uctoeva
31.05.06,18:07
Prosím poradte mi či tomu dobre rozumiem
Externe spracovávam mzdy firme,ktorá má 10 zamestnancov.Mzdy robím na počítači a používam internet,odosielam mes.výkazy soc.poistovne.
som povinná:
1. vyplniť formulár registrácie informačného systému ( údaje o mojej firme)
2. oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby
3. vypracovať bezpečnostnú smernicu
4. vypracovať bezpečnostný projekt
ďakuje veľmi pekne
IVETA N
01.06.06,09:04
myslím si ,že tomu rozumieš dobre, já by som to doplnila ešte
o poverenie prevádzkovateľa teba ako sprostredkovateľa dohľadom nad dodržiavaním zákona pri spracúvaní osobných údajov v informačnom systéme.
súhlasom zamestnancov so spracúvaním osobných údajov napr.osobná karta zamestnanca.
Stačí Ti ,,len,, Bezpečnostný projekt.
bezpečnostné smernice - vtedy ked spracúvaš mzdy na PC kde nie je internet.

Ahoj IVETA N
Peterka
01.06.06,09:55
Rob mzdy na "druhom PC",ktorý nie je pripojený na internet.
kika67
02.06.06,06:25
Rob mzdy na "druhom PC",ktorý nie je pripojený na internet.
vtedy sa netreba registrovat? ked bude podnikatel spracovavat údaje na druhom pc nepripojenom na internete?stací urobit len smernicu o tom a mat podpisané súhlasy?Jedna sa mi o dvoch ludi na HPP, a ostatok dohodári, sprostredkovateľské príp. mandátne zmluvy.. Netreba sa nikde hlásiť?Dakujem.
IVETA N
02.06.06,07:21
vtedy sa netreba registrovat? ked bude podnikatel spracovavat údaje na druhom pc nepripojenom na internete?stací urobit len smernicu o tom a mat podpisané súhlasy?Jedna sa mi o dvoch ludi na HPP, a ostatok dohodári, sprostredkovateľské príp. mandátne zmluvy.. Netreba sa nikde hlásiť?Dakujem.


Treba sa ,,hlasiť,, , keď maš viac ako 5 zamestnancov niekedy sa tam rátali aj dohodári /po oprave treba pozriet a hladať usmernenie ako sa píše v dolnom príspevku /
Poseila sa na úrad ochrany osobných údajov SR do Bratislavy ,,oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov,, .
A keď budeš spracúvať údaje na PC bez internetu stačí vypracovať iba tie bezpeč.smernice z toho dôvodu , ze je to finenčne lacnejšie ako BP a menej náročné na vypracovanie , ale keby si popozerala tu na porade určite by si našla aj vypracovane smernce.
Ahoj.

/ pozri si ,,tlačivá a dokumetny,, na uvodnej stranke porady - horná lišta /
dadika
02.06.06,07:24
Treba sa ,,hlasiť,, , keď maš viac ako 5 zamestnancov a to je jedno či sú to dohodári.Treba poslať na úrad ochrany osobných údajov SR do Bratislavy ,,oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov,, .
A keď budeš spracúvať údaje na PC bez internetu stačí vypracovať iba tie bezpeč.smernice z toho dôvodu , ze je to finenčne lacnejšie ako BP a menej náročné na vypracovanie , ale keby si popozerala tu na porade určite by si našla aj vypracovane smernce.
Ahoj.

Iveta, myslím že vyšlo usmernenie, kde sa hovorí, že dohodári sa tam nezapočítavajú. Idem to skúsiť pohľadať.
IVETA N
02.06.06,08:27
Iveta, myslím že vyšlo usmernenie, kde sa hovorí, že dohodári sa tam nezapočítavajú. Idem to skúsiť pohľadať.


našla som to bola som na stránke,, úradu na ochr......
/ www.dataprotection.gov.sk/ (http://www.dataprotection.gov.sk/) a v prísl. zakon a to hl .§ 19 odst.2
sa hovorí iba o 5 - zamestnancoch dohodári tam nie sú.
Ahoj.