Jan951
03.09.15,19:00
Dobry den, potreboval by som radu ohladom preplatenia skody havarijnou poistovnou. Stala sa mi nehoda s pripojnym vozikom, ktory sa mi odopol (mozno nasledkom nespravneho zapojenia) a narazil mi do kufra. Poistovna mi nasledne zamietla preplatenie skody, z dovodu - Poistenie sa nevztahuje na škody,ak poskodeniu alebo zniceniu predmetu poistenia(vozidla, jeho casti) doslo v dosledku nespravnej obsluhy alebo udrzby.
Ako dalej postupovat ? Mate nejake rady ? Ďakujem
preboha
03.09.15,17:09
nesprávna obsluha/ údržba sa týka predmetu poistenia - auto (jazdil som bez oleja, bez vody atp.). čo ste podľa Vás nesprávne obsluhovali? auto , alebo vozík? Viete prečo sa vozík odpojil? Technická porucha? Iná príčina? Ak to neviete preukázať, bude platiť výhovorka poisťovne.
Jan951
04.09.15,13:27
Vozik sa mozno zle obsluhoval.Ale to je len predpoklad, mozna bola technicka pricina, lebo urcity usek sa presiel na aute s pripojenym vozikom. Auto sa urcite spravne obsluhovalo.
preboha
05.09.15,18:47
uvediem par prikladov: spod kolesa vozidla odletel kamen, ktorý rozbije čelné sklo - poisťovňa to nemá rada, ale ak je takáto situácia preukázaná - napr. svedkami - zaplatí. Ak z kamióna spadne náklad a spôsobí škodu, poisťovňa zaplatí. ak sa počas jazdy odpojí vozík a spôsobí škodu mala by poisťovňa zaplatiť. Ak sa vyhovára, treba celú vec popísať, doložiť prípadné dokumenty a zaslať ako podanie finančného spotrebiteľa na národnú banku slovenska, odbor ochrany fin. spotrebiteľa.