mumubr
04.09.15,14:21
Viete mi niekto poradiť ohľadne pravidelného a nepravidelného príjmu? Mám dohodu na jeden kalendárny mesiac, viem že spĺňa podmienky nepravidelného príjmu, ale keď sme ju prihlasovala nevedela som že bude trvať len na jeden mesiac, tak som ju prihlásila na pravidelný príjem. neviete či je to veľmi zle keď je príhlásena na pravidelný príjem a všetky odvody z toho platíme?
Pepa
04.09.15,12:34
Ako je uzatvorená dohoda - na aké obdobie?

Ak je dohoda UZATVORENÁ na obdobie kratšie ako jeden mesiac, VŽDY ide o nepravidelný príjem. Ak by bola dohoda uzatvorená na obdobie dlhšie, môže ísť o pravidelný príjem. Ak je dohoda uzatvorená na obdobie kratšie ako jeden mesiac a pokračuje, napr. upravená dodatkom je to NEPRAVIDELNÝ príjem. Ak je dohoda uzatvorená na obdobie dlhšie ako jeden mesiac, môže to byť dohoda s pravidelným príjmom, ak je ukončená napr. po troch dňoch tzn. netrvá ani jeden mesiac, ostáva dohodou s pravidelným príjmom.
Takže skúsim jednoduchšie - záleží na tom, na aké obdobie je dohoda uzavretá, nie ako dlho bude trvať. Názor, že radšej pravidelný ako nepravidelný neobstojí, hlavne pri kontrolách či dohodárovi vznikla účasť napr. na poistení v nezamestnanosti.
Jarka 1
04.09.15,12:36
Nemyslím, že je to veľmi zle. Veď aj keby bola na pravidelný, môže sa stať, že dohoda skončí skôr. Ani vtedy nič neopravuješ. Hlavne nezabudni včas poslať odhlášku do SP.
Tiež radšej prihlásim na pravidelný, keď neviem čo bude ďalej.
mumubr
04.09.15,12:40
veď praveže je obdobie na jeden mesiac
mumubr
04.09.15,12:41
vždy prihlasuješ na pravidelný príjem aj keď je to na jeden mesiac? Lebo ja tak radšej vždy prihlásim tiež na pravidelný príjem
Jarka 1
04.09.15,12:43
Ak viem na stopro, že len jeden mesiac, tak nepravidelný. Ak neviem, lebo ani zamestnávateľ ešte nevie povedať čo vôbec bude odo mňa chcieť prihlásiť, tak pravidelný. Nebudem sa kvôli nim nervovať.
mumubr
04.09.15,12:50
asi tak, len keď ja nikdy presne neviem keď prihlasujem zamestnancov že na ako dlho bude trvať dohoda. Keď treba den dopredu ich prihlásiť ako začnu robiť