Verwest
03.09.15,17:31
Zdravím mám dilemu vtom ako si oddeliť moje financie od financií nadobudnutých prostredníctvom živnosti.

Momentálne to mám rozdelené: SLSP ako osobný účet a ZUNO pre živnosť. To by bolo prakticky OK, ale moja dilema nastala po tom čo dodávatelia nechcú posielať peniaze na ZUNO pretože ZUNO má málo pobočiek a neviem čo ešte.

Potreboval by som len poradiť ako to vykombinovať(čiže ide skorej o vaše názory nie o konkrétnu odpoveď keďže možností je viacej).

Nechcem na osobný účet SLSP miešať peniaze zo živnosti, to by som mal potom dva také účty. Zakladať ďalší účet v NEvirtuálnej banka sa mi moc nechce vzhľadom na zbytočné poplatky, skôr ma napadlo vytvoriť si napr. FIO, tam si poslať osobné financie(nie je to žiadne závratné množstvo :) ) a SLSP účet používať primárne na živnosť. ZUNO by bolo dobré potom zrušiť, ale mám tam už financie čo mi povyplácali faktúry tak neviem či by som mohol jednoducho preposlať peniaze na SLSP.

Len pre info, na daňovom úrade ešte nemám nahlásený žiadny účet.

Skúste prosím vyjadriť svoje názory a rady...hlavne aby som nemal 10 účtov :)
Katy a R
03.09.15,15:45
tak si to jednoducho vymeň.
SLSP bude pre szč a zuno bude súkromne . len treba na DU nahlásiť zmenu účtu (vlastne ani zmenu netreba - len nahlásiť účet;)) - a samozrejme obchodným partnerom.
Verwest
03.09.15,16:52
táto možnosť ma napadla ako prvá, ale nevadí ak na faktúrach ktoré som vystavil odberateľom mám uvedený ZUNO účet? Bude faktúra stále použiteľná na daňové priznanie...som neplátca DPH.
avalik
03.09.15,22:58
Na DU si povinny do 30 dni prihlasit/odhlasit kazdy ucet, ktory pouzivas na podnikanie.
Verwest
04.09.15,12:04
prísť na to po pol roku nie je moc ideálne...dúfam, že ma nepoženú na gilotínu. No nič, keďže som v takejto blbej situácii, bude stačiť ak si peniaze na účtoch vymením a DU dám aktuálny účet.
aVennGeer
11.09.15,19:52
nechapem aky maju problem so Zuno, ved ti tam asi nechodia vkladat peniaze osobne a pri prevode cez IB to maju jedno :)