zera
03.09.15,22:12
Dobry den.
Mam pred-slubenu robotu v jednej firme v Liverpoole. Moj priatel tam pracuje a vola ma tam. No lenze ja mam skolopovinne dieta a este sme takto spolu nezili. Isli by ste to risknut?
arizona
03.09.15,20:15
Preco risknut? Risk je velakrat zisk. Ved vzdy sa mozes vratit domov,keby ti nieco nevyhovovalo.

Urcite by som sla,hlavne kvoli dietatu a lepsiemu zivotnemu stylu.
Poznam viacero rodin, co v GB ziju aj s detmi,domov sa nechysta nikto navratit
kukučka
03.09.15,20:30
Vieš anglicky? A dieťa? Koľko má rokov? Ak ste ešte spolu nežili, je to veľké riziko. Asi nešla.
Dáša_
03.09.15,20:33
ja by som nešla. mna by chybala rodina, známi, zázemie. Tam by som bola vždy iba cudzincom. Aj ke´d britáia je asi multikulturna. Predsa len. Dieťa by tam už zrejme bolo doma, ale dospelí ako kto.
taiko
03.09.15,20:40
Ja by som neriesil, ci do Velkej Britnie ist s dietatom. Ja by som riesil ci ist byvat do ineho statu s niekym, s kym som este nebyval. A je jedno, ci je to Velka Britania, alebo Bangladesh. Zit v inej krajine je tazke, hlavne zo zaciatku a ist tam skusat spoluzitie, noooo, to chce kus odvahy.
Ale asi by som skusil, pretoze mozes viac ziskat ako stratit a vzdy sa mozes vratit.
Letko
04.09.15,04:49
Ja osobne, po niekoľko ročnom pobyte v UK, by som tam vychovávať dieťa nechcel. Tu je ešte stále väčšia sloboda ako tam a aj životné prostredie je krajšie a možno aj zdravšie. Ale keby som musel, tak by som išiel.
No keby tu nebola práca a ja alebo manželka by tam mala prácu, tak by sme išli celá rodina, nezostávali by sme oddelení.
pavol54
04.09.15,05:26
Máš alebo máte školou povinné dieťa, to je zásadný rozdiel v chápaní a riešení rôznych krízových situácii ktoré sa môžu v cudzom svete vyskytnúť. Peniaze nie sú všetko.
pavol54
04.09.15,05:27
Ja by som neriesil, ci do Velkej Britnie ist s dietatom. Ja by som riesil ci ist byvat do ineho statu s niekym, s kym som este nebyval. A je jedno, ci je to Velka Britania, alebo Bangladesh. Zit v inej krajine je tazke, hlavne zo zaciatku a ist tam skusat spoluzitie, noooo, to chce kus odvahy.
Ale asi by som skusil, pretoze mozes viac ziskat ako stratit a vzdy sa mozes vratit.
stratiť môže decko po jednej výchovnej
Peggynka
04.09.15,06:52
Ako rodina by som išla,ako vzťahový experiment určite nie...a biologický otec dá súhlas? Si dosť samostatná,aby si si poradila,aj keď vzťah krachne? Ovládaš jazyk?
buchač
04.09.15,07:47
Dobry den.
Mam pred-slubenu robotu v jednej firme v Liverpoole. Moj priatel tam pracuje a vola ma tam. No lenze ja mam skolopovinne dieta a este sme takto spolu nezili. Isli by ste to risknut?

Nik nesplní to, čo Ti Fico môže sľúbiť. ;)
Tvoj priateľ tam pracuje, Ty máš len predsľub. Možno tú robotu aj dostaneš. Ak aj nie, tak získaš inú...teda možno, lebo ak nevieš jazyk (ako bolo spomenuté), tak aj smola. Alebo dostaneš tak podradnú robotu, čo ani domáci černosi nemienia robiť.

Škola ani nie tak problém...respektíve dieťa.
Tie sú veľmi rýchlo adaptovateľné...zžijú sa s prostredím veľmi rýchlo. Lenže nie je prostredie ako prostredie...dostane sa do toho "lepšieho" a problém, big problém je na svete.

Priateľstvo partnerov nejak neropitvávam...

Peniaze, zárobok ...? Nie vždy podstatná priorita.
Máš na Slovensku nejakú nehnuteľnosť - byt ?
Prenajmeš ? Dá sa...
Predáš ? Ak sa prípadne žitie nevydarí, kde sa vrátiš ?


Risknúť ?
Pre mňa už nepodstatné riziko, ale aj tak by som si to teda poriadne rozmyslel.
------------------------------------------
Si myslíš, že zadáš tak jednoduchú otázku, tak dostaneš aj jednoduché riešenia ? Takto to predsa nefunguje...
Nemáš v okolí (ozajstných) priateľov, ktorí poznajú oveľa lepšie Tvoju situáciu ako nejakí anonymní jednotlivci, od ktorých pýtaš radu ? Názor aj hej, ale rady veľmi nie.
Rodičia čo na to vravia ? Teda ak ešte žijú a si s nimi aj v kontakte.
Alebo je toto všetko únik pred tvrdou realitou a nejakými osobnými (Tvojou a Tvojimi) problémami ?
taiko
04.09.15,08:03
Dobry den.
Mam pred-slubenu robotu v jednej firme v Liverpoole. Moj priatel tam pracuje a vola ma tam. No lenze ja mam skolopovinne dieta a este sme takto spolu nezili. Isli by ste to risknut?

Nik nesplní to, čo Ti Fico môže sľúbiť. ;)
Tvoj priateľ tam pracuje, Ty máš len predsľub. Možno tú robotu aj dostaneš. Ak aj nie, tak získaš inú...teda možno, lebo ak nevieš jazyk (ako bolo spomenuté), tak aj smola. Alebo dostaneš tak podradnú robotu, čo ani domáci černosi nemienia robiť.

Škola ani nie tak problém...respektíve dieťa.
Tie sú veľmi rýchlo adaptovateľné...zžijú sa s prostredím veľmi rýchlo. Lenže nie je prostredie ako prostredie...dostane sa do toho "lepšieho" a problém, big problém je na svete.

Priateľstvo partnerov nejak neropitvávam...

Peniaze, zárobok ...? Nie vždy podstatná priorita.
Máš na Slovensku nejakú nehnuteľnosť - byt ?
Prenajmeš ? Dá sa...
Predáš ? Ak sa prípadne žitie nevydarí, kde sa vrátiš ?


Risknúť ?
Pre mňa už nepodstatné riziko, ale aj tak by som si to teda poriadne rozmyslel.
------------------------------------------
Si myslíš, že zadáš tak jednoduchú otázku, tak dostaneš aj jednoduché riešenia ? Takto to predsa nefunguje...
Nemáš v okolí (ozajstných) priateľov, ktorí poznajú oveľa lepšie Tvoju situáciu ako nejakí anonymní jednotlivci, od ktorých pýtaš radu ? Názor aj hej, ale rady veľmi nie.
Rodičia čo na to vravia ? Teda ak ešte žijú a si s nimi aj v kontakte.
Alebo je toto všetko únik pred tvrdou realitou a nejakými osobnými (Tvojou a Tvojimi) problémami ?
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)
ivka70
04.09.15,08:09
Znama isla takto s 3 detmi, najmladsie skolkar, stredne zacinalo prvy rocnik tam a najstarsie islo do 5 triedy ..... zvladli to, ona dokonca nehovorila anglicky, deti tiez nie .... to najstarsie dostalo hned na zaciatku aj franciztinu v skole, cize 2 cudzie jazyky ...do 2 mesiacov vsetky deti boli schopne dorozumiet sa.
lacotinka
04.09.15,08:13
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)

Buchy je bývalý vojak z povaľovania, tak mu nedávaj takéto zložité / zbytočné otázky
taiko
04.09.15,08:14
Znama isla takto s 3 detmi, najmladsie skolkar, stredne zacinalo prvy rocnik tam a najstarsie islo do 5 triedy ..... zvladli to, ona dokonca nehovorila anglicky, deti tiez nie .... to najstarsie dostalo hned na zaciatku aj franciztinu v skole, cize 2 cudzie jazyky ...do 2 mesiacov vsetky deti boli schopne dorozumiet sa.
s takymi malymi sa da. Aj ja mam taky priklad kolegu od Prievidze. Aj ked ti starsi uz mali trosku problem si zvyknut. Vsetko sa ale da ked sa chce, len to nie je jednoduche.
Zadavatelka ma ale riskantnejsiu situaciu, kedze este spolu s partnerom nezili.
buchač
04.09.15,08:25
Dobry den.
Mam pred-slubenu robotu v jednej firme v Liverpoole. Moj priatel tam pracuje a vola ma tam. No lenze ja mam skolopovinne dieta a este sme takto spolu nezili. Isli by ste to risknut?

Nik nesplní to, čo Ti Fico môže sľúbiť. ;)
Tvoj priateľ tam pracuje, Ty máš len predsľub. Možno tú robotu aj dostaneš. Ak aj nie, tak získaš inú...teda možno, lebo ak nevieš jazyk (ako bolo spomenuté), tak aj smola. Alebo dostaneš tak podradnú robotu, čo ani domáci černosi nemienia robiť.

Škola ani nie tak problém...respektíve dieťa.
Tie sú veľmi rýchlo adaptovateľné...zžijú sa s prostredím veľmi rýchlo. Lenže nie je prostredie ako prostredie...dostane sa do toho "lepšieho" a problém, big problém je na svete.

Priateľstvo partnerov nejak neropitvávam...

Peniaze, zárobok ...? Nie vždy podstatná priorita.
Máš na Slovensku nejakú nehnuteľnosť - byt ?
Prenajmeš ? Dá sa...
Predáš ? Ak sa prípadne žitie nevydarí, kde sa vrátiš ?


Risknúť ?
Pre mňa už nepodstatné riziko, ale aj tak by som si to teda poriadne rozmyslel.
------------------------------------------
Si myslíš, že zadáš tak jednoduchú otázku, tak dostaneš aj jednoduché riešenia ? Takto to predsa nefunguje...
Nemáš v okolí (ozajstných) priateľov, ktorí poznajú oveľa lepšie Tvoju situáciu ako nejakí anonymní jednotlivci, od ktorých pýtaš radu ? Názor aj hej, ale rady veľmi nie.
Rodičia čo na to vravia ? Teda ak ešte žijú a si s nimi aj v kontakte.
Alebo je toto všetko únik pred tvrdou realitou a nejakými osobnými (Tvojou a Tvojimi) problémami ?
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)

Môj Ty pekný....okrem toho, že píšem z vlastných skúseností, tak sa pýtam..." Kde si pobadal a nabral, že píšem z nich teraz ?"...
Vlastné skúsenosti dávam skôr v otázkach a toto je LEN debata...a dotyčná sa pýta na názor a nie na skúsenosti. Tie dve skutočnosti sú rozdielne ako maslo a masť...;)

Korelu radšej do toho nemiešaj, lebo ju privoláš...a to len bude elaborát.
LEBO jej deti, známi známych priateľov a ich rodiny majú známych kamarátov a priateľov a títo poznajú kamarátske a praiteľské rodiny známych a priateľov ....ktorí majú fasa skúsenosti.
NEGÁCIA korela nepripúšťa.....ale to je vedľajšie.
-------------------------------------------------------
Takže uzavriem .. som predsa Jeseň2003 ;) :D
Na otázky poznáš predsa odpoveď, nie je potrebné špekulovať....takže som dával len také zamyslenie a názor a nič iné.
lacotinka
04.09.15,08:27
Korelu radšej do toho nemiešaj, lebo ju privoláš...a to len bude elaborát.
LEBO jej deti, známi známych priateľov a ich rodiny majú známych kamarátov a priateľov a títo poznajú kamarátske a praiteľské rodiny známych a priateľov ....ktorí majú fasa skúsenosti.
NEGÁCIA korela nepripúšťa.....ale to je vedľajšie.
-------------------------------------------------------
Takže uzavriem .. som predsa Jeseň2003 ;) :D


Dal som ti plus
v podstate ani neviem presne za čo
buchač
04.09.15,08:32
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)

Buchy je bývalý vojak z povaľovania, tak mu nedávaj takéto zložité / zbytočné otázky
Teba kopla múza, alebo VN ? :rolleyes: :D
Fakt zbytočné otázky.
Nevravím ale, že by som nešiel vonku...na také dlhšie-viacmesačné pobyty.
Ale u mňa je situácia úplne iná...deti samostatné vo vlastnom, robím už len na vlastnom a len keď sa mi chce...atď. Nevravím už o tom vegete v lone prírody.
Proste ja už nemusím riešiť takéto otázky...dôležitejšie sú napríklad otázky.." čo dnes na obed "..." idem si urobiť kávu "..." zbehnem s flintou na strelnicu" ....a podobne ;) :D
Dáša_
04.09.15,08:34
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)

Buchy je bývalý vojak z povaľovania, tak mu nedávaj takéto zložité / zbytočné otázky
Teba kopla múza, alebo VN ? :rolleyes: :D
Fakt zbytočné otázky.
Nevravím ale, že by som nešiel vonku...na také dlhšie-viacmesačné pobyty.
Ale u mňa je situácia úplne iná...deti samostatné vo vlastnom, robím už len na vlastnom a len keď sa mi chce...atď. Nevravím už o tom vegete v lone prírody.
Proste ja už nemusím riešiť takéto otázky...dôležitejšie sú napríklad otázky.." čo dnes na obed "..." idem si urobiť kávu "..." zbehnem s flintou na strelnicu" ....a podobne ;) :D
a ja som si myslela, že si ženatý :D
buchač
04.09.15,08:36
a ja som si myslela, že si ženatý :D
Veď aj hej ... :)
Manželka v meste...ja na chalupe.....;):D :D :D
evuš
04.09.15,08:38
Ahoj, v roku 2013 si písala, že máš manžela a tri deti...teraz píšeš len o jednom dieťati a priateľovi....dcéra podľa Tvojich príspevkov má teraz cca 10 rokov.....

Môžeme Ti tu dať rady akékoľvek, avšak aj tak konečné rozhodnutie je na Tebe !!!

Pred rokmi šiel do Anglicka manžel.... aj ma nahováral, aby som prišla za ním, no môj strach z neznáma bol väčší...tu som mala rodinu, známych....tam by som bola sama, v cudzom prostredí, čo potom s chorými deťmi ?? a pod....... takže sme fungovali na sms, telefónoch, listoch....nebolo to jednoduché, ale zvládli sme to....prvýkrát tam odišiel, keď som mala 3 deti vo veku 3,5 1,5 roka a 6 týždňov......
Keď som počula ako to funguje tam - zdravotná starostlivosť a pod..... ani po rokoch neľutujem...peniaze nie sú všetko a ja nemám rada preplnené mestá, chaos....takže žijem skromnejšie, ale myslím, že spokojnejšie v našej dedinke..... nie som svetobežník, doma sa cítim tu..... Ty však môžeš byť úplne iná, a Tebe bude vyhovovať život tam......

Inak, čo nato dcéra ??
kukučka
04.09.15,08:44
Mali by sme počkať na zadávateľku a doplnenie údajov. Tentoraz by som sa priklonila ku buchymu, hoci by si mohol zahryznúť do jazyka a nemiešať všade narážky na korelu. Iné je odísť sám a iné s deťmi. Mne napr. minule jedna opatrovateľka povedala, že v Rakúsku hladuje, dokonca že je takých veľa, len sa to hanbia povedať, alebo našinci v Anglicku podvádzajú so soc. dávkami a spia na jedno oko v očakávaní, kedy zaklope kontrola na dvere.
No a v neposlednej rade je tu zhoršená situácia s emigrantami a to by som nepodceňovala. A čo vám v správach nepovedia si prečítajte tu:
znásilňovanie detí v Anglicku (http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1794-hruza-v-britanii-desetitisice-znasilnenych-bilych-deti-muslimskymi-migranty-boji-se-jich-policie-i-soudy-parlamentni-zprava-sokovala-ostrovy-u-nas-nemozne-brzy-si-to-rekneme-pokud-se-zlu-vcas-nepostavime.htm)
taiko
04.09.15,08:44
Dobry den.
Mam pred-slubenu robotu v jednej firme v Liverpoole. Moj priatel tam pracuje a vola ma tam. No lenze ja mam skolopovinne dieta a este sme takto spolu nezili. Isli by ste to risknut?

Nik nesplní to, čo Ti Fico môže sľúbiť. ;)
Tvoj priateľ tam pracuje, Ty máš len predsľub. Možno tú robotu aj dostaneš. Ak aj nie, tak získaš inú...teda možno, lebo ak nevieš jazyk (ako bolo spomenuté), tak aj smola. Alebo dostaneš tak podradnú robotu, čo ani domáci černosi nemienia robiť.

Škola ani nie tak problém...respektíve dieťa.
Tie sú veľmi rýchlo adaptovateľné...zžijú sa s prostredím veľmi rýchlo. Lenže nie je prostredie ako prostredie...dostane sa do toho "lepšieho" a problém, big problém je na svete.

Priateľstvo partnerov nejak neropitvávam...

Peniaze, zárobok ...? Nie vždy podstatná priorita.
Máš na Slovensku nejakú nehnuteľnosť - byt ?
Prenajmeš ? Dá sa...
Predáš ? Ak sa prípadne žitie nevydarí, kde sa vrátiš ?


Risknúť ?
Pre mňa už nepodstatné riziko, ale aj tak by som si to teda poriadne rozmyslel.
------------------------------------------
Si myslíš, že zadáš tak jednoduchú otázku, tak dostaneš aj jednoduché riešenia ? Takto to predsa nefunguje...
Nemáš v okolí (ozajstných) priateľov, ktorí poznajú oveľa lepšie Tvoju situáciu ako nejakí anonymní jednotlivci, od ktorých pýtaš radu ? Názor aj hej, ale rady veľmi nie.
Rodičia čo na to vravia ? Teda ak ešte žijú a si s nimi aj v kontakte.
Alebo je toto všetko únik pred tvrdou realitou a nejakými osobnými (Tvojou a Tvojimi) problémami ?
buchy, minule si, myslim korele, pisal, ze vsetko co pises su Tvoje osobne skusenosti. Teda sa pytam, ako dlho si pobyval s rodinou v zahranici ? Kolko skolou poivnnych deti si v zahranici vychovaval? Kolko deti poznas, co sa velmi rychlo zzili s cudzojazycnym prostredim v inom state s rozdielnou kulturou ?
Ako dlho si pracoval v zahranici a aku pracu si vykonaval pred a po nauceni cudzieho jazyka? ;)

Môj Ty pekný....okrem toho, že píšem z vlastných skúseností, tak sa pýtam..." Kde si pobadal a nabral, že píšem z nich teraz ?"...
Vlastné skúsenosti dávam skôr v otázkach a toto je LEN debata...a dotyčná sa pýta na názor a nie na skúsenosti. Tie dve skutočnosti sú rozdielne ako maslo a masť...;)

Korelu radšej do toho nemiešaj, lebo ju privoláš...a to len bude elaborát.
LEBO jej deti, známi známych priateľov a ich rodiny majú známych kamarátov a priateľov a títo poznajú kamarátske a praiteľské rodiny známych a priateľov ....ktorí majú fasa skúsenosti.
NEGÁCIA korela nepripúšťa.....ale to je vedľajšie.
-------------------------------------------------------
Takže uzavriem .. som predsa Jeseň2003 ;) :D
Na otázky poznáš predsa odpoveď, nie je potrebné špekulovať....takže som dával len také zamyslenie a názor a nič iné.
:mimotemy
jaj ale sa krutis ako had, ked nevies kam z konopi :D
lacotinka
04.09.15,08:47
Korelu radšej do toho nemiešaj, lebo ju privoláš...a to len bude elaborát.
LEBO jej deti, známi známych priateľov a ich rodiny majú známych kamarátov a priateľov a títo poznajú kamarátske a praiteľské rodiny známych a priateľov ....ktorí majú fasa skúsenosti.
NEGÁCIA korela nepripúšťa.....ale to je vedľajšie.
-------------------------------------------------------
Takže uzavriem .. som predsa Jeseň2003 ;) :D


Dal som ti plus
v podstate ani neviem presne za čo

Asi za 5 minút som ťa vopchal na viditeľné miesto v " Dnes dobre radia " :D :D :D
kukučka
04.09.15,08:48
tai, po dlhej dobe slušná debata. Dúfam, že sa nezvrtne.
lacotinka
04.09.15,08:54
[
jaj ale sa krutis ako had, ked nevies kam z konopi :D

hadov má preci pepsi
taiko
04.09.15,08:58
tai, po dlhej dobe slušná debata. Dúfam, že sa nezvrtne.
nuz ked sa zvrtne, bude zvrtnuta. Vsetko je stale tak ako ma byt, ;)
lacotinka
04.09.15,09:00
tai, po dlhej dobe slušná debata. Dúfam, že sa nezvrtne.
nuz ked sa zvrtne, bude zvrtnuta. Vsetko je stale tak ako ma byt, ;)


Niekedy je lepšia zvrtnutá, ako vyvrtnutá.
buchač
04.09.15,09:21
:mimotemy
jaj ale sa krutis ako had, ked nevies kam z konopi :D
PREČO HAD ?
Nie sú to moje osobné skúsenosti, tak niet o čom mudrovať.
-----------------------------------------------

Pre kukučku.

Taiko spomenul korelu...nuž aj ja. Ide o to, že ona píše ako píše...ale každý píše, ako chce.
Ale je rozdiel, ako píšem ja a ako píše ona. Ale to je vedľajšie...nechávam tak, to nemá význam.
------------------------------------------------

Pre taika.

Veď je jasné, že som nebol vonku a ani som nemienil. Takže zvyšok je jasný.
Ale ak by som mal ísť podľa iných a spomenúť svoje okolie ?
Dcéra bola dva roky (sezóna) na Cypruse...
Vrátila sa hlavne kvôli tej cudzine, pomerom...atď.

Neter bola roky vonku...pracovala v Irsku. Popritom študovala diaľkovo na VŠ na Slovensku. Domov chodila na pár dní a po skúškach hajde nazad. Neskôr sa vydala za našinca, svadba na Slovensku...prišlo dieťa-pôrod na Slovensku.

Prečo ? Lebo vravme si čo chceme, nie je všetko zlato, čo sa blyští.
taiko
04.09.15,10:19
:mimotemy
jaj ale sa krutis ako had, ked nevies kam z konopi :D
.....
Dcéra bola dva roky (sezóna) na Cypruse...
Vrátila sa hlavne kvôli tej cudzine, pomerom...atď.

Neter bola roky vonku...pracovala v Irsku. Popritom študovala diaľkovo na VŠ na Slovensku. Domov chodila na pár dní a po skúškach hajde nazad. Neskôr sa vydala za našinca, svadba na Slovensku...prišlo dieťa-pôrod na Slovensku.

Prečo ? Lebo vravme si čo chceme, nie je všetko zlato, čo sa blyští.
no vidis, to su konecne relevantne info pre zadavatelku.
misomiso
04.09.15,21:09
Do Liverpoolu? Uz iba z toho nazvu je mi na grc.

"Pečenový bazén". To uz Darmstadt je lepsi.

No a k otazke, ci by som isiel s deckom: S deckom ano, ale a dietatom asi nie, bal by som sa, ze mi ho odoberu.