siburnik
05.09.15,21:11
Nemam uhradenu dph za jun (cca 1000 eur) a zial aj dan z primu (960 eur). Cakal som z danoveho uradu daku vyzvu na uhradu, ale zatial nic neprislo - ani na DPH (mimichodom platca uz nie som) ani na dan z prijmu. Je mi to cudne. Chcem sa spytat - ako rychlo reaguje DU z exekutorom? Obavam sa, aby mi zo dna na den nezablokovali firemny ucet. Neuhradenu DPH je cca 4 mesiace, dan z prijmu 2. Rozymslal som aj nad splat. kalendarom, ale vraj tam musim niecim rucit (nemam cim). Prosim da sa este dako postupovat? Dakujem a neukamenujte ma.
veronikasad
05.09.15,19:22
kontaktuj správcu dane, lebo sa naozaj môže stať, že budeš mať exekúciu na účte.
siburnik
05.09.15,19:23
ahoj, zavolam tam v pondelok. len preco neposlali ziadnu vyzvu? uz sa mi stalo ze som mal nezaplatenu DPH, prisla vyzva, uhradil som do 15 dni. potom prisli uroky z omeskania par eur. Teraz su ticho :(
veronikasad
05.09.15,19:27
Možno kvoli dovolenkám, určite na teba nezabudli. Ak nechceš mať problémy s exekútormi, rýchlo konaj ...
siburnik
05.09.15,19:29
jasne budem, hned v pondelok zavolam... da sa s nimi aj normalne dohodnut ludsky?
veronikasad
05.09.15,19:31
Pokial budeš chcieť nedoplatky na splátky, o tom nemôže rozhodnúť správca dane ... Ak v krátkom čase slúbiš úhradu a ešte nezačalo exekučné konanie, tam by si mohol uspieť
siburnik
05.09.15,19:33
nedoplatky na splatky su podmienene rucenim niecim, zial nemam cim rucit. oki zavolam v pondelok, snad sa bude dat cosi vyriesit