suzie_1
07.09.15,06:20
prosim o informaciu ohladom odstupneho, aky narok mam ak:
moj prac. pomer trva od r. 2006. V roku 2012 v juni som nastupila na matersku dovolenku, zostatok dovolenky za tento rok mam 14 dni. 1.jula 2015 som nastupila spat na svoje prac. miesto, ktore nazaniklo. (na vlastnu ziadost, kvoli malej zdr. stavu na pol. uvazok) Teraz po dvoch mesiacoch mi zamestnavatel ponuka ine prac. zaradenie (na ktore nemam kvalifikaciu) alebo sa rozlucime - dovod - oni si vraj zvykli za tie tri roky na pani ktora ma zastupovala
na cerpanie dovolenky za 2012 mam narok v plnej vyske, ak narok vznikol pri plnom prac.pomere?
a co odstupne? zakonny narok na vypoved zo strany zamestnavatela nevznikol mozeme sa iba dohodnut a teraz "babo rad" chcem vsetko, co mi zakon dava, ak sa ku mne zachovali takto
Dakujem
veronikasad
07.09.15,04:59
Náhrada mzdy za nevyčerpanú dovolenku bude preplatená úväzkom platným v čase skončenia prac.pomeru. Mala si si najskôr vyčerpať starú dovolenku a potom podpisovať dohodu o zmene pracovnej zmluvy - budeš na tom stratová ...

Nárok na odchodné ti vznikne len v prípade, že pôjde o ukončenie prac.pomeru z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm. a-c) ZP.
Pracovné miesto, ktoré ti zamestnávatel ponúka, zodpovedá tvojej pracovnej zmluve ? Ak nie - nepodpisuj žiadny dodatok, bez tvojho súhlasu ťa preradiť nemôže. Ak sa zamestnávatel rozhodol pre zastupujúcu pracovníčku, stávaš sa nadbytočnou s nárokom na odstupné. Ale znovu budeš finančne stratová, lebo bude vyplatené len pri 4-hodinovom dennom úväzku. Nepodpisuj dohodu o skončení prac.pomeru bez uvedenia výpovedného dôvodu.