Adamikova Monika
06.09.15,13:50
od februara som nastupila do tej istej prace po materskej. doteraz som mala pouzity priemer na vyplatnej paske 4,4443 a za 7/2015 mam pouzity priemer 3,49. na zaklade coho sa meni hodnota ? mala som tam 6 dni dovolenku a 4pečka od lekara dakujem
avalik
06.09.15,11:56
§ 134

(1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len „priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období. Do zúčtovanej mzdy podľa prvej vety sa nezahŕňa mzda za neaktívnu časť pracovnej pohotovosti na pracovisku (§ 96 ods. 3) a do obdobia odpracovaného zamestnancom sa nezahŕňa čas neaktívnej časti pracovnej pohotovosti na pracovisku.

(2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
veronikasad
06.09.15,11:57
Náhrada mzdy pri prekážkach práci a čerpanej dovolenke sa prepláca priemerným zárobkom, ktorý sa vypočítava z príjmu za predch. kal.štvrťrok - v tvojom prípade z príjmu za mes. 04-06/15.

(Hrubá mzda bez náhrad : skutočný počet odpracovaných hodín )
Adamikova Monika
06.09.15,12:11
takže ten menši priemer budem mat pouzity najbližši štvrtrok na paske ??
veronikasad
06.09.15,12:20
ano, v období 07-09/15