila by cely dom,rozvedena som už dlho,ale ona je problemová od malička,už v škôlke bola zla...ale je velmi prefíkana,falošna,dokonca aj múdra,uči sa na samé 1111,do školy chodí malokedy,ale všetky hod.má ospravedlnené,zoženie si stale ospravedlnenku
misoft
03.09.15,14:14
Rozbila? Nuž o to ľahšie pre teba - poškodzovanie cudzieho majetku - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#p215
§215 = 1 rok, ak bude ods.2 tak = 6 mes. až 3 roky.
§218 = 1-2 roky
Uvidí sa, či bude prefíkaná, až jej toto prokurátor prečíta a sudca odklepne.... ani samé jednotky jej nepomôžu.
lacotinka
03.09.15,14:41
ťahá sa to už 4 roky = jednoznačné a rázne riešenie malo byť pred 3 rokmi