sasap
06.09.15,12:22
Ahojte som Sara mam 11 rokov a vazim 50 kil. prsia mam dvojky. najvecsie z triedy neviete my poradit ako ich zmensit
lujza.j
06.09.15,10:31
nijako ...iba ak ....skús podprsenku minimizer-ku....ak je tvojemu číslu-velkosti
Ingrid Ondruskova
06.09.15,10:40
Akú má výšku postavy?? Moja dcéra je síce málinko staršia /bude mať 12r.v novembri/ včera som ju vážila, má 49,8 kg, ale je vysoká a pravidelne pláva a vôbec sa mi nezdá "tučná" tak akurát proste vyšportovaná mäsitá postava/ ak Ti vadia prsia, áno dobrá je športová vypasovaná podprda...
korela
06.09.15,11:10
je to pravda, detto, až nato, že nešportovala aktívne
korela
06.09.15,11:18
Sara, vždy musí mať niekto v triede niečo naj, buď výšku, hmotnosť, jednotky ...
Váž si samú seba, svoje telo, spýtať sa mamy, aké prsia mali vaše predkyne, dedičnosť. O chvíľu ťa môžu predbehnúť iné spolužiačky.
Ak ti to tak teraz zatiaľ prekáža, tak potom tu už spomínané minimalizujúce podprsenky sú vhodné.
lujza.j
06.09.15,11:51
korela toto ona nechcela počuť...."Váž si samú seba, svoje telo":)viem presne ako sa cíti....mala som v ôsmej triede trojky....dlho som trpela ako pes:(nie že mega v rámci triedy,ale možno mega v rámci školy.....dnes som už velká a je tu chorý kult "velkých pŕs"tak som sa v dave stratila......
korela
06.09.15,12:59
Ľudia majú rozdielne prístupy k sebe, s Mázikovou som chodievala v jednom buse, bola staršia, takže viem. Všetkým spolužiakom sa páčila, vravia ešte dnes žijúci v médiách, ona z toho urobila prednosť.
Zabudla som Sare napísať, aby sa nekrivila a chodila pekne vyrovnaná, väčšina dievčat sa začne maskovať hrbením, čo je na škodu.
Raz sme boli na dovolenke pri mori, mladý pár s dieťaťom, pani možno desiatky, opaľovali sa za skalami kvôli pohľadom, ale rozprávala mi o fyzických problémoch, jej veľkosť bola skutočne extrém, pekná v tvári, plastiky sa ešte nenosili...
Čo som Sare napísala, ak nepochopí teraz, raz pochopí. Verím, pre jej dobro.
Záleží na národnosti, niektoré dievčatá sa vyvíjajú oveľa skôr.
lujza.j
06.09.15,15:48
aj hrbenie a mega tričká mám za sebou :)
arizona
06.09.15,16:51
Kazda baba chce opak toho,co ma. Ta co ma velke prsia ich schovava pod sirokym oblecenim,taka co ma male, ta zas kupuje podprdy s vypchavkami,aby sa popysila.

Dvojky? To nie je ziadna katastrofa,aj ked to teraz mozno tak vnimas.Za rok, za dva si to ani neuvedomis,lebo splynies s davom.
..vies ako ti ich tie tvoje spoluziacky zavidia? .-)
karakul
06.09.15,17:54
zrelé ženy radia nastávajúcej žene vo víre telesného rozvoja minizér...
nie som odborník, ale minimizéry sú vhodné na občasné nosenie a nie neustále nosenie - "formovanie" stlačením vyvíjajúcich sa pŕs... osobne by som vlastnej dcére toto neodporučil.
lujza.j
06.09.15,18:39
Peggynka
07.09.15,09:04
Zatiaľ nijako,ale oblečením môžeš maskovať.Na nete nájdeš mnohé tipy,ako sa obliekať od stylistov,pozri aj tu:http://www.supervizaz.net/blog/nos%C3%ADte-dobr%C3%BA-ve%C4%BEkos%C5%A5-podprsenky-rady-pre-ve%C4%BEk%C3%A9-prsia
Môže sa stať,že sa prsia zmenšia po pôrode a potom budeš spokojná s ich veľkosťou.Zatiaľ sa obliekaj tak,aby si na ne vizuálne neupozorňovala-žiadne obtiahnuté tričká,nápisy na hrudi,ja som nosila farebné tričká s V-výstrihom a na tom voľnú košeľu,ktorú som si zapla na gombík pod prsiami,aby nebolo vidieť môj štíhly pás (mala som 96cm cez prsia a 60cm pás :eek: ako 13-ročná!).Držím ti palce.Pre mňa boli najväčším problémom spolužiaci-puberťáci.