EmilyNight
03.09.15,16:24
Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom zamestnania na dobu určitú. Hľadala som na vašej stránke už konkrétnu kategóriu, no keď som klikla na príklady nič mi neotvorilo. Takže zastupovala som kolegyňu počas materskej dovolenky čo trvalo od roku 01.03.2010 do súčasnosti. Teraz v auguste 2015 poslala výpoveď, že do práce nenastupuje. Zamestnávateľ mi ale zase len ponúka zmluvu na dobu určitú. Má na to zo zákona právo? Pretože viem, že takto zamestnávať môže max. na 2 roky len neviem, ako je to v tomto prípade s materskou dovolenkou keď už ju kolegyňa ukončila. Môže mi teda zmluvu dať znova na dobu určitú? A ak áno tak ešte koľko krát. Ďakujem.

S pozdravom, Michňová
lacotinka
03.09.15,14:59
PZ na dobu určitú platí od dátumu začatia až do dátumu ukončenia
Xanti
03.09.15,15:30
Ako si mala formulovanú zmluvu? Ak si mala na zastupovanie počas MD, a RD . A teraz ti dali na dobu určitú tak môj názor mohli to tak spraviť.
EmilyNight
03.09.15,15:37
No v pôvodnej zmluve bolo uvedené: Pracovný pomer sa uzarvára na dobu určitú - zastupovanie p. XXXX počas rodičovskej dovolenky najdlhšie však do 30.06.2010. Toto som nepochopila, pretože je tam uvedený tento dátum, no potom mi až do teraz zmluvu stále predlžovali. A ide mi o to že teraz keď už tá pani dala výpoveď koľko krát mi zmluvu takto ešte môžu predĺžiť ak teda ešte môžu.
EmilyNight
03.09.15,15:48
No keď mi to stále predlžovali tých 5 rokov a ona teraz dala výpoveď tak ma na túto dobu určitú môžu zamestnávať ešte 2 roky. Ak to teda dobre chápem.
ivka70
03.09.15,16:56
pracovna zmluva na zastupovanie ma vynimku a neriadi sa 2 rokmi max. dlzky.
cize ak tvoja zmluva na zastupovanie bola ukoncena, moze s tebou zamestnavatel uzavriet zmluvu na dobu urcitu ( uz bez zastupovania), ktora bude predlzovana max. 2x a max. na 2 roky.
EmilyNight
03.09.15,16:59
Ďakujem krásne, toto som potrebovala vedieť. :)